Skocz do zawartości

Kenworth t900


kamilo62

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak dla mnie można powiedzieć że jest to pierwszy model sklejany tak naprawde na porządnie. Wcześniejsze inne były na budżetowo i na szybko i nie dokładnie.

Teraz jest mniej czasu ale więcej pasji.

Model ciężarówki jest pewnie dość znany, tym bardziej że jest pełno opinii o niedoskonałości i nadlewach.

Z mojej strony trudno mi to potwierdzić ale czasami k....ciskałem..zwłaszcza wtedy gdy puszczał klej kilka dni wcześniej sklejonych rzeczy.

Teraz będę wiedział żeby nie malować miejsc w których trzymać ma klej.

Ogólnie projekt miał zakładać zestaw wojskowy. Typu ciężarówka - laweta - SPz puma na niej. Niestety później dowiedziałem się ze lawety już nie produkują.

Ale projekt ogólnie zakłada malowanie pustynne z małymi odstępstwami.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=795905263793672&set=a.795905223793676.1073741826.100001226163898&type=3&theater

Prace prawie zakończone.

Poprawilem link [mam 27 lat i to jest drugie forum gdzie niewiem jak normalnie przeslac zdjecie bez wychodzenia na imageshack i rozne inne glupoty.]

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo, wrzucasz wątek do warsztatu i piszesz, że prawie skończony? Gdzie opis, zdjęcia? Zdjęcia wrzucasz linkami do jakiegoś serwisu zdjęciowego (imageshack, photobucket) "okraszone" tagami link_do_zdjęcia_na_jakimś_serwisie

ucieszyłem się, że ktoś robi T900 bo wiele się, jakby to powiedzieć, dzieje wokół T900 od Revella, który tak naprawdę nie jest żadnym T900, a ty mi tu mówisz, że coś tam robisz, malujesz w interesującym mnie schemacie, ale nie wiesz jak to pokazać.

Popraw-no-się

Sugeruję szybką rejestrację w dowolnym, darmowym serwisie zdjęciowym bo jeśli będziesz wrzucał linki do zdjęć na FB to nie wróżę ci szerokiej publiczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/photos/112962939174896786925/albums/6059150896456448161

https://imageshack.com/my/images

A taki link może być??

Z mojego rozumowania jeśli nie jest pojazd skończony czyli małe malowania..może własnej twórczości...co nie co dokleic - tzn. własnego pomysłu grill skonstruować aby maska sie otwierała to raczej do galerii to sie jeszcze nie nadaje.

Niemam zamiaru sie kłócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nikt nie ma zamiaru się kłócić, stąd emot na końcu mojego zdania.

Jeśli mógłbym coś doradzić, to nie wrzucaj zdjęć inaczej, niż poprzez opisany przeze mnie sposób, mało komu się chce wychodzić z forum i oglądać albumy gdzieś indziej.

Metoda jest taka: wrzucasz zdjęcie, dajesz do niego jakiś opis, przeżywasz z nami co ci wyszło, co nie wyszło i tyle. Od tego jesteśmy, żebyśmy się rozwodzili nad naszą pasją, skoro nie chcesz gadać to nie ma problemu, ale w takim razie po co zaczynać w ogóle?

Wracając do tematu, link z imageshack mi nie działa, link z google+ początkowo nie zadziałał, za drugim razem wskoczył.

Co do ciężarówki:

Przednie amortyzatory Revell daje do góry nogami i tak też je przykleiłeś. Turbo oraz siodło praktycznie nigdy nie jest w kolorze reszty (tutaj żółty) ale nie wiem według jakiej idei robisz model więc ciężko się odnosić, sleepera poszpachlowałeś trochę za bogato przez co możesz stracić 1-2 nity przy szlifowaniu, uważałbym na to. Fajnie wyglądają czarne felgi ;) ale rur wydechowych w kolorze nadwozia to raczej nie widziałem.

Apropos łapacza kangura, który ci blokuje otwieranie maski: ja go po prostu nie przyklejałem do zderzaka, jest tak spasowany, że można go odgiąć i otworzyć maskę.

Jesteśmy w dziale warsztatu, nie w galerii, przejrzyj sobie kilka wątków tutaj i zobacz o czym tu gadamy.

Acha, pytanko: łatwo ci było poskładać lusterka? Ja miałem z tym straszny kłopot, nic nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie znalazłem owe forum prawie na końcu prac..stąd taki pośpiech bez opisu każdego zdjęcia. Ale kolejny model już postaram sie poprawnie robić.

Ogólnie interesuje się najbardziej pancerką - Na cały projekt miał się składać zestaw podobny do Oshkosh z laweta i na tym jakiś pancerniak. Niestety oshkosh jest trudny do zdobycia...tak więc zakupiłem owego Kena tym bardziej ze był koloru "piaskowego". okazało sie jest on za żółty także druga wyprawka do sklepu i szukanie koloru Piasek..albo afrika..Wyszło wszystko prawie na piasek. Ogólnie starałem się wspomagać zdjęciami

M43xD1.jpg

2aC4um.jpg

Jak widać na pierwszym zdjęciu wszystko pod kolor. Ja pomieszałem trochę to z drugim zdjęciem..ale prawie wogólę chromu.

Przeznaczenie pustynie afganu itp dlatego iż jest mi to wystarczająco bliski temat.

U mnie stan prasek był dość dobry - na początku myślałem - co oni gadają..Ale z czasem zdanie się zmieniło.

uEbBCi.jpg Ja postanowiłem nie wklejać revella na kangury..tylko mysle wymyślić coś z patyczków + szpachla i jakoś efektownie złączyć to z maska.

wz5zLF.jpg - sleeper na bogato ale akurat mam szpachle samochodowa i tak wyszło - choć moim zdaniem aż tak stratnym nie jestem ponieważ nie wiem czy robić świecące śrubki. [ na potrzeby wojska chyba tak niema].

f0FD0f.jpg silnik później był malowany jeszcze 2 razy - słabo coś kryją te farbki revella - a wzorowałem się kolorystyką silników Caterpillara .

VqBAzz.jpg tak wygląda na dzień dzisiejszy - ale zamierzam dodać na baku na czarno obejmy i wszystkie koła i grill na czarno.

A na tył sleppera pójdzie pewnie jakieś godło

 

Odnośnie lusterek - masakra - to za małe - tamto za krótkie - tu się nie mieści..rysunki nie wyraźne.

Mocowanie chlapaczy itp - to się nie trzyma..nie klei..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, teraz mogę bez owijania w bawełnę powiedzieć, za zamysł miałeś zajebisty ;)

Nie pomyślałbym o takim wykonaniu. Co do silnika - to jest nie przykryty szary plastik czy taki wash zrobiłeś? Wygląda, jak przybrudzony.

Gdybyś chciał całość zmatowić (nie widzę dobrze na zdjęciach, czy też żółty to mat), to polecam Mat Cote Model Master, mój Kenworth jest nim pokryty, bardzo fajny mat.

Szpachlę samochodową odradzam i to bardzo, szpachlowałem nią Queen Mary 2 i całą szpachlę musiałem usunąć, ona się nie wiąże z polistyrenem, przez co wychodzi schodek na jej końcu, musisz mieć coś, co się połączy z plastikiem, czyli szpachlę modelarską albo rozpuszczone ramki (dla mnie hardcore).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jak na razie tutejszy sklep nie jest do końca zaopatrzony porządnie. Silnik to szary plastik..a farbki większość to matowe..lecz zółty to błysk. nie robiłem silnika na koniec jak wygląda..Washów nie umiem robić..na razie nie mam przyrządów i dodatków żeby porządnie to zrobić...a zamawianiem przez neta nie chcę się bawić..bo później tutaj będę szukał po poczcie i prosił żeby wydali z łaski swojej paczkę..

Co myślicie o pomalowaniu znaczków kenworth na czerwono??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. No nieżle to idzie. Piszesz o malowaniu obejm na baku--- to może być problem. Jeśli są już przyklejone to możesz sobie popsuć dotychczasową robotę. Te sprawy robi się na wolnym elemencie, i potem montuje się go w ramę. Jak dobrze rozumiem to ma być koń roboczy w armii, więc ma się nie rzucać w oczy. Ja bym przyjął założenie pełnego kamuflażu i bak zostawił w spokoju. Znaczki firmowe też dałbym w kolorze bazy(całości) Mój jeszcze czeka w kolejce.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.