Jump to content

USS WASHINGTON 1/700 Trumpeter


Agillus68
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

 

Na wstępie wypada się przedstawić. Mam na imię Mariusz i mieszkam w małej mieścince koło Gliwic. Modelarstwem zajmuję się dość długo, lecz nigdy nie robiłem okrętów (zwłaszcza tak małych). Na jesień zeszłego roku postanowiłem spróbować swoich sił w tak trudnej materii jak 1/700. No i spodobało mi się. Popełniłem oczywiście dużo błędów i do końca nie jestem w 100 procentach zadowolony z efektów. Mam nadzieję, że następny projekt będzie lepszy. Tym bardziej, ze podczas prac nad Washingtonem zacząłem zbierać kolejne elementy wyposażenia dla okręcików USA i Japońskich. Model przedstawia okręt z 1942 roku. Nie poprowadziłem warsztatu, gdyż do końca nie wiedziałem, czy projekt wyjdzie. A jak wyszło oceńcie sami.

 

Pozdrawiam

Agillus68

 

PICT0124.JPG

 

PICT0120.JPG

 

PICT0116.JPG

 

PICT0117.JPG

 

PICT0118.JPG

 

PICT0126.JPG

 

PICT0127.JPG

 

PICT0128.JPG

 

PICT0129.JPG

 

PICT0130.JPG

 

PICT0132.JPG

 

PICT0133.JPG

 

PICT0138.JPG

 

PICT0139.JPG

 

PICT0142.JPG

 

PICT0143.JPG

 

was1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Piękny model i... GENIALNA WODA, jak????

 

Na poczatku nie wiedziałem, jak się za nia zabrać. Jest tyle metod i jak tu wybrać odpowiednia dla siebie? Ja postawiłem na papier toaletowy i jestem zadowolony. Na poczatku przyciałem podstawkę z panelu podłogowego i przykleiłem do najtańszej ramki z obrazu kupionej na portalu aukcyjnym.

Główne dwie fale wymodelowałem z modeliny Tamiya. Pofalowane morze to miekki papier toaletowy paćkany od góry pędzlem moczonym w mocno rozrzedzonym wikolu. Gdy to wszystko wyschło papier utworzyl pomarszona powierzchnię, która pomalowałem zwykłymi farbami olejnymi dla artystów (takie w tubce). Po dwóch, trzech dniach poszedł na to błyszczacy werniks (kilka warstw). Na samym końcu użyłem żelu akrylowego firmy "Idea" (heavy) do zrobienia bialej piany. Zmieszałem go z białym akrylem i na gotowo powstala biała piana. Mam nadzieję, że w późniejszym okresie popracuję nad wzburzonym morzem i większymi falami.

 

Pozdrawiam

Agillus68

Link to comment
Share on other sites

1. "Klub siedemsetkowy" się rozrasta. To cieszy !

2. Bardzo dobry model. Ma smaczki(pokrowiec na kabinie kingfishera, całkiem dobry malunek, niezły detal, i fajną wodę. I to z papieru toaletowego !! Jak ja lubię takie patenty !!!!

Link to comment
Share on other sites

To świetna wiadomość.....Tym bardziej się cieszę bo chyba dożyłem czasów kiedy w dziale okrętowym jest podobna ilość 700-tek co 350-tek....kiedyś 700-tka była rzadkością ;-)

Link to comment
Share on other sites

Panowie,

Dzieki za miłe przyjęcie i ciepłe słowa. Następny projekt już się rozkręca ( lotniskowiec USS Essex z Trumpetera). Na razie jeszcze nie ma co pokazywać, ale relacja będzie.

 

Pozdrawiam

Agillus68

 

Ale fajnie...

Panowie spod znaku Wschodzącego Słońca. Może jakaś odpowiedź ? - Spiton - może zaległe Akagi ...?

Link to comment
Share on other sites

PICT0132.JPG

Bardzo mi się podoba jak pocieniowałeś tą nadbudówkę.

Natomiast co się tyczy wody. Dobrze jest malować wszystkie bajery przed położeniem warstwy przezroczystej. I uważać z malowaniem piany. bo to zawsze wygląda tak sobie. Lepiej rozjaśnienie odkosów i innych takich rozjaśnić, jeszcze na etapie malowania podłoża.

 

Blacman ,pomyślę ,-)) Na razie muszę skończyć wrak Tone , bo chciałbym go przytaszczyć do Wrocławia. Ale Akagi .... kurde brzmi super !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.