Skocz do zawartości

Yamato 1/700


lookas87

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj chyba jest potrzebna wypowiedz Blackmana.Dla mnie puki co ta skala to czarna magia.mi sie bardzo podoba.w tym tygodniu sam robiłem schody w 1/350 i przy tej skali czasem odpadł mi schodek podczas wyginania.czy masz jakis sposób na wyginanie pojedynczych schodków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczych schodków tu nie ma są całe drabinki mój patent to deska do krojenia kładę na nią drabinke przyciskami czymś płaskim (szerokie ostrze do skalpela ) i wyginam skalpelem poręcz . niestety jeszcze nie mam zaginarki ale już gdzieś daleko w planach się pojawia a co do pojedynczych schodków to widziałem że można wykorzystać suwmiarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajowo...

Jeśli zredukujesz ilość kleju będzie jeszcze lepiej Teraz nie widać ale po pomalowaniu zobaczysz bardzo duże spoiny...

 

Do profilowania blaszek w 700 klasyczna giętarka może być za duża.

Podstawowy zestaw:

 

15954213408_5166b78d04_z.jpg

 

Z powodzeniem wystarcza do wszystkich działań. Do tego patent Gały w postaci gumki myszki.

I właśnie na gumce ja wiginam stopnie od schodów. Końcówką nożyka.Na gumce albo na palcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mogę znaleźć złotego środka z tym klejem. Jak poprawiałem relingi na wieżach głównych dział dałem trochę mniej i podczas nakładania podkładu zwiało mi dwa kawałki i teraz z obawy przed tym samym dawałem więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, piszę ten post ku przestrodze :P cały czas pracuję nad superstrukturą no i dla odstresowania zająłem się kadłubem.... idąc na skróty wpadłem na genialny pomysł uzupełnienia pewnego miejsca stopionym plastikiem. Wszystko szło świetnie uciąłem kawałek ramki podpaliłem i czekałem aż skapnie kawałek plastiku, byłem tak pochłonięty celowaniem w odpowiednie miejsce że nie zauważyłem jak to ogień wypala mi dziurę :(

IMAG0929_zpslkiqemge.jpg

Teraz wiem że to był głupi pomysł ale człowiek uczy się całe życie :P

Gdyby komuś przytrafiło się coś podobnego z pomocą może wam przyjść kawałek ramki z napisem "Made in China" albo z opisem ramki. Najpierw zeszlifowałem nadmiar plastiku a potem zgrubnie wyciąłem i przeszlifowałem kawałek wspomnianej ramki. Wkleiłem i później skalpelem, pilnikiem i papierkiem ściernym wyrównałem powierzchnie nadając jej odpowiedni kształt, na koniec szpachla i powinno być ok.

IMAG0931_zpstojzhq19.jpg

Zdjęcie przedstawia dopiero połowę tego procesu.

Gorzej sprawa się ma jeżeli chodzi o ten podest (nie wiem jak to nazwać) w dolnej części dziury. Z pomocą również przyszedł ten sam kawałek ramki ale nie jestem w stanie nadać mu odpowiedniego kształtu, w tej chwili mam tam przyklejony zgrubnie dopasowany kawałek ramki podszlifowałem go i resztę zaszpachlowałem, jutro jak szpachla wyschnie postaram się mu nadać chociaż zbliżony kształt. Niestety w tej chwili posiadam szpachle wamodu, chyba nie muszę pisać że jest straaaaaszna ! no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak się uporam ze wszystkim wstawię fotki A może koledzy mają jakiś lepszy pomysł na ten podest? bo sam nie wiem co z tego wyjdzie.

No i na koniec morał !

NIE BAWCIE SIĘ OGNIEM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.avrmodel.com/ tutaj poszukaj dodatków sporo żywicznych i trawionek nietypowych można dobrze model wzbogacić.Cztery dni max czekasz na dostawe.sklep jak sie niemyle z hiszpani.polecam.Jak dla mnie ceny ok tylko ze ja w euro zarabiam wiec wielkiej uwagi nie zwracam na ceny:] Co do farb myślę ze tamiya to dobry wybór ja jestem zadowolony i nie mam problemow jak z humbrolem.Co do kolorystyki to juz do fachowców pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Żeby nie było że nic nie robię kilka fotek a w sumie to jedna :P :

IMAG0947_zps1yakovpf.jpg

Prace nad superstrukturą zostały prawie ukończone, wczoraj psiknąłem podkładem a dzisiaj nałożyłem pierwszą warstwę farby. Ale mam jeden problem nie mogłem dobrać odpowiedniej proporcji... używam farb Tamiya i rozcieńczam Leveling Thinerem, farba po nałożeniu była trochę taka ziarnista, więc drugą warstwę nałożę jutro. A jakie proporcji używacie w przypadku tych dwóch specyfików?

Oprócz tego uporałem się (mam nadzieję ) z dziurą jeszcze tylko psiknie delikatnie podkładem i zobaczymy co z tego wyjdzie. Po wszystkim wstawię fotki.

No i małymi kroczkami zaczynam pracę nad kadłubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... farba po nałożeniu była trochę taka ziarnista, więc drugą warstwę nałożę jutro. A jakie proporcji używacie w przypadku tych dwóch specyfików? ....

Może pokaż zdjęcie zanim nałożysz drugą warstwę. Druga warstwa raczej nie pomoże a bardziej może zaszkodzić.

Z opisu niewiele wynika i ciężko cokolwiek napisać.

 

Generalnie farba musi rzadka jak mleko. I dobrze wymieszana, po malowaniu aerografii raczej nie zostawia ziarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.