Skocz do zawartości

Mustang P51-B (ICM/1:48)


StanLog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest To mój pierwszy konkurs w jakim startuję. Na warsztat wystawiam Mustanga P51-B najprawdopodobniej w barwach Amerykańskich takich jak na BOX-ie.

e2555a19a85cd23dm.jpg 12eb7e53c5524d57m.jpg b4ce1eabc9067f44m.jpg 77dc3a050f6bbdd2m.jpg

29cdc4a4691ede93m.jpg fe16abc00e770c97m.jpg 71f18fb438a71986m.jpg

Przepraszam, za jakość, ale kolega pożyczył ode mnie aparat i nie mam jak zrobić zdjęć, więc je zeskanowałem.

Do zestawu dokupiłem ramki firmy PART.

aad06d94b4711ea2m.jpg

 

Pozdrawiam

StanLog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

W zaznaczonym miejscu pozbyłem się wszystkich skrzynek, w celu zastąpienia ich elementami fototrawiennymi .

56fddcec4ca05b02.jpg

Fotel i deska również zastąpiona Fototrawieniem

71e4b14b48e4643d.jpg

02dc44ac022419c8.jpg

I pomalowana skrzynka która będzie się znajdować za pilotem:

289d5a0fb57d0e71.jpg

Dziś mam w planie malowanie wnętrza, ale czy wypali to się zobaczy .

A przy okazji mam pytanko. Czym można oddzielić oszklenie? Chciałbym by szyba była otwarta samolotu by było jak najwięcej widać, ale nie wiem czym przeciąć

Pozdrawiam

Stanlog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam pytanko. Czym można oddzielić oszklenie? Chciałbym by szyba była otwarta samolotu by było jak najwięcej widać, ale nie wiem czym przeciąć

Mogę Ci podesłać gotowe rozdzielone oszklenie ze swojego modelu Tamiy. ICM to podobno klon/kopia Tamiya więc powinno pasować a mój Mustang będzie miał Malcolma więc mi zbywa. No masz dzisiaj byłem w Szczecinie, szkoda, że wczesniej nie napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny Arkady72 za tą szybkę. Z tym przyjechaniem mógłby być problem... Bo muszę siedzieć cały czas w domu do momentu, aż nie ściągną mi szyny. Powód: skręcona kostka... A jak się umówimy z tą szybką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak tydzień temu skończyłem tego Mustanga. Oszklenie można rozciąć, lecz proponuję Ci wykorzystać jednak blaszki. Wyprofiluj blaszki na oryginalnym oszkleniu, nawet nieźle pasuje. Ja go zrobiłem w standardzie, ale pociąłem oszklenie na części. Możesz mieć problemy z kadłubem, w moim zestawie był zwichrowany i kleiłem go etapami na super glue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mała aktualizacja:

Panel boczny ze wszystkimi skrzynkami

8d6dca249db5c1ec.jpg

 

43dd6ed8b1fc8f74.jpg

 

2d1350cdadb5b015.jpg

 

Niestety panele są jeszcze nie pomalowane, bo nie dokończona jest moja komora lakiernicza. Postaram się jak najszybciej ją zrobić.

Pozdrawiam

StanLog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobiega końca praca wnętrza . Niestety, nie obyło się bez walki z modelem . Problem sprawiło mi wpasowanie w przymiarce całego kokpitu do dwóch połówek. Musiałem pójść na kompromis i panel z zegarami przykleić pod kątem, bo inaczej bym nie zmieścił połówek, podciąć lekko fotel na bokach bo był za szeroki i jedną ze skrzynek musiałem odkleić i przykleić bokiem by nie było łyso(inaczej fotel by się nie zmieścił.

8152a0f77a0d803f.jpg

Te miejsce gdzie jest biało nie będzie na szczęście widoczne bo zastawi je fotel pilota :

8804a36b995d6b68.jpg

 

2e6c6dfbaebb28b2.jpg

b3e26f1ed59cdc03.jpg

642b714c1527fc48.jpg

ca17daab059788df.jpg

Jeszcze tylko odpowiednio przygnę pasy i będzie finito z kokpitem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jakim kolorem malowałeś wnętrze? Sam się przymierzam do P51 i zbieram info. Powinien być Interior Green / jak dobrze piszę / chyba Humbrola był swego czasu polecany. Ja zastanawiam się nad farbami Testorsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit pociągnięty jest farbą Pactra o oznaczeniu A100 RLM83 i na moje oko jest odpowiednim kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor kokpitu nie bardzo pasuje . Powinien być Interior Green ( ten amerykański) lub inna nazwa tego koloru Green Zin Chromate ( Pactra A50). W tej chwili to już za późno na zmiany koloru ale kokpit mimo tego wygląda dobrze. Przydał by sie lekki wasch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem zrobić tego mustanga po przeżyciach i chciałbym by miał w kadłubie parę dziur po kulach,le nie wiem jak je zrobić . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za OT ale jaki kolor jest używany jako drugi / to znaczy do malowania wręg i elementów wnętrza. Amerykanie używali takiej oliwkowej farby konserwacyjnej.

 

Kokpity w samolotach USA były malowane kolorem Green Zinc Chromate często używa się też nazwy interior green ( nie mylić z Brytyjskim interior grey-green). Co do wręg i komór podwozia nie jestem pewien ale chyba to będzie chromate yellow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za OT ale jaki kolor jest używany jako drugi / to znaczy do malowania wręg i elementów wnętrza. Amerykanie używali takiej oliwkowej farby konserwacyjnej.

 

Kokpity w samolotach USA były malowane kolorem Green Zinc Chromate często używa się też nazwy interior green ( nie mylić z Brytyjskim interior grey-green). Co do wręg i komór podwozia nie jestem pewien ale chyba to będzie chromate yellow.

 

Dzięki w moim wnęki będą akurat srebrne ale otwarta pokrywa km prosiła by o inne malowanie niż właśnie z reguły wykorzystywane interior green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za OT ale jaki kolor jest używany jako drugi / to znaczy do malowania wręg i elementów wnętrza. Amerykanie używali takiej oliwkowej farby konserwacyjnej.

 

Kokpity w samolotach USA były malowane kolorem Green Zinc Chromate często używa się też nazwy interior green ( nie mylić z Brytyjskim interior grey-green). Co do wręg i komór podwozia nie jestem pewien ale chyba to będzie chromate yellow.

 

Dzięki w moim wnęki będą akurat srebrne ale otwarta pokrywa km prosiła by o inne malowanie niż właśnie z reguły wykorzystywane interior green.

 

 

Jeśli chodzi o pokrywy km to będzie to chromate yellow . Warto poszukać fotek( walkround) konkretnego samolotu w konkretnej wersji i wtedy można uzyskać pewność chociaż czasem byłym"odchyły" od reguły i malowano tym co było pod ręką ,ale to rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.