Skocz do zawartości

Debiutancka AH1W 1/72 - Revell


danesz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Najwyższy czas zadebiutować - zatem na warsztat trafia AH1W Supercobra ze stajni Revella. Czemu akurat tak ?

Śmigłowiec ponieważ w latach 90-tych z powodzeniem "lepiłem" mnóstwo wiatraków wystawiając je tu i ówdzie, jedna z rodziny "węży" bo mi się podobają Cobry i pochodne a Revell...

Cóż. Raz że cena bardziej niż przystępna. Dwa - gabarytowo jest odpowiedni a trzy Revell z racji np wypukłych linii i innych drobiazgów będzie wymagał mnóstwa dłubaniny, co zmusi mnie do kombinowania, przypominania sobie starych sztuczek a przede wszystkim , zmusi do nauki nowych, ponieważ techniki klejenia i waloryzacji poszły znacznie na przód od połowy lat 90-tych.

generalizując mam sobie na tym modelu przypomnieć jak kleić, jak dłubać w polistyrenie ( i nie tylko ) jak używać farb, aerografu i pędzelka oraz nauczyć się kilku nowych rzeczy. Że tak powiem "w miarę pełnej" waloryzacji, drapania linii, i tak dalej.

W planach częściowo otwarta kabina z wykonanym wnętrzem, być może otwarte komory silnikowe ( o ile znajdę gdzieś do kupienia silniki ), otwarty przód ( komory z awioniką ? )

Ale wracając do meritum.

 

Pudło wszyscy zainteresowani znają :

 

b187e092cf6b5bfbm.jpg

 

 

 

 

W pudle tradycyjnie, dwie wypraski ( mierne ) ,szkło , arkusik kalkomanii oraz instrukcja obsługi w typie "część A dokleić do części C" - czyli bardzo przejrzysta.

 

 

8230ed4c9a8d59e2m.jpg

 

 

8441d798cc739768m.jpg

 

 

 

Wypraski są nie od pary - na żywo gołym okiem widać że są z dwóch rożnych serii, i prawdopodobnie dzieli je dekada jeśli chodzi o datę produkcji lub zużycie form. Ale jakiejś wielkiej tragedii nie ma. Wszystko da się nadrobić.

 

I tu wyjaśnienie. Zdjęć niestety zbyt wielu nie będzie bo moja idioten camera średnio sobie radzi z makro, a te które się pojawią z pewnością pozostawią wiele do życzenia.

 

Więc bierzemy się do roboty.

 

Spasowanie, sklejenie i wstępne poszpachlowanie połówek kadłuba :

Niestety kadłub dość znacznie się rozjeżdża a próba wklejenia wręgi powodowała lekkie zwichrowanie połówek.

 

 

f66d062d2ba7072fm.jpg

 

a82e208afe55fb36m.jpg

 

Korzystając ze schnięcia kadłuba zająłem się dorabianiem fragmentów wnętrza, co do którego wahałem się czy kupować blaszki czy może zająć się dłubaniną we własnym zakresie. Na chwilę obecną wszystko dłubię sam, ale prawdopodobnie część wyposażenia po prostu dokupię.

 

Zatem na pierwszy ogień poszły fotele :

 

33610b786c15e223m.jpg

 

Fragmenty kokpitu wraz z tablicą rozdzielczą pilota :

 

75f6b1c0bd5a62f1m.jpg

 

7182f3de01561718m.jpg

 

I tu była zagwozdka... Czy tablicę machnąć z blaszki czy może dorabiać z innego materiału ? Stanęło na polistyrenie 0.1 mm , czego na chwilę obecną nie pokażę, ponieważ zdjęcia wychodzą gorzej niż tragicznie

 

Tu wstępnie spasowany , surowy kokpit z bocznymi panelami

 

db744c771a8a4a30m.jpg

 

 

Na chwilę obecną zajmuję się kadłubem ( głównie wyprowadzeniem linii silników ponieważ robię wersję ciut inną od pudełkowej ) , który ma już porobione większość docelowych wnęk i otworów oraz dłubaniem miniczęści do "szoferki"

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.martola.com.pl/pl142/produkty53071/ah_1w_cobra_engine_set

http://www.martola.com.pl/pl142/produkty53070/ah_1w_cobra_interior_set

http://www.martola.com.pl/pl1563/produkty53072/ah_1w_whiskey_in_combat_decal_set

 

może coś się przyda. Sam budowałem AH-1W Italeti 1:72formy te same co w Revellu szkoda, że te dodatki wyszły tak późno a przed Tobą duże możliwości

 

Obraz%20012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, iż to wszystko zacznie wyglądać gdy okiełznam aparat...

A pomyśleć że zwykłym analogowcem tak prosto robi się zdjęcia drobiazgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, iż to wszystko zacznie wyglądać gdy okiełznam aparat...

A pomyśleć że zwykłym analogowcem tak prosto robi się zdjęcia drobiazgów.

 

 

jak masz tylko taki aparat to lepiej daj mu złapać ostrość na większej odległości,

powiększenie i kadrowanie w dowolnym programie masz... znacznie lepsze efekty,

a jest szansa że będzie wyraźniej

 

Spójrz na swoje zdjęcie z kabiną i panelami bocznymi w kokpicie

linie siatki podziału 3-4 cm nad kadłubem są ostre

następnie zdjęcie do np: Picasy i obrób ( kadrowanie i powiększenie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lini już nie ma, a te które są już nie są wypukłe ;)

 

Niedawnom wrócił do domku i prawdopodobnie coś będzie dziubane zatem jutro będą "jakieś" zdjęcia.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cóż. na chwilę obecną jestem bez komputera ( piszę z użyczonego urządzenia mobilnego ), jednakowoż czas zakupu nowych komponentów zbliża się dużymi krokami, więc niedługo będę mógł pokazać mikroprace jakie na bieżąco wykonuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.