Skocz do zawartości

Panther G Magda-Pudel Powstanie Warszawskie 1944 1:35 Tamiya


krz0011

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nowy projekt, tym razem będzie to powstańcza Pantera w 1:35.

Mam zamiar skończyć najpóźniej w połowie czerwca, przy okazji maluję kilka figurek więc może być ciężko, aczkolwiek postaram się zmieścić w terminie. Krótko o pojeździe:

 

Jest to jedna z dwóch Panther zdobytych podczas Powstania Warszawskiego, nazwa została "Magda-Pudel", drugą był czołg znany jako "WP". Prawdopodobnie obie pochodziły z I./Pz.Rgt. 27. Pojazd brał udział m.in w akcji zdobycia Gęsiówki, używany aż do 11 sierpnia, kiedy uszkodzony i z wyładowanymi akumulatorami po kilkukrotnym podpaleniu został porzucony przez wycofujące się oddziały.

 

5xz6rk2.jpg

 

Docelowo mam zamiar wykonać wersję z drugiego sierpnia, czyli zaraz po zdobyciu (zdjęcie wykonano 2 sierpnia popołudniu), jednak już z powstańczymi oznaczeniami. Opierać się będę na artykule i rysunkach Krzysztofa Muchy który ukazał się w Militariach XX wieku, nr 4(7) 2005.

 

Wykorzystać mam zamiar zestaw Tamiya:

 

foto2.jpg

 

Wzbogacę go zestawem zimmeritu ATAK model, blaszkami Abera, linami Eureka oraz Magic Trackami Dragona. Większość dodatków już mam, czekam jedynie na gąsienice.

 

foto1.jpg

 

foto3.jpg

 

Przeglądając instrukcję do blach trafiłem na element co do którego mam wątpliwości jak powinien wyglądać i gdzie dokładnie go montować:

 

chain.jpg

 

Jeśli ktoś miałby zdjęcie w oryginale byłoby mi łatwiej go wykonać.

Zapraszam do zaglądania, pierwsze zdjęcia prac już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysypało się ostatnio powstańczych pojazdów, co bardzo cieszy. Ja swoją Magdę już skończyłem. Zastanawiam się czy się wyrobię gdybym zaczął Hetzera "Chwata".

A tak w temacie będę pilnie podglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysypało się ostatnio powstańczych pojazdów, co bardzo cieszy. Ja swoją Magdę już skończyłem. Zastanawiam się czy się wyrobię gdybym zaczął Hetzera "Chwata".

A tak w temacie będę pilnie podglądał

 

Zaczynaj, "Chwat" to też bardzo ciekawy temat, jednak od jakiegoś czasu chciałem zbudować Pantherę a to jest doskonała okazja.

Myślałem też wybierając temat związany z Powstaniem nad trzecim zdobytym pojazdem, jednak nie dotarłem do pewnych informacji co to był za czołg. Niektórzy piszą o długolufowej wersji PzKpfw IV ausf. H, jednak kwitów na to ani tym bardziej zdjęć brak, wolałem zrobić coś pewnego.

Początkowo chciałem użyć zestawu Dragona z gotowym zimmeritem, jednak okazało się że to nie ten wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem prace, mam już wszystkie potrzebne materiały łącznie z Magic Trackami:

 

DES_3516.jpg

 

Jak widać zacząłem oklejać płatami zimmeritu boki kadłuba oraz płytę tylną. Gotowy produkt Atak Model bardzo mi się podoba, praca jest szybka, wystarczy wyciąć, przeszlifować aby arkusz był cieńszy i można naklejać. Przy oklejaniu boków kadłuba okazało się, że arkusze są trochę za krótkie. Zgodnie z instrukcją producenta naciągnąłem je po zamoczeniu w gorącej wodzie i dopasowały się praktycznie idealnie. Zamontowałem też grille Abera, udało się nie zabrudzić ich CA.

 

DES_3520.jpg

 

Tylna płyta również prawie skończona, zostało do doklejenia kilka blaszek i zbiorniki. One również są w zestawie z zimmeritem, odlane z żywicy i gotowe do montażu, tak samo jak jarzmo KM'u, wydechy i osłona działa.

Blachy to jednak ciężki temat, w paru miejscach mogłoby być czyściej, ale nie jest najgorzej.

Teraz zajmę się prawdopodobnie dokończeniem wanny, ewentualnie błotników które zamierzam polutować, po czym przejdę do prac nad wieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.