Skocz do zawartości

[Mini In-Box] Polski Fiat 621 - First To Fight PL1939-11


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Konkretne wskazanie hmm za rękę nikogo nie złapałem(co by nikogo niesłusznie oskarżać) a i samemu poszukać można.Dlatego napisałem:

Zdaje się ...

Jeśli zestaw jest sklejony pomalowany itd.itp. to całkiem spoko ,gorzej jak ktoś to sprzedaje jako swoje np,ramki czy inne żywice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że poruszamy się w sferze domysłów i przypuszczeń. Wg mnie wygląda to na chińską "podróbę". W polsce raczej nikt się nie nabierze na Fiatowski "transporter" TKS i to za takie pieniądze a na zachodzie temat raczej mało chwytliwy. Firma ma w ofercie sporo wietnamszczyzny i innych tematów lubianych bardziej w USA ,do tego oferuje wykonanie modeli na zamówienie ale wg ich oferty, więc wyluczyłbym udział naszych rodaków z tego forum chociaż gdybym się mylił było by to nad wyraz interesujące ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie są nawet dwa Fiaty 621, drugi w barwach sowieckich:

http://www.ebay.com/itm/331236757893

Opisy dość dziwne, na zdjęciu C2P, a w opisie TKS??

Ja myślę, że ktoś robi gotowce i sprzedaje, nic więcej. Swoją drogą fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich,

 

Szukałem informacji o Fiacie 621 FTF i musiałem napisać, bo zirytowała mnie ogólna krytyka (a raczej krytykanctwo), nie poparte odwołaniem się do żadnych planów ani pomiarów zachowanych egzemplarzy. Jeśli istnieje inny plan w rzutach, niż Adama Jońcy w "Wrzesień 1939 - Pojazdy Wojska Polskiego", to chętnie go poznam, ale model FTF ma taką szerokość chłodnicy, jaka wynika z tego planu. Dzięki koledze mysiek13 okazało się też (po zwymiarowaniu zdjęć), że ta "masakrycznie za szeroka" chłodnica ma praktycznie takie same wymiary, jak chłodnica chwalonego modelu z MarSa. Owszem, jeśli się zrobi zdjęcie kabiny z bliska, to wychodzi chłodnica jak Einheitsdiesel, ale jak się spojrzy na model z właściwej perspektywy, ja nie widzę szczególnej różnicy ze zdjęciami.

 

Nie wiem, czy zarzuty dotyczą też faktury chłodnicy - w każdym razie trafiają się zdjęcia z wyraźnymi kolumnami poziomych elementów (zapewne były różne wersje). Od MarSa model Ftf odróżnia się też ...prawidłową liczbą desek na burtach - MarS (mowa o modelu środkowej serii produkcyjnej) ma za dużo i zbyt wąskie. Znaczek firmowy na chłodnicy ma też lepsze rozmiary w Ftf, patrząc na zdjęcia.

 

Żeby nie było, że ślepo chwalę Ftf, niepokoi mnie coś, czego chyba nikt nie wytknął, mianowicie prostokątny dach i równoległe ściany kabiny, podczas, gdy na rysunku Adama są lekko zwężające się. Trudno powiedzieć, jak jest na zdjęciach. Przydałoby się zmierzyć szerokość tylnej ściany kabiny i ramy szyby na prawdziwym egzemplarzu. I nie wiadomo dlaczego zapomnieli o tylnym okienku. Warto byłoby też pomyśleć więcej nad brezentem, który powinien zakrywać dwie górne deski, a nie leżeć nad nimi. Niemniej, mimo tych ograniczeń, moim zdaniem, model świetnie się nadaje do dioram.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie. Tak samo uważam i ciągle dziwią mnie słowa krytyki wobec modeli z FTF. Szkoda, że tak mało ludzi (z zewnątrz) wypowiada się na forach w temacie Fiata i innych, może ich wypowiedzi były by passe, zbyt przychylne.

Na koniec, muszę stanąć w obronie modelu(i) Fiata z MarSa, trzeba pamiętać, że były one wykonane szmat czasu temu i mogło coś umknąć autorowi, ze względu na brak dobrych zdjęć i materiałów, których obecnie jest od groma i ciut ciut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.