Skocz do zawartości

Spitfire mk Vb 1/48 Tamiya


maciej ritmann

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest to chyba moja pierwsza relacja na tym forum, nie jest to mój pierwszy model, trochę ich powstało na przełomie kilkunastu lat. Rozpocząłem budowę kolejnego Spita na forum. Zestaw z 1994r, wzbogacam o blaszki Edka i inwencję własną. Na razie mam prawie gotową kabinkę, wstępnie zrobiony przedział radiowy, zastanawiam się nad wykonaniem wnęk "kaemów". Jakie malowanie jeszcze nie wiem, może coś podpowiecie? Poproszę o wszelkie sugestie i uwagi 78f891f36b13aef9med.jpg

e6e0b5cef2395526med.jpg

i tu już wiem co mam źle.

a506ec11c0cb9581med.jpg

7d25411af298ddebmed.jpg

ad3ed15e483a9c2amed.jpg

613265d1b4c65676med.jpg

Postępów ciąg dalszy, nie ma tego wiele, bo i wiele czasu nie ma.

 

Kokpit dostał dodatkowe okablowanie, tutaj przydała się żonka, której podwędziłem drut ;) Zapominam ciągle dorobić druciki od pasów.

864097eaf0f2c89amed.jpg

celownik wzbogaciłem o blaszkę i ekran, przyklejony, pozostało pomalować. Zgodnie z instrukcja mam go zamontować właśnie tak jak jest, ale na moje oko coś mi nie pasuje...

4750f2f0f466a68amed.jpg

Poprawiłem przedział antenowy, wcześniej ściany szuflady były odwrotnie, muszę jeszcze aparaturę zrobić, ktoś jakieś zdjemcie posiada odnośnie okablowania jakiegoś tam?

f97d39bfff57a6a8med.jpg

 

Prawa burta też dostała nowe kabelky nie kabelky. Starałem się wykonać butlę z tlenem ale jakoś nie jestem z niej zadowolniony, nie mam pomysłu z czego zrobić rurę, bo aż tak małych drucików nie mam, może rozbebeszyć kabel i dostać się do miedzianych drucików? Widziałem na zdjęciach, że różnie są przez was robione takie cuda, jedne skręcane inne nawijane.

9b86d3fb6294f3damed.jpg

na razie tyle.

 

Avatar użytkownika

maciej ritmann

 

Posty: 6

Dołączył(a): środa, 2 października 2013, 08:26

Lokalizacja: łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Monologu dalszy ciąg. Prace po maluchu idą do przodu. Dokończyłem przedział radiowy, dorobiłem pokrywę, to co jest to piąta wersja, kadłub skleiłem, dokleiłem stateczniki. W między czasie dotarły przedziały uzbrojenia skrzydeł. Wczoraj zabrałem się za pasowanie pokryw, niestety, wymiar airesa jest odrobinę mniejszy, będzie szpachlowanie. Podpowiedzcie mi czym najlepiej odcinać żywicę od ramki?

Zdjęcia na poparcie.

bd0dae2e7cf1b82bmed.jpg

8cf82c8f8af4e2cdmed.jpg

22d00ef2647f1ca3med.jpg

3ddb748d15396ce4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, może uda mi się miejscami rozjaśnić/przyciemnić. dzięki za informację. Choć jedna osoba się zainteresowała

Raczej przyciemnić. Ciemny brąz byłby OK.

Zwykle zaglądam do warsztatów gdzie powstają Spitfire, a ten mi jakoś umknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, bo nie mogę się jednoznacznie dopaczeć nigdzie, czy pokrywy na skrzydłach kmów (te z garbem) były w jednym kawałku zdejmowane czy w 2?

 

33108%2BSHT%2B48%2BH%2BWing%2BTop%2BPlating.jpg

 

Nad działkiem jedna pokrywa, a nad magazynkiem druga, będąca częścią kroplowej owiewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

minęło trochę czasu od ostatniego postu, a prace nad tym pokraką posunęły się ciut do przodu.

Wnęki uzbrojenia w skrzydłach zniechęciły mnie na tyle na dalsze prace nad mk Vb, że naprawdę nie chce mi się już na niego patrzeć.

e00d08368237781bmed.jpg

Miałem robić je na obu stronach skrzydeł ale zabawa z pasowaniem, szpachlą i co najgorsze, brakiem działka 20mm w zestawie...nie zauważyłem tego przy odpakowywaniu żywicy, zdecydowały, że wnęki otwarte będą z jednej strony. Jeśli ktoś ma zalegające działko 20mm, które mógłbym odkupić proszę o pw

Idąc dalej golenie podwozia zmontowane, malowane na gunmetal i aluminium, dodałem przewód na osłonie goleni, i...tylko tyle.

bbf2a7ac38594696med.jpg

Kołpak śmigła wymaga szlifowania na łączeniu form,

b3690ed46d1c0463med.jpgpomalowałem go, tak samo jak śmigła podkładem aluminiowym. Mam zamiar wyciągnąć ten kolor spod bazowej farby metodą na lakier do włosów. Model teraz schnie po umyciu i będę nakładał podkład. Zastosuję szarą Pactrę. Walcie we mnie krytykom, potrzebuj.ę motywacji ;) Jakość zdjęć nie powala, nie mam warunków na zmontowanie mini studia i szybko telefonem robię fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomalowałem go, tak samo jak śmigła podkładem aluminiowym. Mam zamiar wyciągnąć ten kolor spod bazowej farby metodą na lakier do włosów. Model teraz schnie po umyciu i będę nakładał podkład.

 

Ten rodzaj Rotola był robiony z drewna, dlatego wyciąganie srebrnego na łopatach śmigła spod bazowej będzie działaniem niezbyt wskazanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.