Skocz do zawartości

J8M Shusui, Fine Molds 1:48


tenzan

Rekomendowane odpowiedzi

Prezentuję kolejny model z mej kolekcji - japońską Wunderwaffe Mitsubishi J8M Shusui . Samolot ten był kopią niemieckiego myśliwca przechwytującego Me-163. Japończycy rozpaczliwie potrzebowali samolotu zdolnego niszczyć formacje bombowców B-29 i liczyli, że to J8M będzie tą tak potrzebną im bronią. Generalnie, idea ta od początku skazana była na niepowodzenie, Japonia nie miała wystarczającego potencjału go produkowania bardzo niebezpiecznego paliwa dla silnika rakietowego, brakowało też pilotów. Był to raczej rozpaczliwy pomysł w myśl, tonący brzytwy się chwyta. Japończycy zdołali wyprodukować 7 samolotów J8M, ale próba oblotu prototypu zakończyła się katastrofą, w której zginąl pilot kmdr ppor. Inuzuka Toyohiko. Dalsze próby przerwał koniec wojny.

 

Model przedstawia ten pechowy prototyp. Mimo, że wygląda na łatwy, model nie jest "spacerkiem" w budowie, ze względu na występujące problemy z spasowaniem skrzydła - kadłub. Dodatkowo, męczące było takie ustawienie płozy i wózka z kółkami, aby model stał prosto, a nie kiwał się niczym solidnie napity sake Japończyk. Osobiście dałem też ciała z pin-up washem, ponieważ linie podziału zapuściłem kolorem czarnym, co dało dosyć karykaturalny efekt. Brąz byłby lepszy. Jednakże, jak kleiłem ten model to byłem młody i głupi Malowanie - Tamiya X-6 (Orange), okolice dyszy wylotowej kolor aluminium, bodajże Valleyo.

 

Pomimo problemów, lepienie tego modelu dało mi sporo satysfakcji, było dobrą szkołą dla moich skromnych umiejętności, a w dodatku na półce stanął mało znany samolot Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej. Nie ukrywam, poluję na kolejnego Shusui, tym razem chciałbym pyknąć go w konfiguracji bojowej, z działkami, szybą pancerną i ciemnozielonym kamuflażem. Niestety, model Fine Molds raczej trudno dostępny :( Zachęcam do oglądania i komentarzy:

 

P4072695_zps4pyjghpt.jpg

 

P4072713_zpsrikvbagp.jpg

 

P4072706_zpsc5xobbuw.jpg

 

P4072705_zpsjq4l5qrz.jpg

 

P4072701_zpslastsp5l.jpg

 

P4072700_zpsvrcqsvij.jpg

 

P4072696_zpsegbwujlg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.