Jump to content

Ile dajecie kropli retardera?

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie. Bo nie wiem czy dobrze robie. Ile dajecie kropli retardera do farby jak malujecie aerografem? Ja zawsze daje 2 krople retardera Talens Amsterdam. Tzn. daje 2 jak maluje większą ilością farby a jak małą ilością farby w zbiorniczku to wtedy daje 1 krople retardera.

• 2 months later...
Nie jestem pewien więc zapytam :X Czy mogę ten Retarder ==> http://www.mojehobby.pl/products/T105-Mr.-Retarder-Mild-40ml..html

stosować do wszystkich farb akrylowych Pactra Humbrol Tamyia itp czy tylko do Gunze Sangyo ?

Doswiadczenie nauczylo mnie korzystac z dedykowanej chemii do poszczegolnych farb, jezeli cos pojdzie nie tak, to przynajmniej moge rozpuscic ryja na producenta/sprzedawce.

Co nie znaczy oczywiscie ze cos sie stanie jezeli uzyjesz go do wszystkich wymienionych farb

Nie jestem pewien więc zapytam :X Czy mogę ten Retarder ==> http://www.mojehobby.pl/products/T105-Mr.-Retarder-Mild-40ml..html

stosować do wszystkich farb akrylowych Pactra Humbrol Tamyia itp czy tylko do Gunze Sangyo ?

Zacznę od tego, że są też Humbrole akrylowe, ale te popularne w tradycyjnych puszkach to emalie olejne więc retardera nie potrzebują. (Jeśli wiesz to przepraszam).

Popierając Ami aby nie mieszać niepotrzebnie chemii mogę Ci podać co ja próbowałem. A więć mam retarder tamiy'i i stosowałem go z: Tamiyą, Gunze H, akrylowymi Revellami, akrylowymi ModelMaster i Pactrą. Wszędzie bez zarzutu.

Tyle, że po wycentrowaniu dyszy w moim Adlerze farba przestała zasychać, więc i retarder nie jest potrzebny. Dodaję go tylko wtedy, gdy temperatura w pokoju przekracza 25 stopni.

Marak tak wiem Humbrole są też akrylowe trochę trudniej dostępne ale są, nie ma za co przepraszać. A więc juz wiem że muszę sobie kupić retarder albo Tamyiowski albo Talensa te będą najpewniejsze. Dzięki wszystkim za odpowiedz ;)

• 2 months later...