Skocz do zawartości

LaFerrari Revell 1:24


dlugi6661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, moja druga maszynka. Lakier będzie Revella Ferrari Red, reszta humbrol. Zdjęcia baardzo wczesne - tutaj pomalowane podwozie i silnik, jeszcze bez lakierowania. Tarcze przed i po zrobieniu dry brusha. Buda polakierowana wczoraj schnie, zresztą akurat z LaFerrari dużo jest prac lakierniczych, mieszanie farb itp. Na bieżąco będę informował. Pokusiłem się o kąpiel modelu przed malowaniem w wodzie z płynem do mycia naczyń i zmatowienie podkładu niestety po malowaniu wyszły paprochy. Jak nauczę się robić washa dla farb olejnych zrobię nim linie podziału blach na karoserii ;) pozdrawiam

 

61a8bb9b2e1a0ba8med.jpg

8bd40c5693dd8228med.jpg

678fb844cb1154a6med.jpg

3ad1ff2937e86cd1med.jpg

ec138180fa8d38ddmed.jpg

99cc8cc3d8469069med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokój dzieciaki

A teraz na poważnie. Piwnica, nie piwnica - czysty brystol to nie luksus. Jak będzie biały, to ładniej będzie odbijał światło od flesza/lampki. Jedna/dwie lampki biurowe do doświetlenia i będziesz miał dobre, doświetlone zdjęcia.

 

Popracuj nad jakością zdjęć - to w jakiej formie przedstawiasz swoja pracę świadczy nie tylko o Tobie, ale i o Twoim podejściu do innych użytkowników forum.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest odpowiedź dzięki nie wiedziałem że przykłada się taką wagę do otoczenia i zastanawialem skąd bierzecie te białe tła a tu okazjue się że to prostsze niż myślałem wszystko jasne następne będą już porządne dzięki Messer lubię konkretne wskazówki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze do pełni szczęścia popracuj nad pisownią Zdania zaczynaj z dużej litery, i przede wszystkim, używaj znaków interpunkcyjnych - zwłaszcza przecinków.

Nie jest to czepialstwo się, ale ułatwienie zrozumienia czytanego tekstu. Obecnie Twój zlepek słów jest trudny do przeczytania/zrozumienia.

 

Czekam na kolejne aktualizacje.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Aktualizacja nr 2 - po walkach z malowaniem, szlifowaniem tak będzie wyglądał. Podkład, 4 warstwy czerwonego, 2 warstwy czarnego, wcześniej polerka pastą tamiya finish, pozostaje wash, lakier i ostatnia polerka na błysk. Jak widać na podszybiu został kawałek taśmy będę musiał delikatnie usunąć, próbowałem zrobic flockowanie deski nie moglem znaleźć odpowiedniego kleju. Najpierw położyłem na lakier mat humbrola - nie przykleiło się. Na klej revell - po dociśnięciu flock robił się biały, plastik topił i rozpuszczała farba, podobnie z polskim klejem (chyba wamodu). Wyczytałem, że ponoć najlepiej flockować na butapren lub wikol, niestety takiego kleju nie posiadałem. Poczekam z dywanikami aż dowiem się jak to zrobić dobrze, bez pól przez które widać plastik, czy białych przepaleń od kleju. Czytałem o sposobach na dwustronną taśmę, jednak do deski ten sposób nie ma zastosowania. Wracając do malowania, jak widać komora silnika jeszcze w podkładzie, ostatnie zdjęcia to małe przymiarki, zderzaka jeszcze nie kleiłem. Do silnika dodałem jeden przewód idący od baku paliwa do głowicy, to moja fantazja fajnie wyglądał w tym miejscu. Wywierciłem otwory, wsunąłem otoczki od przewodu i taką żyłkę z modelarskiego, którą wziąłem na próbę. Można ją malować, giąć itp jednak 1 szt to prawie 3 zł więc mało opłacalne. Dodałem zdjęcia deski, części silnika jednak jakoś makro nie chciało współpracować tak jakbym sobie tego życzył. Oprócz flockowania jestem zadowolony

 

bbd33ac128f45e8bmed.jpg c2cd75c794d9a55dmed.jpg 471688538286836cmed.jpg f4e87a5a905adeecmed.jpg

53f819975fc8210emed.jpg 8e56a73a72394970med.jpg 41d1ee0ea9bb4ef3med.jpg ae038729bc2d5b8bmed.jpg c3449b9007fb9a1emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flok możesz kłaść na farbę, ja tak robiłem przy moim ferrari. Kładłem z pędzla farbę i na to obficie flok, zostawiałem na 20 minut , potem lekko dociskałem i na drugi dzień nadmiar usuwałem Dywaniki robiłem przyklejając flok na taśmę tamiya ( tutaj możesz zobaczyć jak u mnie wyszło viewtopic.php?f=88&t=43548&start=45 )

BTW wikol , tubka 2.5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy z flokiem byly na farbe , ta sama jaka malowalem wanne auta. Najlepiej jak farba jest podobnego lub tego samego koloru co flok. Akurat to z lusterkiem najmniej udane mi wyszlo. Tasma to jednostronna tamiya do maskowania, flok jest wysypany na strone z klejem i luzem wlozona do auta, ale pewnie mozna klejem przykleic do podlogi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem po Twojemu efekt zaje...ty ! Wychodzi rownomiernie co do milimetra ;) jednak zrobil mi sie inny problem jestem troche zalamany.. Poglebialem linie pomiedzy blachami do washa bo byly ledwo widoczne, wczesniej wash nie chcial chwytac. Po przejechaniu w nich skalpelem w niektorych miejscach odeszlo po 1-1.5 mm farby wzdluz tych lini, tak nierowno. Wpuscilem wash na probe i w niektorych miejscach jest gruby nierowny w niektorych cienki no i nadmiar usuwam wacikiem a barwi mi karoserie (nie potrafie go doczyscic) . Bede baaardzo wdzieczny za jakiekolwiek rady szkoda mi spieprzyc tyle wlozonej pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do flokowania dobre jest to:

http://allegro.pl/evershine-flocked-nail-flock-aksamit-i4553292560.html

Nie wiem jakiego ty używasz.

Z lakierem będziesz miał niesamowity problem aby go wygładzić. Strasznie dziwnie to wygląda, a lakier w niczym nie pomoże. Wręcz przeciwnie jeszcze bardzie uwydatni twoje błędy. Gdzieś kiedyś ktoś napisał że czerwony kolor nie wybacza błędów ;)

Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mam dokładnie to samo i super się nadaje. Co do usunięcia cieni po washu próbowałem ciepłą wodą i nic, wziąłem na patyczek rozcieńczalnik wamodu , poturlałem go po papierze , aby nie był tak nasączony i starłem. Delikatnie trząc nic się złego nie dzieje bo lakier ma parę warstw i zeszło. Załączam efekty flockowania wg mnie wyszło dużo powyżej moich oczekiwań, jestem zadowolony. Nie dziękuję

 

3985211ca8eeb037med.jpg

4dea787cd7d4047cmed.jpg

cdcf379de554d4dcmed.jpg

05f799f2517a16e6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.