Skocz do zawartości

TYGRYS II dioramka


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie - chciałem wam przedstawić takie moje wyobrażenie o końcu III Rzeszy.

Diorama jest w trakcie prac, tak że sporo jeszcze zostało do zrobienia. Historia Tygrysa II była opisywana w poradniku Payo o kociakach tak że nie będę sie powtarzał.

Scenka z natury ma być szara i ukurzona.

 

IMG_0002-1.jpg

IMG_0008.jpg

IMG_0007-1.jpg

 

więcej fotek

 

http://i241.photobucket.com/albums/ff75/rollingstone1/IMG_0016-1.jpg

 

http://i241.photobucket.com/albums/ff75/rollingstone1/IMG_0011-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, He jestem pierwszy.

BARDZO DOBRA ROBOTA.

Świetna ulica, nienaganny model. Zrób fotki w dziennym świetle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo świetnie! To mój ulubiony model z tego poradnika Payo! Nie myślałem, że to Twój model! Powiedz jak robiłeś te "brązowe" pierścienie na kamuflażu?

Świetnie pomalowany i wyśmienity śmietnik na pace:) Gratulacje!

Tylko że w poradniku są lepsze zdjęcia... Tutaj kolory są takie szare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo świetnie! To mój ulubiony model z tego poradnika Payo! Nie myślałem, że to Twój model! Powiedz jak robiłeś te "brązowe" pierścienie na kamuflażu?

Świetnie pomalowany i wyśmienity śmietnik na pace:) Gratulacje!

Tylko że w poradniku są lepsze zdjęcia... Tutaj kolory są takie szare...

 

Pędzel i pactra, co do zdjęć do poradnika - robił je sam autor podręcznika.

Jednak od tej pory tygrys się zmienił. Tam był jeszcze bardziej zielony - a tu zauważ jest już zlany z otoczeniem, stojąc na takiej ulicy w mieście pełnym walki, kurzu, pożarów itp musiał nabierać syfu z otoczenia. I tak to jeszcze nie koniec. Musi zebrać trochę cegłówek i gruzu na siebie.

 

Acha to jest lekkie sf - te plamki to winny być jednak zielone. Ale prawdę mówiąc to nie chce mi się tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem jeśli chodzi o pancerke, choc popełniłem kiedyś Tygrysa. Zastanawiam sie czy pokrywa włazu na wieży jest dobrze wklejona. Wydaje mi sie, ze gdyby ja zamknąć byłaby wewnętrzna strona do zewnątrz o ile dałoby sie ja zamknąć z uwagi na ramie zawiasu. A wątpię by zamykało sie ja przekręcając ja w płaszczyźnie poziomej o 180 stopni.

 

Być może się mylę. Jeśli tak, to proszę bardziej doświadczonych kolegów o sprostowanie.

 

Poza tym model na prawdę ekstra. Ciekaw jestem jaka to skala. Szczególnie podoba mi sie MG34. Gratuluje udanego modelu

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że ramie włazu jest wysuwane do góry po czym obracane i zamykane przez obniżenie, jeżeli dobrze zrozumiałem o co ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudek, właz dowódcy nie był otwierany tak jak właz ładowniczego, tylko poruszał sie w płaszczyźnie poziomej tak jak włazy kierowcy i strzelca. Najpierw lekko do góry, potem w bok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna dioramka, podobają mi się te porozrzucane wszędzie cegiełki, wygląda to bardzo realistycznie.

 

Co do samego Tygrysa - mam wrażenie że zdjęcia trochę przekłamują prawdziwą barwę modelu ale może mi sie tylko wydawać

Mógłbyś jeszcze dorzucić figurki niemieckich czołgistów ale i bez nich model jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.