Skocz do zawartości

Sikorsky S-70i DO BOJU 1/72 HobbyBoss


stakor1

Rekomendowane odpowiedzi

Sikorsky S-70i SP-YVE 'DO BOJU' 1/72 HOBBY BOSS

 

Model zrobiony prawie 'z pudła' tylko lekka poprawka ogona i nosa, anteny i ciachaczka do drutów. Sam model nie jest rewelacyjny, chyba najlepsza pozostaja stara HASEGAVA. Miałem trochę kłopotów z przednim oszkleniem, zrobienie otwartych drzwi przednich to byłby niezły kłopot. Wnętrze HOBBY BOSS ma wyjątkowo ubogie i uproszczone.

Główną ideą że akurat ten model zrobiłem była chęć przetestowania farbek BILMODEL MAKERS dedykowanych do tego śmigłowca, dałem tylko czarny podkład tamiya. Farbki są rewelacyjne!

Kalkomanie też z BILMODEL MAKERS nakładało się dobrze aczkolwiek teraz zauważyłem odstający kawałek kalkomanii w U od do boju - wkrótce to zamaluję :P

 

s-70idoboju028s_zpsa8b9c7a5.jpg

 

s-70idoboju025s_zpsfb2d9025.jpg

 

s-70idoboju017s_zps1c8ced8b.jpg

 

s-70idoboju026s_zpsd62be186.jpg

 

s-70idoboju014s_zpsdf89361f.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną ideą że akurat ten model zrobiłem była chęć przetestowania farbek BILMODEL MAKERS dedykowanych do tego śmigłowca, dałem tylko czarny podkład tamiya. Farbki są rewelacyjne!]

 

Spędziłem parę minut na googlaniu, żeby o tych farbkach czegoś się dowiedzieć i nie otrzymałem żadnej satysfakcjonującej informacji, podaj proszę szczegóły tego zamierzenia. Co to za farby, jaki producent, jaki asortyment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz w sieci znaleźć to na stronie w fejsbuku www.facebook.com/TopGunModel. Farbki robi Tomasz Bilkiewicz, paleta to kolory podstawowe plus dedykowane kolory do polskiego lotnictwa współczesnego. Pytania najlepiej bezpośrednio - p. Tomek jest tu na forum obecny.

 

Co do samych farbek - zupełnie inna jakość niż to czym dotychczas malowałem (akryle, olejne) - są to farby wyłącznie do aerografu, kryją bardzo cienką warstwą - są przez to bardzo wydajne ale i wymagające odnośnie 'gładkości' podłoża. Schną w minutę !!! po nałożeniu - są idelane do malowania kamuflażu. Jedyny potencjalny z nimi problem - nie można pędzelkiem 'domalować' niedoróbek no i śmierdzą, aczkolwiek ja maluję w domu przy oknie i jest OK. Z praktycznych rzeczy - wymagają podkładu akrylowego, ale sprawdzałem - położenie farby bezpośrednio na plastik nie ingeruje w strukturę plastiku czego się początkowo obawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz w sieci znaleźć to na stronie w fejsbuku www.facebook.com/TopGunModel. Farbki robi Tomasz Bilkiewicz, paleta to kolory podstawowe plus dedykowane kolory do polskiego lotnictwa współczesnego. Pytania najlepiej bezpośrednio - p. Tomek jest tu na forum obecny.

 

Co do samych farbek - zupełnie inna jakość niż to czym dotychczas malowałem (akryle, olejne) - są to farby wyłącznie do aerografu, kryją bardzo cienką warstwą - są przez to bardzo wydajne ale i wymagające odnośnie 'gładkości' podłoża. Schną w minutę !!! po nałożeniu - są idelane do malowania kamuflażu. Jedyny potencjalny z nimi problem - nie można pędzelkiem 'domalować' niedoróbek no i śmierdzą, aczkolwiek ja maluję w domu przy oknie i jest OK. Z praktycznych rzeczy - wymagają podkładu akrylowego, ale sprawdzałem - położenie farby bezpośrednio na plastik nie ingeruje w strukturę plastiku czego się początkowo obawiałem.

 

Z tego co na FB znalazłem, to: "Farby są jak Gunze typ-C" i to jest dobra wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Najmocniej przepraszam za ciszę. Kończę detalowanie poszczególnych odmian An-28/M-28 1/48 postanowiłem zakończyć temat tego samolotu aby nie przeleżał kolejnych 14 lat w pudle. Niedługo premiera, przygotowałem wszystkie możliwe odmiany dwudziestki ósemki.

Wracając do farb to w modelarstwie uprawianym jako zawód potrzebne były mi farby które spełnią wiele aspektów.

Łatwość użycia, mianowicie nie obawiam się że powstanie w trakcie malowania pył, nie ma możliwości powstania zacieków mimo bardzo rzadkiej konsystencji. Krycie 100% różnych materiałów, schnięcie 5 -10 min/kolor, rozmaskowanie - nie powstają progi na krawędzi taśmy. wydajność na kadłub 1/48 Black Hawk około5-6 ml.

Trwałość koloru - biały jest białym po 10 latach ( takie warunki muszą spełniać farby używane we wzornictwie przemysłowym ). Nieograniczona paleta kolorów, powtarzalność.

Operuję paletą RAL Clasic, ale jeżeli zachodzi potrzeba toi sięgam po RAL Design jest to siedmiocyfrowy kod koloru.

Tabela FS jest to standard USA i Kanada ( tylko częściowo ) te kolory nie powstają w oparciu o opis nr koloru podany w instrukcji wg prostokącika 1/2' x 1' ( cal ) a o prawdziwą farbę, pozyskiwaną z wiarygodnych miejsc jak zakłady lotnicze, lub remontowe. Często dostaję kawałki pieczołowicie przechowywanych próbek autentycznego koloru - jak w przypadku koloru "zielonego" do Mig/Mi. Czasami są to spłowiałe elementy poszycia płatowców i śmigłowców z prywatnych kolekcji, poddaje je rewitalizacji usuwając warstwę utlenioną nie zawsze się taki zabieg udaje ale takie jest badanie pisma.

Mam świadomość że wielu osobą nie przypadną one do gustu ale ja się nie martwię nimi bo nie szukam farb aby Wam sprzedać tylko szukam farb aby nimi bezbłędnie malować i wykonywać swoją pracę na najlepszym poziomie przy minimum nakładów czasowych a i finansowych.

Kolory to przysłowiowy "pikuś", metalizery to jest jazda. Tak metalizery bez polerowania, bez obawy że zostaną odciski palców, malujesz i masz efekt w 5 min. Kiedyś takim ideałem były Model Mastery to była jazda. Te są jeszcze lepsze dlatego je stosuje.

Nie rywalizuję z innymi producentami o palmę pierwszeństwa, bo oni byli wcześniej na rynku. Ja rywalizuje z ich jakością, łatwością malowania, efektem końcowym. Tym że model można pomalować ze wszystkimi maskowaniami w weekend. To prawda, jak ktoś nie wierzy zapraszam do Koszalina postaram się tam pokazać jak tego dokonać.

Tak nie powiedziałem jeszcze o jednym elemencie układanki o kleju. Klej nazwałem "Spawacz" bo tak działa,

podobny do rzadkiego Tamiya, ale.... ma więcej zalet spawa nie podtapia, nie śmierdzi, idealny do współcześnie projektowanych 3D modeli wtryskowych gdzie nie ma miejsca na spęczenie się krawędzi w trakcie kljenia innymi klejami.

Farby nazwałem Bilmodel Makers Original Colour od nazwy mojej firmy.

Są śmierdzące jak większość farb rozpuszczalnikowych, typ-C,

Nie mam jeszcze katalogu z kolorami bo najtrudniej wymyśla się nazwy, ale przygotowuję stale nowe kolory pamiętajcie że renomowane firmy dochodziły latami do swoich tabel kolorów, ja nie chcę ich dublować .

Przygotowałem też gamę kolorystyczną - tu również metalizery farb akrylowych wodnych, tak bo i ja czasem muszę pomalować coś pędzelkiem i aerografem. Są one na tym samym poziomie jakościowym co Lifecolor przechodzą ostateczne testy.

Jestem do Waszej dyspozycji, jak macie ochotę to może co drugą sobotę lub popołudniowy piątek ruszy mini Salon Modelarski Top-Gun Gdynia Morska 13.

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze katalogu z kolorami bo najtrudniej wymyśla się nazwy,

ale przygotowuję stale nowe kolory pamiętajcie że renomowane firmy dochodziły latami do swoich tabel kolorów, ja nie chcę ich dublować .

 

Nazwy? Podrzuć temat na forum, to takie tu nazwy wymyślą, że będziesz miał z czego wybierać:))

Sugeruję podawanie kodu RAL, albo FS i nazwy w języku producenta oryginalnej farby, tak robią wszyscy chyba i to jest standard.

A strona internetowa z katalogiem to powinien być priorytet.

Mam nadzieję, że pomysł chwyci i będziemy mieli polskie Gunze C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rywalizuje z ich jakością, łatwością malowania, efektem końcowym. Tym że model można pomalować ze wszystkimi maskowaniami w weekend. To prawda,

 

gunze i tamiyą model można pomalowac w kilka godzin z maskowaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odgrzebuję kotleta co z tego że w kilka godzin pomalujesz gunze i tamiya, trzeba wspierać nasz rodzimy przemysł modelarski (nie mówię o firmach co robią gnioty modelarskie), ja u Pana Tomka kupowałem za dzieciaka modele w salonie na morskiej, fajnie by było znów tak po krętych schodkach iść na hobbystyczne zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miło po tylu latach że ktoś jeszcze pamięta. W tym roku 20 lat od likwidacji sklepu.

Schodki cały czas te same ,

Pawle model mi się podoba - bo... .

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.