Skocz do zawartości

Mercedes-Benz Actros MP3 White Liner


NalesniQ

Rekomendowane odpowiedzi

Macie racje... Chyba za szybko wszystko zrobiłem zamiast się zapytać.

 

@Messer, Jest to mój 1 model, więc nie wiem jak wszystko dobrze zrobić.Mówisz o szpachlowaniu i maskowaniu dziur. Ja nie wiem czy będę się w takie rzeczy bawił. Nie znam się, nie mam 20 letniej wprawy

 

A mieszkam za granicą, więc dokupywanie różnych "pomocnych" akcesori (kleje, szpachle itp.) jest trudne. No i nie chce wywalić na model 500 zl

 

Wiem że chcecie, żeby mój ten model wyszedł profesjonalnie, ale techniki które podajecie są trochę za trudne dla mnie. Wystarczy aby ciężarówka nie miała gigantycznych szpar i niedopasowań Ma być po prostu podobna do tej z 1 postu. Tyle.

 

@Bredzio, Dziękuję za szczerą wypowiedź. Masz w 100% rację. To co napisałeś to nie złośliwość, to twoja opinia, to co myślisz. Szanuję to i przepraszam jeszcze raz za mój pośpiech.

 

 

 

Wracając do prac... Co teraz? Pomalowałem części z wyprasek, wyszły nie najgorzej. Mam po prostu sklejać dalej, czy macie jakieś sugestie. Np. Co poprawić, zmienić? Itp. (Nie chcę się bawić w megaskomplikowane procesy ulepszania.)

 

Tym razem poczekam cierpliwie, nie zacznę bez was

 

PS: Przepraszam za nieobecność, Nie mam miejsca gdzie składać, więc mam chwilową przerwę za pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak już pomalowałeś części kabiny to teraz już nic z tym nie zrobisz (nie po szpachlujesz)pozostaje ci bardzo uważne sklejenie-a swoja droga to ja najpierw sklejam kabinę w całość a następnie maluje ,teraz podczas sklejania możesz wszystko upaćkać klejem , a klej ma takie właściwości ze rozpuści farbę i będzie psikus. co do zakupów za granica ,ja także mieszkam zagranica i eBay jest moim drugim sklepem (pierwszy to wiadomo sklep z żywnością)na eBay jest wszystko czego tylko potrzebujesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a klej ma takie właściwości ze rozpuści farbę i będzie psikus ...

Klej CA nie ma takich właściwości. Dlatego wyrzuciłem revellowską Contactę itp. wynalazki i kleję tylko

CA - najczęściej Super Glue bo nie jest aż tak mocny by nie dało się przyklejonego palca oderwać.

(Co oczywiście nie zmienia faktu, że należy skleić co się da przed malowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zwaliłem sprawę z tym malowaniem, ale człowiek uczy się na błędach

Dobrze, będę teraz bardzo uważał przy sklejaniu, tej kabiny.

 

Chciałbym jeszcze bardzo podziękować wszystkim którzy mi doradzili, pomogli, wyrazili swoje zdanie. Że nie odeszliście po moim 1 poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do pracy!!!

 

Na początku chciałbym wszystkich przeprosić, że nie było długo u mnie relacji z warsztatu (Brak weny). Ale wracam

Kabina po malowaniu prezentuje się lepiej niż plastik. Jest parę niedociągnięć, ale jak na mój pierwszy raz wyszło bardzo dobrze. Jestem na etapie wykończeniowym podwozia. Jutro zajmiemy się kabiną.

 

Tyle gadania... Pora na zdjęcia

 

nymUKl.jpg

rMOM11.jpg

3MmKm3.jpg

 

Wiem że niektóre rzeczy nie są profesjonalnie wykonane, ale staram się. Dotychczasowym pracom daję 4+

 

Jutro kabina, więc jak radzicie ją skleić, pomalować? Mam brązową farbkę Humbrola do wykorzystania.

 

PS: Chyba zdjęcia są trochę za duże, nie wiem jak zrobić by były mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu widać że jedno koło jest bardziej skręcone od drugiego. Jak mówiliście wcześniej trzeba wzmocnić przednią oś, nie zrobiłem tego. Linka łącząca oba koła pękła, ale naprawiłem i wzmocniłem ją, już działa dobrze.

 

Małe pytanie: Jak nakładać kalki? Ja je wyciąłem, włożyłem do letniej wody i nałożyłem pęsetą na miejsce. Niestety na drugi dzień, lekko dotknąłem ją palcem i spadła. Po 24h kalka powinna się trzymać na swoim miejscu, a tak nie jest. Macie jakieś inne opcje przyklejenia tych kalek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kalek ja używam DECAL SOFT Revell -wyciągam kalki z wody przyklejam w odpowiednie miejsce po czym pędzelkiem smaruje kalkę i zostawiam na jakiś czas, kalka delikatnie rozmięka i się sama dobrze układa.

dzięki temu dobrze trzyma się modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bezbarwny lakier, może nim przejechać kalkę ? Aha i jeszcze jedno... Jak wkładam kalkę do wody, to po jakimś czasie z pod kalki wychodzi kawałek kartonu,kartki (nie wiem co to). Czy to dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kalka oddziela się od papieru to jest normalne-to znaczy ze trochę za długo trzymasz w wodzie ,ja sprawdzam czy kalka już sama odchodzi od papieru bez problemu i wtedy ja delikatnie ściągam i układa na modelu,następnie Decal Soft. czekam jakiś czas (może to być 1godz) po czym kładę jedna warstwę bezbarwnego z aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego? Chodzi mi oto, czy będą się trzymać jak je posmaruję klejem ?

 

EDIT: Mieszkam w Niemczech, dokładnie w Duisburgu. Znalazłem sklep Revella 2 km od mojego domu Może skocze dzisiaj i kupię parę drobiazgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalka ma juz naniesiona cienka warstwę kleju ,trzymają ja za długo w wodzie to traci jakiś procent kleju ,rozpuszcza się on w wodzie i dlatego kalki ci się nie trzymają, teraz najlepiej połozy cienka warstwę bezbarwnego ,odczekać jakiś czas aby wysechł, kalki zamoczyć w decal soft i położyć na nowo jak ci odpadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro kupię ten płyn do kalek. Wszystkie inne kalki trzymają się dobrze, tylko z tyłu są 2 odblaski które mi spadły.

 

Za chwilę zamieszczę zdjęcia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalek nie trzymaj w wodzie, tylko zamocz i wyjmij. Połóż na papierowym ręczniku i co jakiś czas sprawdzaj czy kalka schodzi (da się przesunąć po podkładzie). Kalki które Ci odpadły, a są dobre możesz przykleić na Sidolux lub inny bezbarwny lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu widać że jedno koło jest bardziej skręcone od drugiego. Jak mówiliście wcześniej trzeba wzmocnić przednią oś, nie zrobiłem tego. Linka łącząca oba koła pękła, ale naprawiłem i wzmocniłem ją, już działa dobrze.

 

Małe pytanie: Jak nakładać kalki? Ja je wyciąłem, włożyłem do letniej wody i nałożyłem pęsetą na miejsce. Niestety na drugi dzień, lekko dotknąłem ją palcem i spadła. Po 24h kalka powinna się trzymać na swoim miejscu, a tak nie jest. Macie jakieś inne opcje przyklejenia tych kalek ?

 

Pisalem Ci wczesniej zebys wzmocnil przednia os .

 

Co do kalek to ja na przyklad uzywam Micro Sol, o ktorej Sushi juz Ci napisal. Po conajmniej 24 godzinach pryskam delikatna warstwe, lub dwie "Liquid Decal Film". Schnie to moze z 15 minut, ale zwykle nie kusze losu i daje odczekac dzien, dwa, potem calosc poleruje delikatnie papierem 3000 z duza iloscia wody, na koncu mleczko polerskie i gotowe. Ten "Decal film" doskonale zabezpiecza kalki, nawet te, ktore juz sa po kilka lat na modelu, trzeba tylko uwazac zeby nie prysnac tego za duzo, bo moze ci za bardzo rozpuscic farbe nawet do podkladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do kalek to używałem Micro Sol i Set jeden pod kalkę drugi na kalkę. Kalki trzymają się do dziś bez niczego. Ale ogólnie pryśniecie lakieru na kalkę powoduje ze kalka nabiera efekty malunku bo zatracasz uskok jaki robi kalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Wszystkich Ja też dopiero zaczynam przygodę ze sklejaniem ciężarówek. Myślę zacząć od mercedesa actros 1854 LS v8.

Jestem mechanikiem samochodów ciężarowych więc znam je od podstaw, to może uda mi się Z WASZĄ POMOCĄ zbudować to autko.

Nie wiem na razie tylko czy kabinę i inne części jak np. silnik maluje się przed czy po sklejeniu? Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.