Skocz do zawartości

BM-21 <<GRAD>> 1:35 ALANGER


Majorek

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale poważny błędzik: masz źle założone koła tylnego zawieszenia. Powinieneś zamienić ze sobą pierwsze z lewej z drugim z prawej

 

Wiem wiem sam zauważyłem to ogladajac zdjęcia ale dzięki

Naszczęscie koła nie sa przyklejone

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzis zajałem się w pierwszej kolejnosci zamiana kół, teraz już wszystkie sa ustawione zgodnie z kierunkiem jazdy.

Jesli chodzi o podstawkę, posmarowałem ja cienka warstwa wikolu (nie cała) i przysypałem najpierw drobnymi kamyczkami a następnie drobnym piaskiem. Kiedy klej trochę podsechł znów gdzieniegdzie posmarowałem nim i przykleiłem trawę elektrostatyczna. A następnie troszkę patyczków. Jesli chodzi o obramowanie dioramki, wykonałem je z tasmy papierowej (na dole) i drobnych kamyczków (wzniesienia). to chyba najprostsze rozwišzanie jakie mi do głowy przyszło. Tasmę i kamyczki pomalowałem następnie na czarno.

Przy modelu prawie w ogóle dzis nie grzebałem, poza kołami oczywiscie.

 

afd62d801a99d56fm.jpg

Podstrawka po posmarowaniu wikolem i przyklejeniu kamyczków.

 

902832e6cc53321em.jpg

No i po przyklejeniu reszty elementów

 

2e8ebfc7e3b16e5dm.jpg 6cf186ece30717bem.jpg ab22fd9928cd17b0m.jpg c089a2072bf6e600m.jpg

No i oczywiscie model na podstawce, która jak widać jest już pomalowana.

 

Podstawka jest taka biała dlatego, iż klej nie do końca wysechł, a sam piasek też jest bardzo jasny. Trawa też jest prosto z opakowania więc wyglšda narazie niezbyt, ale to wszystko jeszcze będzie malowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guliwer w Gradzie najechał księstwo Liliputów

 

Drzewko ładne, orzywiło to i owo , ale chyba jest nie do skali- jest takie nienaturalnie małe... nawet jeśli młode, to tak młode drzewa raczej nie wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wYGLĄDA TERAZ CIEKAWIE!!

A drzewo zrobiłe sam.?

Kupione, miałem na składzie

 

Drzewko ładne, orzywiło to i owo , ale chyba jest nie do skali- jest takie nienaturalnie małe... nawet jeli młode, to tak młode drzewa raczej nie wyglšdajš

No niekoniecznie, drzewa przecież nie rosna według okreslonego schematu conie?? Jak niby twoim zdaniem wyglada młode drzewo? Według mnie, twoja uwaga jest trochę bezsensowna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston, we have a problem!!

Po pomalowaniu modelu lakierem matowym H-49 model nie wiem dlaczego wydaje się błyszczacy

A przecież miał być matowy Czym to może być spowodowane?

 

5cadde5a83098201m.jpg 2e0991cb49bb3b16m.jpg 8ef4160f4df2bbe0m.jpg b8096329df58d0c9m.jpg

Tak to własnie wyglšda... - masakrycznie

 

b6df7c0e9771cc3cm.jpg 050c695104da182cm.jpg f32ae0e4a6d766c4m.jpg

A oto podstawka, jedyne czego (jak mi się przynajmniej wydaje) nie zepsułem

 

Co radzicie zrobić z tym błyszczacym się lakierem matowym?? Może był zle rozmieszany, albo... sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież miał być matowy Czym to może być spowodowane?

Dupnością lakierów Humbrola? Kup Model Mastera w szklanym, kwadratowym słoiczku, taki mat, że aż nierealny, większość modelarzy do niego dodaje trochę satyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiednio rozcieńczyłeś ten lakier i dlatego masz takie efekty.

 

Czy ja wiem? było może jakies 2:1 Wydaje mi się, że Tomek Hejmo ma rację, jutro wybieram sie po nowy lakier

 

A błyszczšcy matowy przyda się do samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś koło 10 zł. Majorek, jak słyszę metaforę "matowy lakier Humbrola" to mi się płakać chce ze śmiechu. Mam dwa w domu, i ani rozcieńczone, ani prosto ze słoiczka nie chcą być matowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.