Jump to content

Fiat 621 First to Fight 1:72


radomka21
 Share

Recommended Posts

Witajcie:)

 

Mam na imię Tomek. Aktualnie buduję też stadion piłkarski z zapałek i dla oderwania się chciałem spróbować z plastikami:) To będzie mój drugi model. Skleiłem już czołg challenger I, ale nie jestem z niego zadowolony. Jestem początkujący, więc będę wdzięczny za rady:)

 

Mam już sklejone podwozie:

 

DSC_0248.JPG

 

miałem trochę problemów z wycinaniem z ramki ale dałem radę:)

 

A tu mój stadion z zapałek http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=118&t=47406

Link to comment
Share on other sites

Kolejne postępy z budowy:) pomalowałem koła, nawet jestem z nich zadowolony:)

 

DSC_0283.JPG

 

Wprawiona szybka do kabiny:

 

DSC_0274.JPG

 

Trochę przesadziłem z klejem, ale trudno było przykleić, przyklejałem je 3 razy bo się odklejały.

 

DSC_0275.JPG

 

znacie jakiś sposób na pobrudzenie szyb?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolejna porcja zdjęć z budowy. Model czeka tylko na brudzenie i pomalowanie świateł. Będę chciał zrobić do niego jeszcze mała makietę.

 

Z kół jestem zadowolony

DSC_0283.JPG

 

Gorzej było z kryciem farby na reszcie modelu

 

DSC_0290.JPG

 

Nierówna walka i po 6 warstwach jakoś to wygląda.

DSC_0310.JPG

 

A tu efekt końcowy:

 

DSC_0325.JPG

 

DSC_0329.JPG

 

DSC_0330.JPG

 

Co myślicie o tym modelu?

Link to comment
Share on other sites

źle dobrane kolory i niestaranne malowanie.

-.- to jego 2 model. Też kiedyś zaczynałeś.

 

A odemnie masz plus bo wiele 'poczatkujących' wręcz zalewa model farbą i nikną detale a u ciebie ładnie to wygląda. Te kolory to troche ten żółty - bardziej piaskowy na następny raz i będzie ok

Link to comment
Share on other sites

-.- to jego 2 model. Też kiedyś zaczynałeś.

 

Głupoty gadasz, niektórzy od urodzenia potrafili świetnie malować a swój pierwszy model bez strachu wystawili w Bytomiu

 

Co do modelu- jak na drugi model to wyszło nieźle. Faktycznie żółty troszkę bije po oczach, zbyt jaskrawy.

Pytałes o brudzenie szyb- nie ma raczej sensu brudzenia samych szyb, jeżeli reszta modelu będzie czysta. Najlepiej byłoby zrobić maski z taśmy malarskiej w kształcie śladu po wycieraczkach, nakleić na szybę, a potem jakąś rzadka farba pstrykać z pędzla. Tylko jak już mówiłem, musiałbyś pobrudzić resztę modelu i to na różne sposoby A jak masz zrobić cos połowicznie to lepiej wcale nie robić

 

najważniejsze, że się nie poddajesz i dalej się uczysz czegoś nowego. Teraz czas na kolejny model Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.