Jump to content

PzKpfw II - wrzesień 1939


petrow17
 Share

Recommended Posts

Jak niektórzy z Was wiedzą mój pierwszy model czołgu (m41 tamiya 1/35) nie wyszedł za dobrze - wylądował w NaOH, a później w kącie(pewnie kiedyś do niego wrócę). Tym czasem mając jeden dzień wolny postanowiłem spróbować sił przy czymś mniejszym.

 

Wpadł mi w ręce Panzerkaupfwagen II Ausf. C z kolekcji wrzesień 1939.

Wyszło to mniej więcej tak:

 

P1020067.JPG

P1020071.JPG

P1020072.JPG

P1020096.JPG

P1020098.JPG

 

 

Planuję do tego zrobić "spaloną słońcem" podstawkę. Zdjęcia całości też tu potem wkleję.

 

Dokupię może jeszcze wersje A, B i D. Zdjęcia też wkleję w tym jednym temacie.

Link to comment
Share on other sites

 

Post jest bez zdjęć, ale w wolnej chwili spróbuje jakoś zrobić takowy stolik do zdjęć.

Jak znajdę dzisiaj czas to może zacznę formować teren małej podstawki :-)

Link to comment
Share on other sites

Co o tym sądzicie? Mnie tu czegoś chyba brakuje, ale nie umiem się określić czego... Może troche wody i błota na drodze; myślałem też o elektrycznym ogrodzeniu między drogą a polanką bez drzewa..

 

P1020110.JPG

P1020111.JPG

P1020112.JPG

P1020115.JPG

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na głębokość tych kolein za panzerem można wywnioskować że grunt jest strasznie miękki-mokry-błotnisty, a wygląda dość sucho.

Dziwnie i nienaturalnie wyglądają (na zdjęciach) kolory tych posypek imitujących roślinność.

I to "drzewko" zdecydowanie do wymiany/poprawy.

"Elektryczne ogrodzenie" na polskiej wsi A.D. 1939 - to chyba jakaś ekstrawagancja

 

Ale działaj dalej - sama "dwójeczka" całkiem, całkiem - Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

A co w drzewku złego konkretnie? Musze przyznać, że dobór gałązki na drzewko okazał się z początku trochę problematyczny.

 

Zastanawiam się jak umorzyć ta drogę... Może nałożę w kilku miejscach magica - po wyschnięciu robi się przejrzysty i mógłby udawać jakiś kałuże; a może wystarczy błyszczący lakier(?)

 

A same kolory, na półce wyglądają zdecydowanie mniej kontrastowo.

Link to comment
Share on other sites

A co w drzewku złego konkretnie? Musze przyznać, że dobór gałązki na drzewko okazał się z początku trochę problematyczny.

Jak dla mnie przypomina właśnie kawałek prawdziwej gałązki , a nie drzewko w skali 1:72 - ale robienie drzewek i imitacji roślinności w tej skali (w pozostałych oczywiście też) jest dość trudnym zadaniem, więc się nie przejmuj że na początku nie wychodzi to super realistycznie.

Obserwuj prawdziwe drzewa - rozkład i grubość gałęzi i porównaj z "gałązką" którą chcesz użyć na dioramie.

 

Nie wiem co znaczy "umorzyć drogę" , ale jeśli chodzi o błoto i kałuże to eksperymentuj z podanymi przez Ciebie specyfikami i zobacz jaki efekt osiągniesz.

Jest wiele metod (może jakiś specjalista coś Ci podpowie) i wiele dedykowanych do tego celu produktów ale najwięcej zależy od Twojej pomysłowości i eksperymentów.

Nie musisz od razu wydawać kasy na drogie "akcesoria do Weatheringu", weź jakieś pigmenty, kleje, lakiery bezbarwne, które masz pod ręką i próbuj.

 

Z początku planowałeś "spaloną słońcem" podstawkę więc może taką zrób, a jednocześnie eksperymentuj z innymi warunkami pogodowymi

 

Działaj

Link to comment
Share on other sites

'Umorzyć' drogę znaczy mam nową klawiaturę na tablecie i mi sama zmieniła wpis bo nieznała mojego slowa : ,,umoczyć'' ;-)

 

Żeby się z galerii nie zrobił warsztat i żeby nikt nie miał do mnie o to pretensji, proszę o kontynuację sprawy tutaj -http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=90&t=44151

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.