Jump to content

Tatra T-815 Liaz


Corsair
 Share

Recommended Posts

Witam

Czy dostępny jest model do sklejania Tatry T-815 lub Liaza. Szukam czegoś w większego. Znalazłem tylko gotowe modeliki Igry ale to skala H0 czy TT. Może któryś z kolegów wie coś na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Miałem kilka linków z relacji model truck show z Czech i Słowacji i tam były modele z krajów socjalistycznych. Nie wiem czy karton czy plastik ale skala zbliżona do 1:24/25. Może ktoś podeśle linki z tych wystaw.

Mnie również interesują takie modele, wybieram się na Słowacje do Popradu w poszukiwaniu. Może ktoś zna skep lub inne żródło niedaleko granicy od Zakopanego - to ja mam blisko i mógłbym ściągnąć oczywiście nie tylko dla siebie.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

chodzi o modele ze słowacji czy ogólnie czy mam jakieś ?

Kilka sztuk posiadam ale raczej nie na zbyciu. Mogę udostępnić dokumentacje ,foty z wyprasek itd. Szukasz coś konkretnego ?

Link to comment
Share on other sites

Poniżej masz link czeskiego sklepu i firmy która robi modele żywiczne rzeczy, które Cię interesują. Niestety jest to dosyć drogie i u nas nie dostępne, albo wycieczka albo troszku trzeba poczekać na przesyłkę.

 

http://www.panzershop.cz/inshop/

 

Pozdrawiam

Maciej

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie na Allegro są takie zabawki tej czeskiej firmy:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=252872918

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=252880819

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=252872920

 

Jednakże ceny nie zachęcają do kupna...ale może się mylę.

Bo przecież wiem po sobie, jak chcę coś mieć, to potrafię stanąć na

rzęsach, żeby to mieć.

 

Pozdrawiam

Maciej

Link to comment
Share on other sites

He he .. ale faktycznie to rzęsy trzeba mieć mocne. Choć ile razy na nich stawałem

 

Dzięki za info, ale wraz nie widzę tego co mi potrzeba. Szukam "cywilnej" Tatry 815 S3 lub S1 - ot klasycznego wyrobnika naszych dróg. Chciał bym się sprawdzić na modelu samochodu o którym mam duuże pojęcie

ta wrodzona skromność ...

Link to comment
Share on other sites

A tak ogólnie to szkoda,że np. jakaś firma Polska nie produkuje modeli właśnie KDL-u . A przecież było i jest ich sporo - zaczynając od Fiata, Ursusa, Żubra,Lublina, Stara i Jelcza w różnych wersjach i dodatkach a powiększyć asortyment o wszystkie z byłego ZSRR (ZIS,MAZ,GAZ,ZIŁ,KAMAZ,KRAZ a nawet Biełaz) oraz właśnie Czechy -Skoda ,Liaz, Praha i oczywiście różne typy Tatry a nawet Avie. I napewno jeszcze coś by się znalazło w ofercie, plus przyczepy i naczepy a teraz sporo produkuje się w polsce itd,itd. Spory katalog by powstał i myśle,że odbiorców w kraju i za granicą byłoby dużo. Oczywiści myślę o plastiku i skali 1:24/25 bo z kartonu troche modeli jest. Może któryś z producentów podejmie takie wyzwanie ? Ja osobiście bardzo bym chciał mieć wszystkie wymienione modele. Zapomniałem o NRD-te też !

A co myślą o tym pomyśle sami modelarze ? Pozdrawiam.

P.S. Cena modelu ? Mogła by być bardzo konkurencyjna.

Link to comment
Share on other sites

W takim wypadku tylko żywica ma szansę. Cena sądzę że im mniejsza tym zbyt był by większy - klasyka, ale sądzę że przedział 200-400 zł byłby do przełknięcia. Oczywiście zależnie od dokładności odwzorowania. Może pokusić się o tani zestaw podstawowy + drugi zestaw dodatki. A zapotrzebowanie pewnie spore - w końcu fajnie było by mieć modelik 200 na której stawiało się pierwsze kroki

Co do naczep to faktycznie robi się tego w Polsce troszkę i przydało by się parę modeli, po to by połączyć w zespół z jakimś zachodnim ciągnikiem. Taka regionalizacja

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że by przeszło coś takiego mimo wysokiej ceny. Przykładem może być ARMO, które robi świetne modele sprzętu wojskowego z żywicy i ceny są do przełknięcia. Robią GAZ'a-69 żywica + blachy za ok. 130-150 pln., gdzie np. LR Defender z Accurate Armour kosztuje ok. 70 - 100 euro, a jakość bardzo podobna. Po prostu dobrze odlana żywica i dopracowane blachy i tyle!!!

Myślę, że spokojnie by się sprzedawało, np. Star 266, Star 244, nowe Jelcze, Honker, nawet NYSA 522 jako wóz propagandowy...ale wypas. Cóż, pomarzyć fajna rzecz. Może kiedyś...

Pozdrawiam

Maciej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.