Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire VB Airfix


pastk4

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny modelik Airfixa skończony To stary, z lat 70tych, model Spitfire VB. Samolot Johnny'ego Zumbacha z 303 (Polish) Sqn - tak informuje pudełko ;)

Model robiony "prosto z pudła". Składał się przyjemnie -

 

spit4_zps7ea855c9.jpg

spit5_zps3e98ef06.jpg

spit8_zpsef0e8655.jpg

spit6_zps6203e29d.jpg

spit7_zpsb0369273.jpg

spit9_zpsfe30c4c3.jpg

spit3_zps62f4d535.jpg

spit2_zpsea9463c6.jpg

spit1_zps946b30bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny oznaczenia na kadlubie sam robiłeś czy okalkomanie takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny oznaczenia na kadlubie sam robiłeś czy okalkomanie takie?

 

Kalkomanie z pudełka - trochę przesuniete kolory, kaczor i godło i krzyże nie wyglądają przez to najlepiej. Ale to mój pierwszy Spitfire i oryginalny airfix wydaje się najwlasciwszy na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mój pierwszy Spitfire i oryginalny airfix wydaje się najwlasciwszy na początek.

 

Przy następnym rozważ, czy maszyna miała drewniane, czy metalowe śmigło. Na drewnianym nie powinno być srebrnych imitacji otarć. Zasadniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już pozamiatane u miłośników spitfire'ów..

 

 

Chodzi też o zasadniczą kwestię zawartości Spita w Spicie.

 

Możesz powalczyć o wysokie stężenie z pomocą relacji na forum, bo tu zawsze się znajdzie ktoś, kto chętnie podzieli się swoją wiedzą.

Możesz też np. kupić takie coś:

http://ibg.com.pl/pl,rossa-05-donaldy-zumbacha-wersja-polska,3,39,0,0,211.html#.Uvvp0PsR6uE

I przebrnąć przez temat Spita Zumbachowego, a dopiero potem skleić model i pomalować go w sposób maksymalnie zbliżony do oryginału.

Możesz jedno i drugie:) Ja wierzę, że satysfakcja z takiej pracy, która wierniej oddaje niuanse jest większa, a samego modelarza wprowadza do klubu wtajemniczonych:)

 

Moje dalsze uwagi: Kolor kołpaka i pasa przed usterzeniem to był najpewniej Sky, w prezentowanym modelu jest prawie biały, to zawsze niepewne oceniać kolor na monitorze...

Zółte końcówki śmigieł miały w oryginale cztery cale. Poza tym jeden z samolotów Zumbacha miał niestandardowe końcówki z kolorem białym. Nie pamiętam który...

Maszt antenowy bez poziomej beleczki.

 

Moim zdaniem błędy drobne i do uniknięcia po kilkunastu minutach oglądania zdjęć w internecie:)

 

Rozumiem, że model prosto z pudła, więc nie znęcam się nad zestawem, który chociaż fajny, to parę baboli posiada dość sporych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że model prosto z pudła, więc nie znęcam się nad zestawem, który chociaż fajny, to parę baboli posiada dość sporych.
Sylwetkę Spitfire'a ten stary Airfix oddaje całkiem nieźle, na pewno lepiej niż np Revell. Ale są obecnie lepsze zestawy, także rzadko kto świadomoie sięga po ten model (jak już to raczej przez przypadkowy zakup, bo Airfix dał mu nowe pudełko i nadal wciska klientom). Sam niedawno zrobiłem ten airfixowy zestaw ze względów sentymentalnych, także ciekawie jest mi go zobaczyć w innym wykonaniu. Z tym, że zmieniłem kalkomanie na Techmody, co moim zdaniem istotnie wpłynęło na efekt finalny (http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=37999) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Twoim spicie kalkomanie wyraźnie dodają uroku. Model kupiłem świadomie ;) choć nie przypuszczalem że kalki będą tak kiepsko wydrukowane (natomiast jeśli chodzi o jakość kładzenia, grubość i wytrzymałość to były bardzo dobre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powalczyć o wysokie stężenie

Ty już je zapewne osiągnąłeś

zawsze się znajdzie ktoś, kto chętnie podzieli się swoją wiedzą.

No nie da się ukryć.

Tyle w temacie śmigieł i obdzierania:

177399ce-6947-4af9-a2d6-d3e13275a40c.jpg

P6281108.jpg

Ja wierzę, że satysfakcja z takiej pracy, która wierniej oddaje niuanse jest większa, a samego modelarza wprowadza do klubu wtajemniczonych:)

Dlaczego sprzedajesz ludziom w ł a s n e marzenia?...

Moim zdaniem błędy drobne i do uniknięcia po kilkunastu minutach oglądania zdjęć w internecie:)
Model robiony "prosto z pudła".

Sugerujesz, że pastk4 powinien robić s w o j e modele tak jak T y to sobie wyobrażasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.