Skocz do zawartości

WESTLAND WESSEX B HAS Mk.3 - 1:48 Revell


Hamman

Rekomendowane odpowiedzi

Zacieki które powstały przy malowaniu żółtym kolorem zostały zlikwidowane. A dziś postanowiłem popracować trochę przy drobniejszym malowaniu głównie na czarno.

 

 

Czarne pole na dziobie zostanie jeszcze podzielone metalicznymi kreskami.

 

k1DXGdvsUU-855RwmjaLAlUu5LW1CTA0rmObegWY5BM=w812-h541-no

 

32.jpg

 

34.jpg

 

33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy go brudzić bo do tej pory tego nie robiłem i chyba jeszcze nie mam tyle wprawy w modelarstwie aby przejść na ten poziom. Jakoś na razie wolę czyste modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu pędzlem dla mnie jest ważne żeby farba była taka w sam raz , bo ostatnio to jak wymieszałem oryginalną farbę i ją otworzyłem to myślałem że będzie ją można nożem ciąć . A jakie pigment ew. polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamman, dawno nie było mnie na forum, ale widzę ze postępy zrobiłeś duże i wyglada to naprawde swietnie patrząc na zdjęcia nie powiedział bym ze jest to malowane pędzlem, ważyło Ci bardzo fajnie. Jeśli chcesz sie przymierzyć do brudzenie, to spróbuj suchej pasteli na początek, na żółtym fajnie wyjdzie, a jak cos nie pójdzie, lub nie będziesz zadowolony z efektu to bierzesz zwykła wodę i zmywasz i nie na śladu. Spróbuj, efektu mysle ze bedzie fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daz, faktycznie długo ciebie tu nie było. Coś ciekawego lepisz?

 

A ja przy swoich modelach staram się je robić lepiej niż poprzednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia z kolejnymi postępami prac:

 

37.jpg

 

38.jpg

 

41.jpg

 

39.jpg

 

I przymiarka tylnych łopat:

 

40.jpg

 

A tu przymiarka wszystkiego co się dało:

 

42.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziś przyszedł czas na kalkomanie, są skończone w 85%:

 

43.jpg

 

44.jpg

 

45.jpg

 

46.jpg

 

47.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie odpuszczaj błyszczącego lakieru bezbarwnego przed kalkomaniami, bo zawsze będą świecić.

 

 

a dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, przeczytaj ten dział na forum. Naprawdę wszystko już chyba zostało napisane i nie ma co odkrywać koła każdy z osobna. Płyny do kalkomanii to jedno, ale lakierowanie przed i po nakładaniu kalkomanii to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daz, faktycznie długo ciebie tu nie było. Coś ciekawego lepisz?

 

A ja przy swoich modelach staram się je robić lepiej niż poprzednie

 

 

Właśnie skończyłem ostatni element "lotniskowca" czyli MH-60K, zdjęcia w Galerii, a następny będzie MH-53.

 

A Twój model prezentuje się naprawdę fajnie, a co do tych kalet to w szybkim streszczeniu lakier bezbarwny połysk na kolor bazowy, później kalki, i lakier bezbarwny matowy (żeby model się nie błyszczał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak został ukończony. Jednym pewnie będzie się podobał drugim nie ale tak to już jest. Sklejało się go całkiem przyjemnie, elementy dość dobrze wykonane i spasowane ze sobą. Jak przy każdym modelu trafiło się coś co do siebie nie pasowało ale tak już jest.

 

A teraz kilka zdjęć:

 

F01.jpg

 

F02.jpg

 

F03.jpg

 

F06.jpg

 

F08.jpg

 

F12.jpg

 

F13.jpg

 

F15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł super, jak bym nie wiedział że malowany pędzlem, w życiu bym nie powiedział, bardzo fajnie wyszły detale, linki, kalki. Mi się podoba, Gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem sklejać tego,a SeaHawk'a myślę że zacznę robić jakoś w tygodniu. Mam już na niego fajny pomysł i kalkomanie jakie chciałem Teraz kilka dni przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziw, pędzelek, przyznam szczerze, że za nic w świecie nie powiedziałbym, że malowałeś go pędzlem. Opanowałeś technikę na wysokim poziomie. Ale jedno muszę przyznać, klejenie jednak kuleje, popatrz na łączenia kadłuba Tutaj się nie przyłożyłeś. Mam nadzieję, że przy MH pokusisz się o dokładniejsze przyłożenie się do klejenia i szpachlowania, bo przy Twoich zdolnościach malarskich wiem, że zrobisz bardzo ciekawy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.