Skocz do zawartości

Farby do aerografu


SzymczaS

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem też gdzieś' date=' że farby Model Master i Pactra to ponoć to samo?[/quote']Niby tak, bo obie to produkt Testorsa,

Ze strony producenta wynikało jeszcze dwa lata temu, że były to dwa osobne produkty. I trzeci Floquil. Ja to rozumiałem, że konsorcjum Testors ma trzy osobne zakłady produkcyjne przejętych onegdaj niezależnych producentów. Szukając stron, które by to pokazały to co napisałem powyżej, znalazłem zupełnie inną wiadomość, którą tutaj w całości zacytuję bo może zginie.

Friday, May 17th, 2013

 

Dear Valued Partner,

 

I am writing to inform you about changes that are taking place at the Testor Corporation. For over 80 years, we have provided premium paints and finishing systems to the craft and hobby industry. Today, we announced that we are transforming our business in order to more effectively address the changing needs of our consumers and their interests.

 

We’ve made the decision to exit the following businesses within the Testor® Brand family - Pactra®, Floquil®, Polyscale®, and ColorArtz®. This will enable the Testor Corporation to return to our foundation of success – providing premium, innovative product that inspires creativity. We will continue to accept orders and ship product for a limited time based on available quantities.

 

Going forward, the following brands will be critical to our success and development – Testor®, Model Master™, and Aztek®. These brands will be infused with marketing support, innovation and operational efficiencies.

 

In support of this, we have announced a consolidation of operations at our Rockford facilities. Over the next several months we will provide updates critical to your order and delivery needs as well as product availability. We assure you there will be no disruption to service during this transition.

 

Our commitment to the Testor brand has never been stronger. By implementing these changes, and the ability to leverage all of Rust-Oleum’s world class services, we are more strongly poised to take your business to the next level through product and merchandising innovations, and increased customer intimacy. Please contact me or your sales manager directly with any questions.

 

We appreciate your business!

 

Best Regards,

Kristin J. Schiro

Director of Sales & Marketing

Czyli Testors jak to się ładnie mówi w biznesie „optymalizuje koszty i koncentruje się na działalności przynoszącej przychody”.
tylko Pactra jest w Polsce rozlewana.
Wydaje mi się, że w EMPEX SC.
Jednak w kryciu i w jakości jest wyczuwalna różnica. …
Moje subiektywne wrażenia były takie, że pigment w oryginalnych akrylach ModelMaster był drobnieszy niż w Pactra z Wrocławia, a lepiszcze odrobinę rzadsze. W efekcie farby było łatwiej rozmieszać, cieńsza warstwa dawała krycie, a przylegała mocniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z pactry, Model master, Vallejo i Tamiyi. Chciałbym spróbować gunzo ale w Łodzi w jedynym sklepie stacjonarnym na Kościuszki ich nie ma, a nie chce kupować przez net. Moje ulubione to vallejo. Korzystam też z pactry i MM. Pactra i MM mają to fajną dogodność że są opisane one jako Federal Standard, RLM (niemiecki) , RAL itd. Na tamiyi i Vallejo tego nie ma. Np. taki dunkelgelb z pactry to moim zdaniem najbliższy Dark Yellow z vallejo. Taka mała udogodność a cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomciopaluch - też odwiedziłem ten sklep na Kościuszki i po paru razach zdecydowałem się jednak kupować online. Strona ich nie działa (i nie będzie działać bo rozmawiałem z nimi na ten temat), więc nie wiesz co jest w ofercie a czego akurat brak. Można do nich zadzwonić (jak twierdzą), ale jakoś sobie tego nie wyobrażam. Trzeba się tam pofatygować osobiście a co za tym idzie - koszty dodatkowe - paliwo+opłata parkingowa. A swoją drogą znaleźć tam miejsce do zaparkowania to ... szkoda słów. Opcja 2 - MPK - też koszty. Tak czy inaczej musisz zapłacić ok 5 zł za dotarcie do nich. Podobny koszt to przesyłka listem ze sklepu internetowego. Dodatkowo ceny w internecie niższe niż na Kościuszki, więc sumarycznie wydatek ten sam. Co do sklepu, jakości obsługi i personelu mam swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówimy o sklepach internetowych to próbował ktoś aliexpress.com ??? Czyli od chinoli. Oczywiście nie ma sensu najmniejszego zamawiać np. 2 óch farb z chin ale np. taki jakiś unikatowy model który po przeliczeniu z zielonych kosztowałby z 3 albo 4 stówy. Może wtedy by się opłacał. Z ciekawości, próbował ktoś?

 

---

 

Chyba sprostowanie. Bo się pogubiłem. aliexpress.com czy alibaba.com????

 

Tu jest sprostowanie:

 

http://news.alibaba.com/article/detail/help/100888800-1-what%2527s-diffrence-between-alibaba-aliexpress%253F.html

 

---

 

Chyba się skusze i spróbuje farb z www.gunze.pl. Raz kozie śmierć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ten sklep na Kościuszki (...) Co do sklepu, jakości obsługi i personelu mam swoje zdanie.

 

Podpisuje się pod tym obydwiema rękami, choć niniejszy wątek dotyczy farb do aerografu a nie oceny sklepów modelarskich.

Dodam jedynie, że miałem okazję kilkakrotnie bywać w owym sklepie jeszcze w głębokich czasach studenckich. Moja obecność w nim nie była bynajmniej związana ze sklejaniem modeli plastikowych (bo był to akurat okres kiedy owe hobby było u mnie w zapomnieniu) ale z powodu zakupów, raz prezentowych, raz spowodowanych potrzebami uczelnianymi. Nie wiem jak tam jest teraz ale zdecydowanie nie polecam owej placówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jeszcze jedno pytanie - rozumiem, że farby tego samego producenta można ze sobą spokojnie mieszać w celu uzyskania konkretnego koloru?
Raczej tak.

Mi się zdażyło mieszać także pomiędzy producentami. Agama z Pactra, LifeColor z Tamiya, ModelMaster z Tamiya i Vallejo, Revell z Italeri i Tamiya. Bywało, że po takim mieszaniu lepiszcze się ważyło. Ewidentnie pigment szybiej siada i trzeba staranniej wytrząsać przed zastosowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zmieszasz olejną z akrylową to fakt się zwiesi.
Nie mieszam olejnych z akrylowymi. ponieważ maluję tylko akrylowymi.

W dwu wypadkach miałem sytuację, że się lepiszcze ważyło. Niestety nie pamiętam jakich producentów mieszałem. W obu wypadkach dawałem radę intensywnym mieszaniem odzyskać roztwór jednolity na czas potrzebny do malowania.

Generalnie Vallejo i Italeri ze sobą współpracują szczególnie z Thinerem Vallejo,tylko jedno ale trza dodać kroplę opóźniacza też najlepiej Vallejo.
Generalnie zapomnałeś dodać, że to są twoje doświadczenia a nie jedyna prawda objawiona.

Ja używałem rozpuszczalnika Testorsa, potem czystego izopropanolu, a od dłuższego czasu używam Tamiya X-20A.

Bywa, że stosuję opóźniacz Tamiya, ale to raczej nie w fazie mieszania, tylko przed przygotowaniem do aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.