Skocz do zawartości

Mercedes-Benz Actros MP3 White Liner


NalesniQ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

NalesniQ - słuchaj raczej rad kolegów którzy mogą się pochwalić konkretnym dorobkiem modelarskim... Równie dobrze mógłbyś malować papierem toaletowym... Patyczek do uszu jest do...uszu, a nie do malowania. Patyczek zwiększa ryzyko zostawienia włosków na malowanym elemencie. Jak już bardzo chcesz malować takie elementy pędzlem to kup sobie pędzelek do akwareli, albo poszukaj takich pędzelków do farbek szkolnych ( brązowe włosie, sklejone, po rozpuszczeniu w wodzie jest ultra miękkie - idealne do takich rzeczy).

Poszukaj sobie w tym temacie modeli kolegi "elefantes" - który maluje całe modele pędzelkiem

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się do wydało dziwne Messer Jestem zielony, słucham każdej rady.

 

P.S: Pomyślałem że dokończę podwozie zanim kupię lakier itp. Jutro się tym zajmę. Zamieszczę zdjęcia baków, tylnej osi na kołach i pobawię się przednią skrętną osią. Jej najbardziej się boję

 

EDIT: tak tylko wyprzedzę postęp budowy: czy bawić się z malowaniem uszczelek na szybach? Jak tak to jak je namalować? Myślę że przejechać czarną linią do okola każdej szyby, jak jeszcze każda jest na wyprasce. Dobrze?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia os wymaga wzmocnienia, nie...strachu . Na twoim miejscu to wywalilbym ten drazek, ktory laczy dwa kola i dalbym cos grubszego, bo inaczej przy byle okazji, jak bedziesz chcial skrecic kola, np. do zdjecia to mozesz go zlamac. Druga rzecz - obniz przednie zawieszenie o jakies 4 mm, bedzie wygladalo bardziej realnie, w porownaniu do "budowlanej" wersji Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cha, cha, szykuje się kolejny "rekordowy" model. Obstawiam że na 10-tego będzie gotowy.

 

Rozumiem, że to sarkazm Mam chwilową przerwę, muszę kupić lakier, podkład i inne rzeczy. A jak wiesz dzisiaj sklepy zamknięte, roboty nie ma. Aż tak szybko składam mój model Mark ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tylko jak obniżyć jak mam już ramę złożoną ?

 

Zawsze mozesz pokombinowac przy resorach, nie wiem, moze je sprobuj jakos przerobic, ale problem tkwi o ile dobrze pamietam w przednim moscie - moze zapozycz inny np. od Scanii, czy Volvo, przymierz i zobaczysz roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cha, cha, szykuje się kolejny "rekordowy" model. Obstawiam że na 10-tego będzie gotowy.

 

Rozumiem, że to sarkazm Mam chwilową przerwę, muszę kupić lakier, podkład i inne rzeczy. A jak wiesz dzisiaj sklepy zamknięte, roboty nie ma. Aż tak szybko składam mój model Mark ?

 

To nie sarkazm, to po prostu doświadczenie. Ale buduj, buduj. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tylko jak obniżyć jak mam już ramę złożoną ?

 

Zawsze mozesz pokombinowac przy resorach, nie wiem, moze je sprobuj jakos przerobic, ale problem tkwi o ile dobrze pamietam w przednim moscie - moze zapozycz inny np. od Scanii, czy Volvo, przymierz i zobaczysz roznice.

 

Czy widać aż tak bardzo, że ciężarówka wysoko stoi ? Jutro będę sklejał ośki to zobaczę. Ale i tak nie mam opcji dopasować osi od innego trucka. Po prostu go nie mam Jest to mój 1 model, chyba zostawię prześwit taki jaki jest. W następnym modelu o tym pomyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam przerwę ze sklejaniem, muszę kupić ten lakier, podkład i farbę do merca. Jutro pojadę do sklepu i później spróbuję już coś wam pokazać z dalszego sklejania. Przerwa długa, ale od jutra postaram się iść pełną parą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja: Przepraszam za dłuższą nieobecność na forum. Miałem urlop i brak dostępu do internetu. Ale wróciłem, kupiłem farbę białą z połyskiem Motip Dupli-color spray "white gloss" w sprayu. I tu pytanie : Jak pomaluję białą "gloss" to czy będzie potrzeba jeszcze potem polakierować bezbarwnym. Biały jest błyszczący więc bezbarwny nie jest już potrzebny, prawda ? Jeżeli dostanę odpowiedź, zaraz biorę się za malowanie. Jeżeli nie dostanę, zajmę się interiorem i resztą ramy która nie potrzebuje białych elementów.

 

Tak czy owak, jestem już na pełnych obrotach. Chyba nie myśleliście, że dałem sobie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz wchodzić na pierwszy model w koszta, to na białym błyszczącym możesz pozostać. Przyszłościowo lepiej jednak będzie dawać na każdy kolor bezbarwny, który przykryje i zabezpieczy Ci kalkomanie i da możliwość wypolerowania powierzchni. Bazy kolorystycznej - w twoim wypadku biały błyszczący - się nie poleruje.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer

 

Tak się składa że mój ojciec najpierw kupił bezbarwny, a dopiero następnego dnia biały Więc bezbarwny już mam. No chyba że oprócz lakieru bezbarwnego są jeszcze jakieś koszta. To zostanę przy samym białym

 

"kolor bezbarwny, który przykryje i zabezpieczy Ci kalkomanie". To znaczy że mam przejechać bezbarwnym też po kartce z kalkomanią ? Czy dać 2 warstwy tej bezbarwnej ? (1 kiedy elementy są na wyprasce, 2 kiedy kalkomania leży na trucku) Czy chodzi ci o to, że jak położę kalki na pomalowanej powierzchni ciężarówki białą i bezbarwnym, to lepiej będą się trzymać?

 

EDIT: Pytanko: Malować kabinę gdy będzie złożona czy gdy jeszcze wszystko będzie na wyprasce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże nie maluj sprayem kartki z kalkami!

Kalkomanie kładziesz na pomalowaną białym kabinę - jak wyschnie rzecz jasna. Potem malujesz całość kilkoma warstwami bezbarwnego. To Ci zabezpiecza kalkomanie, że jak kiedyś chwycisz za model to nie zostaną Ci kalki na palcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli pomalować białym błyszczącym i lakierem bezbarwnym. Zrobię zaraz próbę, a potem zacznę już malować. Rozumiem że mam się posłużyć twoją instrukcją z 2 strony?

 

Kiedy nałożyć te kalki ? Kiedy ciężarówka jest sklejona i pomalowana białym, czy kiedy jest jeszcze wszystko na wypraskach? Bo jak mam nałożyć kalki na nie poskładanych elementach ?

 

Proszę o szybką odpowiedź, jestem w trakcie malowania!!!

 

EDIT: Po krzyku !!! pomalowałem białym i bezbarwnym. Ładnie wyszło oprócz 1 miejsca w przedniej części kabiny.

Jutro rano spodziewajcie się zdjęć wnętrza i ramy, a wieczorem pokażę wyschniętą kabinę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie nakładasz jak już masz wszystko posklejane i pomalowane bazą - w twoim przypadku białym błyszczącym. Zrób tak:

 

1. Pomaluj na biało

2. Daj dobrze wyschnąć

3. Nałóż kalkomanie ( wycinasz, wkładasz do wody na 10-20sekund i zdejmujesz z papierka transportowego na element karoserii ).

4. Jak kalkomanie wyschną połóż jedną cienką warstwę bezbarwnego.

5. Jak ta warstwa przeschnie to kładź kolejne ( opis na poprzedniej stronie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić... Nie dałem kalek. Położyłem biały i potem bezbarwny. Było dziwne to że mam nałożyć kalki, kiedy kabina jest jeszcze na wyprasce. Ale dobra ładnie wyszło. Kalki nałożę kiedy kabina będzie sklejona, wnętrze na miejscu.

 

(Update w ostatnim poście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego malujesz części gdy są w ramkach? Nie tak to się robi... Kabinę sie najpierw skleja, szpachluje, szlifuje, maluje podkładem, bazą i bezbarwnym - dokładnie w tej kolejności. Teraz utrudniłeś sobie życie, bo przy sklejaniu ścian ze sobą mogą wyjść Ci szpary, klej może Ci wypłynąć i zniszczyć lakier itp...

To co sugeruje producent w instrukcji nie zawsze jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

nie chce być złośliwy ani nie jestem jakąś wyrocznią, bo sam jeszcze niczego nie pokazałem tu na Forum, ale wydaje mi się, że wszystko za szybko i zbyt zachłannie robisz. Cieszy Nas, że mamy następnego fana ciężarówek ale musisz pamiętać o pewnych podstawowych rzeczach.

 

Mówiłeś, że oglądałeś pewne filmiki na YT z actrosem w roli głównej i o ile mi się wydaje bardzo fajnie jest tam pokazane krok po kroku jak co robić. A Ty tak trochę na akord robisz bo masz czas i chęci. Okej jest to fajne bo każdy z Nas chciałby mieć tyle wolnego czasu na modele

 

Bardzo fajnie, że Nas o wszystko pytasz ale poczekaj na odpowiedź Tak jak z malowaniem wyszło. Messer Ci tłumaczył co i jak, ale jak nie jesteś pewnie to napisz i poczekaj. Czy budę byś pomalował wczoraj czy dziś to chyba mała różnica Teraz jak już masz wszystko pomalowane to już za dużo nie poczynisz. Ale zawsze na przyszłość będziesz już wiedział co i jak.

 

Poniżej dam Ci kilka relacji z budowy: popatrz poczytaj a dużo się dowiesz. Od siebie polecam relacje Panów, którzy się w tym temacie udzielają, bo robią fachową robotę.

 

viewtopic.php?f=88&t=13522&hilit=actros

 

viewtopic.php?f=88&t=39256

 

viewtopic.php?f=88&t=29806&hilit=schlingmann

 

PS. Ja od ponad roku czytam to forum i nadal uczę się tego fachu, bo wiem, że każdy przeczytany post to o jeden sposób więcej na problemy z modelem, a nie wybrałeś łatwej sztuki.

Nie bierz tego jako moja złośliwość a raczej jak pomoc, bo kibicuje Ci - Actros to fajna sprawa.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szybkie sklejenia już nie istnieje, kiedyś zanim trafiłem lata śiwetlne na to forum, model kupowałem o 14 a już o 9 rano dnia następnego był poskładany :-D Kilka pierwszych modeli złożysz szybko to się nauczysz żeby robić powoli ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.