Jump to content

Pantera (Drago 1/35 "na nowo")


DBauer
 Share

Recommended Posts

Przy podwyższeniu na właz dowódcy (commander's cupola- wiem jak to nazwać po angielsku, a nie wiem jak w ojczystym języku...) jest tyle farby, że aż utworzyło się płynne przejście od pionu podwyższenia do poziomu stropu wieży. Okopcenie na lufie wygląda jakbyś zanurzył czubek działa w puszce z czarną farbą. A te rdzawe zacieki co pojawiają się gdzie nie gdzie... No cóż, mi wyglądają na zacieki od paliwa bardziej... Może załoga poleciła jakiejś kobiecie zatankować czołg i ona próbowała do każdego otworu po kolei aż znalazła wlew?

 

Ale bandaże na kołach pomalowane wzorowo:)

Link to comment
Share on other sites

Następnym razem spróbuj robić obicia na pancerzu kolorem czarnym pomieszanym z rdzawo brązowym, z tym że więcej czarnego w tej mieszance. Wyjdzie chyba bardziej realistycznie. Srebrne obicia na niemieckich czołgach z II WŚ to czysta fikcja i abstrakcja, z tego co mi bardziej doświadczeni koledzy mówili.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

cześć - jak poprawiasz to proponuje najpierw kąpiel w krecie. A potem od nowa. Kup sobie farby olejne dla plastyków i akryle dla plastyków.

Po oczyszczeniu rozpocznij od nowa. Sklejony jest w miarę tak że jak się postarsz to wróci do żywych w nowym wcieleniu. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie model do poprawy, ale zawsze to jakieś doświadczenie

Kilka rad:

- zacieki całkiem przyjemnie się robi przy użyciu farb olejnych dla plastyków - na mniej więcej matową powierzchnię nakładasz cienkim pędzelkiem trochę farby i ścierasz w dół - metoda dobra, bo ma się dużą kontrolę nad efektem, dodatkowo można na koniec nałożyć trochę rdzawego pigmentu;

- obicia jak wyżej - farby olejne i mały pędzelek, jakąś lekko rozcieńczoną ciemną mieszankę farb (np. czerń z dodatkiem sieny) nakładasz z umiarem na wszelkie krawędzie i inne miejsca narażone na ścieranie - ta technika też pozwala na dużą kontrolę, bo jak coś nie wyjdzie, zawsze można zetrzeć;

- a co do okopcenia lufy - jak dla mnie idealnie sprawdzają się w tym przypadku starte suche pastele, nakładasz miękkim pędzelkiem trochę czerni, co daje bardzo ładny efekt.

Link to comment
Share on other sites

- zacieki całkiem przyjemnie się robi przy użyciu farb olejnych dla plastyków - na mniej więcej matową powierzchnię(...)

Ja bym polecał robić na gładką powierzchnię. Łatwiej zetrzeć jak coś nie wyjdzie i mamy ostre krawędzie zacieku, a nie rozlane.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Kret i nic więcej, oba modele. I moja rada zostaw na razie Tigerka, bo pewnie będzie wyglądał jak te dwa poprzednie. Naucz sie porządnie malować i niech te dwa modele będą poligonem doświadczalnym do nauki malowania, bo jak na razie to idzie ci strasznie opornie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.