Skocz do zawartości

[TAMIYA] Yoshimura Hayabusa X-1


GrzybonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów

 

Chciałbym zaprezentować Wam moj pierwszy model i poddać go surowej krytyce. Przygode z modelarstwem dopiero zaczynam i mnie to bardzo wciągnęło. Forum przeglądam od dłuższego czasu i podczas budowy troche żałowałem że nie założyłem tematu w warsztacie ale jakoś dałem rade wszystko poskładać. Wyszło jak wyszło ja jestem zadowolony oprócz kilku rzeczy. Temat z warsztatem napewno się pojawi przy następnym modelu. Koniec gadania czas na kilka zdjęć.

 

nl39lk.jpg

 

34o7y8p.jpg

 

24fyzcw.jpg

 

n5jv9x.jpg

 

124wok6.jpg

 

1qg7q0.jpg

 

2s8mkd3.jpg

 

a0a3rc.jpg

 

2evw0md.jpg

 

2v1pwy0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie i czysto wykonany. Godny pochwały jak na pierwszy model ale...

Źle rozmieszana i rozrobiona farba srebrna przy malowaniu pędzlem wygląda niestety jak wygląda. Ciemne smugi psują cały efekt.

Końcówki wydechu mogłeś jakos przewiercić bo wyglądają jak lufy obiektu muzealnego a nie wydech...i kalke z zegarami jaimś klarem delikatnie bym przeciagnął, co by było wrażenie "szybki"

Tle ode mnie..ale ogólnie bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozmieszana i rozrobiona farba srebrna przy malowaniu pędzlem wygląda niestety jak wygląda. Ciemne smugi psują cały efekt.

Z całym szacunkiem, ale jak na pędzel jest dobrze ZAwsze może być lepiej, ale chyba trudno tu mówić, żę jakoś źle to wygląda...

 

Ja standardowo - nie wierzę, że jest to pierwszy model. Raczej pierwszy na forum - z tym mogę się zgodzić.

Oczywiście model bardzo mi się podoba. Przydało by się trochę szpachli na zadupku (tym za zadupkiem, nie wiem jak to fachowo nazywają ). Tutaj tylko mogę się czepnąć, bo jest to na bardzo widocznym miejscu. Zależy jeszcze, co oznacza wyrażenie "pierwszy model" w twoim wypadku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za wytknięcie błędów bo pozwoli mi to na ulepszenie techniki przy następnym modelu.

 

"kalke z zegarami jaimś klarem delikatnie bym przeciagnął" to chodzi o bezbarwny lakier? (braki w slangu modelarskim ) Jeśli tak to jest przeciągniety 2x natomiast kalki to dla mnie czarna magia i kompletnie sobie z nimi nie radziłem. Z kalek jestem najmniej zadowolony.

 

Co do mieszania farby od razu mam pytanie. Gdybym ją lepiej rozmieszał to nawet przy malowaniu pędzlem nie było by widocznych smug? O rozrobienie masz na myśli dodanie czegoś do farby zeby była żadsza?

 

@Rabbit666

Jest to mój pierwszy pierwszy model. A szpachli brakowało mi w wielu innych przypadkach natomiast wszelkie potrzebne rzeczy do modelu narzedzia itp są u mnie ciężko dostępne i wszystko musze zamawiać przez internet co wiąże się z drogą przesyłką a bez sensu jest płacić za np szpachle ponad 100zł z przesyłką Do następnego modelu napewno pojawi się szpachla i podkład do malowania. Oraz więcej kolorów farb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej..to gdzie ty jesteś że takie problemy z dostępnością rzeczy masz? Tak własniem ówie o lekkim rozcienczeniu i lepszym mieszaniu. Też wczesniej tego nie robiłem i malowałem prosto z pojemnika ale kilka osób zwróciło mi na to uwagę, szczególnie, że niektóre większe elementy wyglądały jak malowane "ławkowcem" an ie pędzlem modelarskim. Przy moim Shelby delikatnie rozrabiam farby i efekt jest znacznie znacznie lepszy.

NIe znaczy to, że u Ciebie jest jakiś dramat..znaczy tylko, ze mogło wyjść lepiej nawet spod pędzla. Druga sprawa to samo malowanie pędzlem takich kolorów jest trudne, jak sie odpowiedniego pędzla nie posiada..a skoro móisz, że ze wszystkim u ciebie jest problem to i na pewno właśnie tego odpowiedniego pędzla brak i robisz tym co masz. I ok...ja to rozumiem, bo jestem w podobnym połozeniu (jeśli chodzi o posiadanie nie dostepność bo z tym nie ma problemu), więc...naprawde jest dobrze.

Klar - tak...bezbarwny najlepiej na połysku. jeżlei było to zrobione to wygląda jakbyś to robił półmatem. Też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to malowane pędzlem italeri 8 płaskim. A trudność jest tego typu że po pierwsze język, po drugie brak tak dużego wyboru jak w Polsce.

 

Przed następnym modelem napewno zamówie kilka rzeczy ponieważ wiem mniej więcej czego mi brakuje. Przed pierwszym takiej wiedzy nie posiadałem niestety i wziałem ze sklepu modelarskiego w Polsce tylko 2 pędzelki, papier scierny i klej. Reszte dokupowałem (2 farbki )na miejscu bądz starałem się złożyć tym co mam w domu (pilniczki do paznokci, pensety) . A wybór farb w sklepach u mnie jest powalający ponieważ w 3 sklepach gdzie są farbki do modeli (nic więcej nie ma) w sumie jest moze z 20 kolorów. Także teraz zrobie większe zamówienie z exito albo innego sklepu i powinno być znacznie lepiej No i przede wszystkim założe warsztat.

 

Plan był taki żeby pomalować to farbą w "spreju" a nie pędzlem ale wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A ja mam pytanie bo też sie przymierzam do zrobienia motocykla a do tej pory zrobiłem 4 modele (3 samoloty i czołg) więc też jestem zielony i sie zastanawiam jak zrobiłeś ten kolor co jest na końcówce wydechu bo wygląda jak coś w stylu włókna węglowego, chyba że to była kalka?

No i model naprawde fajny moje wszystkie sie chowają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.