Skocz do zawartości

Pontiac GTO 1972 MPC


Hubert03

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum.

Warsztat zaczęty może późno, bo silnik skończony, podwozie na dobrej drodze do końca ale mam problem z wydechem.

Niestety nie przymierzyłem wydechy do silnika i podwozia wcześniej czego skutkiem było to, że między kolektorem wylotowym, (czy jak to się tam nazywa) powstała szpara. Po jednej stronie rury łączyły się ale było małe przesunięcie (za krótka rura) a z drugiej strony nawet się nie stykały, więc pomyślałem, że przetnę i wkleję kawałek rurki (akurat patyczki od wacików się nadają ale nie wiem za bardzo jak to zmierzyć i na jaki klej skleić. Więc może ktoś ma jakiś pomysł?

Zamieszczam zdjęcia:

Zdj1190cie0100_zpsa5acc759.jpg

Zdj1190cie0115_zps540d942b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prosiciej byłoby z kawałkiem ramki z wypraski i zwykły klej modelarski? Co do wymierzania...na przymiar chyba...suwmiarka pokaże ile brakuje. Ale wiem, że może nie być dojścia dla suwmiarki to...kartka, ołówek..nie wiem bo nie widzimy reszty modelu i zaawansowania prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

 

Jak dla mnie to powinieneś przykleić to tak jak jest teraz tylko, że na taśme. Później tylko odmierzasz potrzebny kawałek, przyklejasz i po kłopocie. Co do kleju, zwykły modelarski powinien dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleje różnie - albo na wikol albo po prostu maluję farbą w przybliżonym kolorze flocka i potem szybko to posypuje, nie każdy kolor dobrze tą metodą wyjdzie.

Teoretycznie powinny starczyć, najwyżej zostanie na kolejne modele ;-)

Flok na podsufitkę nie wiem czy się nada, nigdy nie robiłem, może być zbyt gruby i "włóknisty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam flock, ale typowo modelarski.

 

Przy tym do paznokci zdarza sie, ze ma strasznie dlugie wlosie.

 

Moje proby z flockiem masz tutaj:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=39695&start=45

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=39695&start=60

 

Z filcem tez probowalem, ale ten ktory ja mialem byl za gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem. Może na razie nie będę zamawiał z Chin tylko spróbuję z tym do paznokci. A może podsufitkę po prostu pomaluję w kolorze tapicerki, flocka lub jakimś zbliżonym. Ale na razie skończę wydech.

Aktualny stan:

Wnętrze (flok jest konieczny bo w podłodze były ogromne ślady po wypychaczach a poza tym przesunąłem do tyłu fotele i musiałem zeszlifować uchwyty?. W wyniku tych wielu szlifowań podłoga straciła swoją fakturę.

bw62.jpg

Fotele - kolor bedzie beżowy taki jak widac na jednym, tylko,że matowy.:

zjmm.jpg

 

Deska rozdzielcza również nie może zostać umocowana jak powinna, bo wówczas kierownica musiałaby utknąć we wnętrzu fotela kierowcy a on chyba musiałby nie mieć nóg .

W wyniku przesunięcia powstała szpara i tu moje pytanie, czy ją zostawić???:

xmjp.jpg

 

oponki:

9ylg.jpg

 

Przerobiony spojler:

b0o1.jpg

 

I zmieniona siateczka w grilu:

z98a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składam ten sam model. Jest to dopiero mój drugi model w życiu (pierwszy to scania od italeri). Po rozpakowaniu pudełka prawie się popłakałem. Jakoś wyprasek po prostu masakra. Karoseria już pomalowana i wnętrze prawie gotowe. Został silnik i wydech. Mam problem bo podłoga jest za długa z tyłu o jakieś 6mm. Kierownice postanowiłem wychylić do góry aby nie opierała się o fotel, zobaczymy co z tego wyjdzie. A koła to w tym modelu to jakieś nieporozumienie...

 

Wiedząc jak słabo wykonany jest model, z uwagą będę śledzić Twoje poczynania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opracuj na ostrością zdjęć bo na niektórych to jest jedna wielka pomarańczowa plama.

Jedyne co moge wywnioskować to, że opony mają straszny balon (typowy dla amerykańców, wiem) oraz, dobrze, zę zmieniłeś tą siatke w grillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście było trochę roboty by doprowadzić wypraski do ładu i składu. Dla mnie jest to pierwszy model i jako takiego go nie polecam. Podłogę już skróciłem i na koniec dokleiłem odciętą listwę ze śrubami. Według mnie największym nieporozumieniem jest... a raczej były dwie dziury w baku na śruby, które miały trzymać podwozie z kasta. Ale to już załatwione spienionym PCV.

Jak podniosłeś kierownicę? U mnie po przesunięciu deski rozdzielczej kierownica jest jakieś 2mm nad fotelem. Przesunąłem też fotele troche do tyłu by było miejsce na nogi. Przygotuj się, że miska olejowa będzie za szeroka(możesz ją przeciąć, ale ja poszerzyłem trochę silnik.

A z ostrością jak mówiłem cienko, bo do dyspozycji jedynie telefon 5MP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja mam w swoim telefonie 2MP z funkcja makro, o AF nie wspomnę. Podaj model telefonu, to coś wymyślimy - nie chcę mi się wierzyć, że przy 5MP nie masz trybu makro ani AF.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje bursztynowy, a wnętrze: brązowy flock na podłodze i beżowa/jasno brązowa tapicerka. A używałeś kalek?

Ja może dam tą dużą na masce+małe znaczki GTO.

Może jeśli razem skończymy to razem wrzucimy obok siebie dwie galerie tych samych modeli?

 

A przy okazji - Nie wiesz może co to jest cześć nr.125 na chromowanej wyprasce?, bo nie widzę tej części nigdzie w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.