Skocz do zawartości

Jelcz 622D.43 1:25 - wersja pod kontenery 15i 20stopowe


Maverick33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem swój projekt Jelcza zrobić w dwóch wersjach - wersji kartonowej oraz w wersji do samodzielnego wydruku i złożenia - plastik (ABS, PLA)

A dlaczego skala 1:25 - ano dlatego że wiele podzespołów będzie mi potrzebnych do innych wersji Jelczy.

Tak wyglądają po sklejeniu kartonowe

Mi_j11.jpg

Także wersja kartonowa została skończona.

Czas przyszedł na wersję plastikową

W założeniu model ma dać się prawie w całości wydrukować na drukarkach drukujących ABS lub PLA.

Na dzień dzisiejszy zaprojektowane zostały już takie elementy jak część kabiny, błotniki, przedni zderzak, zbiorniki paliwa, opony, mosty.

Sukcesywnie element będą drukowane i będę tu starał się pokazać efekty graficzne i po wydruku.

Oczywiście elementy będą musiały zostać poddane obróbce - szlifowanie oraz wygładzanie acetonem.

Model oczywiście będę tez składał.

 

A oto graficze efekty.

Mi_kabina1.jpg

Mi_kabina2.jpg

Mi_kabina3.jpg

Mi_kab4.jpg

Mi_kab5.jpg

Mi_pokrywa.jpg

Tu już kilka elementów wydrukowanych z tego tylko zderzak wygładzony acetnem i przeszlifowany

Mi_elementy3d.jpg

jutro wstawie zdjęcia następnych elementów kabiny które sie aktualnie drukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odlewać - koszt wydruku dużo tańszy od robienia formy i odlewania - ale myślę, że będzie to fajna baza do zrobienia modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odlewać - koszt wydruku dużo tańszy od robienia formy i odlewania - ale myślę, że będzie to fajna baza do zrobienia modelu

 

A możesz w przybliżeniu podać koszt wydruku? Siedzę dość sporo w 3D i chętnie bym się w to pobawił, jeśli cena nie zwali mnie z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halset - 1 kg ABS kosztuje mnie jakieś 40 zł z wysyłką - jak dotychczas to to co wydrukowałem pochłoneło 80 m ze szpuli. także jak skończę to podam całkowity koszt wydruku. 1 KG to jakieś 400 m ABS

A teraz pierwsze próby sklejenia tego co się wydrukowało. Jak na ą technologię dość spasowane wszystko wyszło - co najwyżej musiałem troszkę zeszlifować krawędzie .

Wszystkie strony widoczne kabiny są gładkie bo są od strony stołu grzewczego.

Nie zgłębiam się aktualnie nad jakością sklejania tylko na spasowaniu. na koniec większość elementów i tak wygładzę acetonem.

A teraz parę zdjęć

Mi_kab6.jpg

Mi_kab7.jpg

Mi_kab8.jpg

Mi_kab9.jpg

 

Mi_kab10.jpg

 

tył kabiny musiałem zastąpić elemenem wyciętym z kartonu bo przez nieuwage uszkodziłem tylną ścianę a nie chciałem już czekać na wydruk drugiej

Jutro myślę nad zamknięciem kabiny - drukuje się deska oraz rama przedniej szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zainteresował ten temat a w szczególności wydruk 3D. Widzę , ze jakość wydruku jest całkiem dobra. Czy mógłbyś podać trochę więcej szczegółów dotyczących samej drukarki - model, numer, nazwa, może cenę drukarki lub jej dystrybutorów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukarka DaVinci 1.0 - cena jakies 2 400 zł - ale jak poszukasz na aledrogo to powinieneś znaleźć tańsze drukarki.

Najlepiej troszke najpierw poczytaj o tego typu drukarkach - bo nie nadaja się one do wydruków drobiazgów i wydruków o wysokiej jakości .

Przy tego wydrukach troszke trzeba poświęcic czasu na obróbke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaplanowałem tak dzis zamknalem kabine.

dokleiłem przód - dopasowałem drzwi, i przymierzyłem deske z przyrządami.

Teraz szlifowanie,szpachla, farba podkładowa i właściwe malowanie

Mi_kab11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co by nie było ,że nic się nie dzieje w temacie - prace trwają troszkę wolniej niż zakładałem bo pracuje tez nad innymi projektami i troszkę zajmuje mi projektowanie części

Kabina już w komplecie z nałożonym podkładem i pierwsze szlifowanie

Mi_kab12.jpg

wersja 3D dostała już ramę pod kontener - rama już wydrukowana i czeka na sklejenie, główna rama jest w trakcie rozrysowyania pod druk - kwestia przemyślenia długości elementów i podziału gdyż pole robocze drukarki to 20cm

Mi_jelcz1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.