Skocz do zawartości

[Warsztaty] FTF by Skala72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na FB zamieściłem in-box "masowej" WuZetki 34 z serii "Wrzesień 1939".

PS. fani Lady będą usatysfakcjonowani, zdjęcia są z Lady

PS.2. wkrótce warshtato modelu, postaram się aby do środka wkitrać wnętrze (mało miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie pokazałeś gdzie na rysunku jest ta osłona

Janusz Magnuski - Karaluchy przeciw Panzerom, wyd. Pelta. (strona 16).

Silnik zarysowany jest linią przerywaną, co oznacza, że pod "osłoną" widoczną na rysunku znajduje się silnik.

Oczywiście mogę się mylić.

 

To zdjęcie to chyba projekt TK-3 podczas prób przezbrojenia większości/wszystkich TK-3 w działko.Jedynie realne zagrożenie dla Panzerów I-III.

Nie chyba, tylko na pewno. Na pierwszym zdjęciu (z 7TP) to tankietka TKS z działkiem 37mm, jeżeli chodzi o drugie (jak napisałem) jest to tankietka TK-3, które miały być przezbrojone w działka 20mm. Przyjrzyj się dobrze karoserii, ja na początku "zobaczyłem", że to TKS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem to zdjęcie na tej stronie ,która podlinkowałem (swoją drogą świetna strona)

 

choć faktycznie ten występ na mocowanie działka w pierwszej chwili sugeruje TKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczenie silnika linią przerywaną w tym przypadku oznacza ni mniej ni więcej tylko to, że w tym miejscu MA BYĆ silnik, którego na rysunku nie detalizowano aby nie zaciemniać obrazu. Zauważ, że linią przerywaną zaznaczony jest tylko silnik a mechanizm przed silnikiem już nie.

Gdyby było tak jak interpretujesz to była by widoczna na rysunku przednia oraz tylna krawędź tej "osłony" i była by zaznaczona linią ciągłą (jako element widoczny) a tak nie jest. To co uważasz za krawędzie boczne osłony to krawędzie szyn - łoża silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jest... przyczepka z "wodopojem" dla traktorków

 

1939865_756069041077815_643444614_n.jpg

 

1901257_756069134411139_600692844_n.jpg

 

1013788_756069144411138_379772770_n.jpg

 

1016869_756069017744484_1787767142_n.jpg

 

... trzeba tylko dorobić "haczyk", takie małe "pitu-pitu" Widać, że koleś miał fantazję ułańska

 

TK3_10.jpg

 

=====

 

c.d.: jutro będę chyba będę chodził na rzęsach

 

Udało mi się poskładać częściowo przyczepkę, muszę dorobić uchwyt dopasowany "wzrostowo" do TK-3. Koła i beczki są oddzielnie, aby łatwiej malowało się. Jakość odlewów jest rewelacyjna, trzeba tylko pościnać bolce technologiczne i jazda. Żywica nie jest najtwardsza i obrabia się rewelacyjnie. Model mogę śmiało polecić tym co się jeszcze "cykają" resinu i podchodzą do niego z wodą święconą i kołkiem osikowym.

 

1888642_756174451067274_2067499274_n.jpg

1965059_756174461067273_1827000464_n.jpg

1969361_756174464400606_1584075924_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok przyczepu i haka do TK-3 pojawił się Wz.34. Na razie poprawiam podłogę i ramę. Przesunąłem również wieżę, aby pasowała ułożeniem do oryginału (lekko do tyłu). Otwór w podłodze oznacza początek "drogi" rury wydechowej i tłumika.

 

1557714_756684797682906_457008726_n.jpg

 

1922203_756684814349571_1278826060_n.jpg

 

1898191_756684811016238_1281958890_n.jpg

 

Imitacja podłogi z desek, to nic innego jak arkusz papieru ściernego z drugiej strony, reszta również jest z papieru. "Belki" poprzeczne mają wymiar szerokości 2 mm i 1,5 mm.

Cieniej się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pokusiłeś się o zmianę podłogi to przynajmniej zrób ją porządnie :

Przede wszystkim silnik nie był otoczony podłogą;

Zwolnica spoczywała na poprzeczkach a nie była przykręcona bezpośrednio do podłogi jak u ciebie.

Zresztą nie wiem czy warto się wysilać bo proporcje podwozia i jego obrys z tego co widać na dostępnych zdjęciach (nie mam egzemplarza modelu- nie mój przedział skalowy) niestety nie są prawidłowe

Jeśli jednak już się uparłeś przerabiać to dodaj do przedniej osi widełki prowadzące, których brak w modelu a przy okazji wzmocni to mocowanie osi i usuń to koszmarne ramię trzymające oś (w tym miejscu powinna być widoczna dona część chłodnicy). Sam kształt "silnika" to też nie to co powinno być

Aha, deski podłogi leżały poprzecznie a nie wzdłużnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jeszcze skończone, wszystko jest jeszcze w proszku. Co do desek podłogi, to ... z tego co wypatrzyłem i z logicznego punktu widzenia, nie były one w poprzek tylko wzdłuż. Podłoga będzie sięgała za płytę pancerną kabiny, reszta będzie pusta. Kilku detali nie będzie, model nie pozwala na ich wykonanie, co do chłodnicy, to będzie ona widoczna. Zauważ, że tzw. podłoga, jest jeszcze zawinięta przy ramie, nie jest ona po prostu przycięta.

Acha, co do desek w podłodze, czy posiadasz jakieś jej zdjęcie lub opis jak te dechy były mocowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, co do desek w podłodze, czy posiadasz jakieś jej zdjęcie lub opis jak te dechy były mocowane?

REGULAMIN BRONI PANCERNEJ

"Opis i wskazówki obsługi samochodu pancernego wz. 34" wyd. 1938

Rozdział III, pkt 35 - str 46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, co do desek w podłodze, czy posiadasz jakieś jej zdjęcie lub opis jak te dechy były mocowane?

REGULAMIN BRONI PANCERNEJ

"Opis i wskazówki obsługi samochodu pancernego wz. 34" wyd. 1938

Rozdział III, pkt 35 - str 46

Poważnie?? No daj ty spokój, nie samowite. Gdzie ten regulamin?? Aaa, pewnie żona przełożyła i leży na stoliczku koło Vivy lub Gali.

A teraz poważnie, nie będę tego bardziej dosadnie komentował co napisałeś, bo mi się obrazisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten regulamin??

 

Centralna Biblioteka Wojskowa

 

zaskoczony że coś takiego istnieje ? a myslisż że autorzy dzieł na które się powołujesz to na czym się opierali ? (sprawdź bibliografię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ten regulamin??

Centralna Biblioteka Wojskowa

zaskoczony że coś takiego istnieje ? a myślisz że autorzy dzieł na które się powołujesz to na czym się opierali ? (sprawdź bibliografię)

Bazuje na tym co mam i jest dostępne (w sieci również). Szkoda mi życia na latanie po bibliotekach i szukanie (aż takie!!!) jak był ułożony "parkiet" (jodełka czy kwadraciki). Jak możesz, to zacytuj porostu te kilka zdań i będzie gitara, a inni będą robić podłogę, o ile będą chcieli, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w tej broszurce. Piszę poważnie. A jak masz jeszcze fotkę, to wstaw ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak leń z ciebie niemiłosierny,

wymagasz gotowców pod nos a sam nie szukasz.

Pozycja jest dostępna też i w sieci, nie trzeba jeździć po bibliotekach. (a gdyby nawet to chyba warto ? a na klejenie modeli nie szkoda ci życia?)

Niestety nawet w sieci trzeba troszkę się wysilić aby poszukać , wiedza sama do ciebie nie przyjedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak leń z ciebie niemiłosierny,

wymagasz gotowców pod nos a sam nie szukasz.

Nie do końca, mam wiele innych obowiązków, a klonowanie jest zabronione.

Pozycja jest dostępna też i w sieci, nie trzeba jeździć po bibliotekach. (a gdyby nawet to chyba warto ? a na klejenie modeli nie szkoda ci życia?)

Znalazłem same okładki Na klejenia nie, to jest FUN

Niestety nawet w sieci trzeba troszkę się wysilić aby poszukać , wiedza sama do ciebie nie przyjedzie

No.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okładki to na zachętę dali ... ale ciepło, ciepło

Poszukaj dokładniej a znajdziesz na stronach CBW

jak to było w Piśmie ? - szukajcie a znajdziecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w wolnej chwili znalazłem

Dechy są w poprzek ramy, ale teraz ... gdzie one się kończyły, za płytą pancerną chroniącą załogę czy też końcu skrzynki narzędziowej patrząc od tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w wolnej chwili znalazłem

no widzisz - można ?

Jaką płytę pancerną masz na myśli ?

Deski (tzn cała podłoga) były od tylnego końca ramy aż do płyty ogniowej oddzielającej przedział silnikowy od przedziału załogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski podłogi zostały poprawione i są teraz ułożone w poprzek, a nie wzdłuż ramy. Dodana jest płyta pancerna. Zostało jeszcze dużo roboty przy samym podwozu. Na rysunkach wiele elementów jest nie za bardzo czytelne.

Będzie jeszcze dodana osłona demultiplikatora (to coś między silnikiem a wałem).

 

1977468_757658560918863_894890341_n.jpg?oh=52cec879f543a81777d83d8c121dae2e&oe=53A1301D&__gda__=1404126511_33fdae7b93cf1668cad78599dca1d3f1

 

1970623_757658564252196_452045651_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.