Skocz do zawartości

P-51 Mustang


Wiktak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można powiedzieć,że jedna firma jest lepsza od drugiej. Należy rozpatrywać jakość poszczególnych modeli a nie firm. W przypadku Spitfire'a w 1:72 to najlepsze są modele Tamiya i Revell'a, z tym, że Tamiya jest droga,a w przypadku Revell'a za mniej niż 20 pln mamy calkiem niezły modelik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mustanga w 72 to bym wziął od Academy ..cena może ciutek wyższa, ale jakoś tak bardziej leży i ma ładniejsze szkiełka (i jest wersja z jakimś jepem, ale to znów 5 zł więcej)

 

pozdr.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuś się skuś, bardzo przyjemny model, popełniłem swego czasu, bezproblemowy, acz wymaga pewnych ilości szpachli.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , Mustanga już mam

 

Mustang, Mustangowi nie równy. Nie mówię, że ten którego ukończyłeś jesyt gorszy od Revella, ale to inna wersja.

Wykonałeś wersję P-51 z silnikiem Allisona ,a Revell robi wersje P-51B i Mustang Mk.III z Merlinem.

Co do Academy, to są niezłe i mają lepsze owiewki,ale za to kalki są takie, że lepiej, żeby ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie merytorycznie Academka i Revell są tak samo ok , jednak ja wybrał bym Academy pomimo wyższej ceny .

 

Przy Revellu miałem problemy ze spasowaniem owiewki , natomiast w Academy wszystko idzie gładko , a na dodatek w pudełku znajdziesz owiewkę klasyczną oraz Malcolm Hood .

Kalki z tego co pamiętam były ( są ) lipne ( W Academy jakościowo , w Revellu merytorycznie )

 

Moja propozycja dla Ciebie to Academy + kalki Techmodu .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od sklepu. Kalki są bardzo dobre i jeśli chcesz robić Mustanga z polskiego Dywizjonu (np. mojego ulubionego 315-ego) to radzę Ci je kupić, bo te zestawowe, jak już było wspomniane wcześniej, nie są zbyt dobre.

Mimo,że jestem fanem,miłośnikiem i wielbicielem Mustanga,to na twoim miejscu wybrałbym teraz Spitfire'a, tak dla różnorodności, aby Mustangi Ci się zbyt szybko nie znudziły.

Zakup Hawker'a Hurricane też nie byłby złym pomysłem. Nie polecałbym Ci narazie modeli samolotów niemieckich gdyż malowanie ich nie należy do najprostszych i lepiej byłoby gdybyś jeszcze poćwiczył na czymś prostszym.

Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeszkód. Spitfire Mk.Vb jest, kalki polskie Techmodu do Spitfire'a Vb również (kolega Deco kupił ostatnio takie z oznaczeniami samolotów Zumbacha w 303-ego dywizjonu).

Zawsze się opłaca robić samolot w polskich barwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub Hurciane -chyba były też uzywane przez polaków

 

No nie osłabiaj mnie. Nie czytałeś dywizjonu 303? Na czym latali Polacy w Bitwie o Anglię hę ? Jeśli chcesz mieć samolot w polskich barwach na półce, to może warto byłoby przy okazji dowiedzieć się czegoś o dokonaniach naszych pilotów w drugiej wojnie?

 

Zarówno Corsair jak i Hellcat są pięknymi samolotami. Revell robił w 1:72 Hellcata i był całkiem niezły.Nie wiem czy nadal jest dostępny,ale pewnie tak.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się opłaca robić samolot w polskich barwach

 

Święte słowa - ja już chyba z dziesięć lat nie popełniłem samolotu w innych barwach niż Polskie i nie widzę żadnych skutków ubocznych

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeszkód. Spitfire Mk.Vb jest, kalki polskie Techmodu do Spitfire'a Vb również (kolega Deco kupił ostatnio takie z oznaczeniami samolotów Zumbacha w 303-ego dywizjonu).

Zawsze się opłaca robić samolot w polskich barwach

 

Kornik dobrze napisał kupiłem te kalki Techmodu chyba za 16,30. Jest tam 6 wariantów oznaczeń .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam V Revella- zrobiłem jš niedawno włanie z Zumbachowskimi kalkami techmodu-sš doskonałe, sam model wymaga jednak pracy szpachelsko-szlifierskiej przy okapowaniu silnika oraz spodniej stronie centropłatu ( model jest na forum).

 

Jeli chodzi o Mustanga to nie ma na rynku lepszego modelu mkIII (P-51B/C) niż Academy. Jest w necie dostępne porównanie 3 modeli: Revella, Academy i Hasegawy. Academy bije oba "na głowę".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk.Vb Revella to świetny model dla początkującego - praktycznie sam się skleja .

 

Niestety jest również jednym z bardziej skopanych modeli spita na rynku , no ale to już dla zaawansowanych ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.