Jump to content

Supermarine Spitfire VB Airfix

pastk4
 Share

Recommended Posts

W sumie fajny oznaczenia na kadlubie sam robiłeś czy okalkomanie takie?

Kalkomanie z pudełka - trochę przesuniete kolory, kaczor i godło i krzyże nie wyglądają przez to najlepiej. Ale to mój pierwszy Spitfire i oryginalny airfix wydaje się najwlasciwszy na początek.

No to mam już pozamiatane u miłośników spitfire'ów..

Chodzi też o zasadniczą kwestię zawartości Spita w Spicie.

Możesz powalczyć o wysokie stężenie z pomocą relacji na forum, bo tu zawsze się znajdzie ktoś, kto chętnie podzieli się swoją wiedzą.

Możesz też np. kupić takie coś:

http://ibg.com.pl/pl,rossa-05-donaldy-zumbacha-wersja-polska,3,39,0,0,211.html#.Uvvp0PsR6uE

I przebrnąć przez temat Spita Zumbachowego, a dopiero potem skleić model i pomalować go w sposób maksymalnie zbliżony do oryginału.

Możesz jedno i drugie:) Ja wierzę, że satysfakcja z takiej pracy, która wierniej oddaje niuanse jest większa, a samego modelarza wprowadza do klubu wtajemniczonych:)

Moje dalsze uwagi: Kolor kołpaka i pasa przed usterzeniem to był najpewniej Sky, w prezentowanym modelu jest prawie biały, to zawsze niepewne oceniać kolor na monitorze...

Zółte końcówki śmigieł miały w oryginale cztery cale. Poza tym jeden z samolotów Zumbacha miał niestandardowe końcówki z kolorem białym. Nie pamiętam który...

Maszt antenowy bez poziomej beleczki.

Moim zdaniem błędy drobne i do uniknięcia po kilkunastu minutach oglądania zdjęć w internecie:)

Rozumiem, że model prosto z pudła, więc nie znęcam się nad zestawem, który chociaż fajny, to parę baboli posiada dość sporych.

Rozumiem, że model prosto z pudła, więc nie znęcam się nad zestawem, który chociaż fajny, to parę baboli posiada dość sporych.
Sylwetkę Spitfire'a ten stary Airfix oddaje całkiem nieźle, na pewno lepiej niż np Revell. Ale są obecnie lepsze zestawy, także rzadko kto świadomoie sięga po ten model (jak już to raczej przez przypadkowy zakup, bo Airfix dał mu nowe pudełko i nadal wciska klientom). Sam niedawno zrobiłem ten airfixowy zestaw ze względów sentymentalnych, także ciekawie jest mi go zobaczyć w innym wykonaniu. Z tym, że zmieniłem kalkomanie na Techmody, co moim zdaniem istotnie wpłynęło na efekt finalny (http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=37999) .

No w Twoim spicie kalkomanie wyraźnie dodają uroku. Model kupiłem świadomie ;) choć nie przypuszczalem że kalki będą tak kiepsko wydrukowane (natomiast jeśli chodzi o jakość kładzenia, grubość i wytrzymałość to były bardzo dobre).

Możesz powalczyć o wysokie stężenie

Ty już je zapewne osiągnąłeś

zawsze się znajdzie ktoś, kto chętnie podzieli się swoją wiedzą.

No nie da się ukryć.

Tyle w temacie śmigieł i obdzierania:

177399ce-6947-4af9-a2d6-d3e13275a40c.jpg

P6281108.jpg

Ja wierzę, że satysfakcja z takiej pracy, która wierniej oddaje niuanse jest większa, a samego modelarza wprowadza do klubu wtajemniczonych:)

Dlaczego sprzedajesz ludziom w ł a s n e marzenia?...

Moim zdaniem błędy drobne i do uniknięcia po kilkunastu minutach oglądania zdjęć w internecie:)
Model robiony "prosto z pudła".

Sugerujesz, że pastk4 powinien robić s w o j e modele tak jak T y to sobie wyobrażasz?