Skocz do zawartości

VW Typ 82 Kübelwagen 1:35 Italeri


killerkk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dzisiaj przyszedł Kübelwagenik w skali 1:35 od firmy Italeri. To jest mój pierwszy model w tej skali i za dużo sie po mnie proszę nie spodziewać (To mój 5 model )

W pudełku znajduję się:

-Kübelwagen (Do Kübelwagen'a mamy dołączone dwie wersje dachu złożony i rozłożony)

-kalkomania

-2 figurki

-namiot

-krzesło

-stół

-radiostacja

-MP40

i instrukcję

Mam nadzieję że bardziej doświadczweni modelarze pomogą mi

Pierwsze zdjęcia z prac umieszcze wieczorem.

(jeśli ktoś chciałby sobie kupić go albo zobaczyć link: http://www.hobbysta.pl/kubelwagen-p-688.html )

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pierwsze zdjęcia z mojej pracy. Powycinałem większe części i je pomalowałem.

VW Typ 82 Kubelwagen

d441daf446399213m.jpg

Boki

8f9f16e446b7f209m.jpg

Namiot

8cba1aa71010317bm.jpg

Klapa przednia

46701841b8851d02m.jpg

Bagażnik i tylne fotele

eeee234d92e8ed50m.jpg

Figurki

aff6612beb1bb14bm.jpg

Koła i fotele

b6d0a7ca478b4514m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj mini progres... Złożyłem namiot (Po trzech próbach ) i telegrafistę. Proszę nie bić bo to moja pierwsza figurka . Zrobiłem środek, a także przykleiłem bok VW'a

 

Tutaj pan telegrafista przy swoim stanowisku pracy

627668358324e051m.jpg

 

Tutaj widać telegrafistę (Będę go jeszcze poprawiał)

338729bb3251b92em.jpg

 

MP40

41e743be9328435dm.jpg

 

Tutaj bok VW'a

575aef243008dd96m.jpg

 

Pomalowałem środek na czarno, a później pobrudziłem go rozrzedzonym kolorem piaskowym.

ea44fd621b57a511m.jpg

 

A tu namiot "Udręka"

904bd0113f6b80d8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś to w końcu powie:

A. Zbytnio się spieszysz

B. Kolejność to: sklejenie, szpachlowanie, szlifowanie, podkład, malowanie itd... Ty stosujesz jakąś inna kolejność niewiadomo dlaczego?

C. Ludzik- żle przyklejona lewa ręka( widać szparę), nieoszlifowane szwy ( nogi, buty)

 

To tyle- nie spiesz sie, dokładność i cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąty czy dziesiąty model to nie usprawiedliwienie. Trzeba w siebie wierzyć. Ale faktycznie, robisz tak jakby od tyłu, ale to już kolega makinen napisał.

Powodzenia i czekam na kolejne aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolejności to choć jest ona dziwna jest to twoja i tylko twoja sprawa (uczymy się na błędach , a po iluś modelach wypracujesz własną strategię). czepię się jednak fotek- znowu te cholerne miniatury po co? Na koniec pytanie- dla czego podłoga jest czarna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupiłem abonamentu na fotusiku

2. Nie wiedziałem jaka ma być? Pisałeś że ma być taka sama ale mi nie pasowało. Na jaki kolor zmienić

To sobie go odpusc,photobucket jest lepszy,poszukaj tylko porad jak go jesc.

I z malowaniem poczekaj,dopiero jak nie masz szwow i sa poszpachlowane figurki wtedy je maluj.Nie wczesniej.

I pamietaj ,pospiech wskazany jest przy lapaniu much nie przy modelarstwie.

Anyway kibicuje Ci kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję od wszystkich za porady, tylko że mówicie że ja się śpieszę mam ferie i 5 godz. dziennie spędzam przy biurku...

Chciałem odrazu przeprosić że dzisiaj nie wrzuciłem zdjęć bo wieczrem nie było mnie w domu .

Lecz Kubelwagen przeszedł zmiany jest on posklejany brak mu kół i paru detalicznych części, a także godzinkę poświęciłem dla figurki i jest lepiej (chyba) .

I odrazu na jaki kolor pomalować radiostację ( myślałem że go po prostu pomaluje na czarno ale nie jestem do końca pewny) zamieszconą na tym obrazku:

627668358324e051m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sory że wczraj nie wrzuciłem (oglądałem film o Kulczyńskim), ale szybko się zrehabilituję.

Oto zdjęcia prawie już skończonego modelu:

Niewiem czy niepowinno być na kolor piaskowy??

676db6c1d17a458bm.jpg

Środek

abd5d96ae61131c3m.jpg

Przód

01e578e95de46391m.jpg

Bok

84c91c5fa1ac1cf3m.jpg

Mam jeszcze jedno pytanie jak zrobić rykoszet zarysowanie po pocisku?? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spód również w kolorze nadwozia, krypa była malowana jako całość. Z rykoszetami dał bym sobie spokój, blacha grubości kartonu, nie wiem czy wystąpił by tu rykoszet , poza tym na tym etapie lepiej dopracuj technikę malowania, na inne rzeczy przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję... Podczas malowania model upadł mi na podłogę i złamał się tylny haczyk (niewiem jak to się nazywa). Nigdzie go nie mogłem znależć więc wpadłem na pomysł rykoszetu, ale teraz tak patrzę po tych Kubelwagenkach, i niektótre nie mają tych haczyków. I myślałem nad połamaniem drugiego haczyka. (tak jak u samochodach Kubelwagen w Lybii).

Link: http://www.hobbysta.pl/kubelwagen-p-688.html

(Z przodu jest a z tyłu niema.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długiej przerwie skończyłem swój model, który wygląda tak:

 

3adab40f628f83e9m.jpg

 

e0029614e7dd5242m.jpg

 

 

6e41d90a2d24a50bm.jpg

 

cc9542dfb3e875c9m.jpg

 

6e1df3b2f9d38997m.jpg

 

Zrobiłem go na opuszczonego/zepsutego. Zastosowałem technikę starości i na bokach można zauważyć Chainmail i gunmetal. Ta gdzie połamał mi się hak holowniczy zrobiłem otarcie, które widać na zdjęciu nr 3. Proszę o ocenę i pomoc :help: . Na pewno będzie dużo do poprawy, a szyby już nie mam jak naprawić (i bardzo mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.