Skocz do zawartości

Tornado IDS Revell 1:48


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka fotek. Ogólnie za te pieniądze dostajemy bardzo dużo plastiku. Jest trochę nadlewek, ale nie jest to wielki problem. Zastrzeżenia mam do wnęk podwozia - wyglądają ubogo i mają ślady po wypychaczach pomiędzy żeberkami. Fotele mają ładny detal ale odlali je razem z pasami

Elementy kadłuba:

IMG_3071_zps760044da.jpg

IMG_3073_zps6e0066a2.jpg

IMG_3072_zps7518c9b1.jpg

Wnętrze:

IMG_3077_zpsed33daf5.jpg

IMG_3075_zpsb28edd1a.jpg

IMG_3085_zpsfcf11e0e.jpg

Oszklenie:

IMG_3082_zps598484bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszklenie bardzo przejrzyste, ale trochę grube.

IMG_3133_zpsbc0d12be.jpg

IMG_3140_zps50747746.jpg

 

Grubość Revell:

IMG_3144_zpsfb53891c.jpg

 

Italeri:

IMG_3145_zps55daea67.jpg

 

Revell vs Italeri:

IMG_3152_zpsbf02c23a.jpg

IMG_3141_zps9d017f2e.jpg

Jak widać, owiewki się różnią między sobą. Trudno powiedzieć, która jest dokładniejsza bez przyklejenia i pomalowania.

Ja chyba kupię tylko fotele Airesa do kokpitu i żywiczne wnęki jak się pojawią. Sam kokpit wygląda wg mnie dobrze. Fajnie, że nie trzeba kupować żywicznej dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców tematu - czy da się (jeżeli to w jaki sposób) zrobić z niego Anglika w wersji GR.4 ? Jak nie z tego to z którego Hobby Bossa można by wyjść?

dzięki za pomoc !

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na oszklenie trzeba zwrócić szczególną uwagę. Oglądałem ten model u nas w sklepie i szkło było potwornie porysowane jakby ktoś je potraktował jakimś rylcem po wyjęciu z formy, prosto ze sklepu poszło do reklamacji. Co do kalek to słyszałem taką historię, że ludziska stare Italerki dla kalek kupowali, nie wiem ile w tym prawdy, ale tak podobno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dostałem dzisiaj Tornado z revella. Mam także Tornado z HB i po pierwszych oględzinach wydaje sie że revell jest nawet ciekawszy. Modele różnią się wymiarami generalnie. Duże różnice są w oszkleniu, wnęki podwozia oba modele mają ubogie ale revell ma poprawne pod względem wymiarów, hb nie. Kokpity są na podobnym poziomie z przewagą revella. Jako zapracowany człek może znajde czas i coś więcej napisze. Może ktoś ma konkretne pytania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam jeszce lepszy dowcip, w życiu czegoś takiego nie widziałem - w osłonie kabiny mam bąbelek powietrza w środku

 

Kurczę ,aż tak źle,chociaż z bąbelkami się spotykałem to dało rade je zamaskować ,najlepiej będzie jak zakupię go u siebie w modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.