Skocz do zawartości

BM-21 <<GRAD>> 1:35 ALANGER


Majorek

Rekomendowane odpowiedzi

OOOoo łaaa... to raczej nie dla mnie. Zobaczę jeszcze w sklepach modelarskich w Lublinie, może będzie taniej (o ile będzie). A jeśli nie, to zostanę z sowiecką wersją. A może sam podłubie...

 

Bardzo proszę wszystkich posiadaczy fotek wnętrza kabiny Urala-375 o przesłanie ich do mnie, bądź podanie linku. Co prawda kilka zdjęć już mam, ale nigdy za wiele. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mając trochę wolnego czasu, postanowiłem dokończyć podwozie pojazdu. Najbardziej męczące było to, że prawie wszystkie elementy wymagały oszlifowania, a niektóre nawet szpachlowania...Poniżej przedstawione są efekty moich starań.

 

0e35422fbf193484m.jpg 686ae1b54e7218cfm.jpg 68c1cf6df7c783d5m.jpg

Części przygotowane do montażu. Niektóre (tylne amortyzatory) już przymocowane.

 

33e1514f11a048cam.jpg 78c65a19f8d47bb5m.jpg 45f7e86cd9c8b0ebm.jpg f5b30eb14343acd7m.jpg

No i wszystko na swoim miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz dorabiał instalacje różne?

 

Tak, na pewno wzbogacę model o takowe elementy.

 

 

Ostatnio dłubałem przy kabinie do urala-375(polska wersja). Oto zdjęcia :

 

5eac2f746e85e140m.jpg a03bb5c85eb048eam.jpg

 

Po raz pierwszy sam dorabiałem takie części i może nie są idealne. Wypowiadajcie się, co o nich sądzicie. Zależy mi na tym, aby model był jak najładniejszy. Więc jeśli większości z was się to nie podoba, to pozostanę przy uralu-4320 czyli wersji sowieckiej.

 

Jeśli chodzi o silnik, to raczej nie będę go przerabiał. Bo czy jest sens, skoro i tak nie mam zamiaru go pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zająłem się robieniem osi kół. A wyszło mi tak, jak to widać na zdjęciach.

 

4af90e5fac7897c1m.jpg a45010011fdccf29m.jpg

Tak wyglądają osie przed sklejeniem.

 

a9dc1e98afce1954m.jpg

A tak już sklejone .

 

Podwozie prawie ukończone. Zostało jeszcze kilka elementów.

 

6f10f758e7294bb1m.jpg

Osie kół połączone wałkami napędowymi.

 

29851bf5c3b760a7m.jpg 5ba64742adf5727cm.jpg 3c34bf1fbacae007m.jpg 1a0f4007717bcb6cm.jpg

c95a86a19460f427m.jpg 6802e8e948584ef8m.jpg b4dcf4b47620e3eem.jpg

Jak widać wszystko działa . Koła nie są jeszcze przyklejone, przyczepiłem je na chwile aby było ładniej .

 

Pozdrawiam

 

 

Nie publikujemy swoich postów jeden pod drugim - Zawsze można wykorzystać opcję "Zmień" - dlatego połączyłem dwa posty w jeden.

sokol - mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koła są już na stałe przytwierdzone, czy nie bo jeśli tak to czy nie będziesz miał przypadkiem problemu z malowaniem A tak to model zapowiada się świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zabierasz się za malowanie, to dodatkowych instalacji podwozia jednak nie będziesz robił?

 

Inna sprawa: jak się przyjrzysz zdjęciom i rysunkom stelaża na koło zapasowe, to zobaczysz, że to nie do końca jest tak jak sobie twórcy modelu przewidzieli i jak Ty, ich śladem, zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koła są już na stałe przytwierdzone, czy nie bo jeli tak to czy nie będziesz miał przypadkiem problemu z malowaniem A tak to model zapowiada się wietnie

 

O tym pomylałem, nie są przyklejone.

 

Skoro zabierasz się za malowanie, to dodatkowych instalacji podwozia jednak nie będziesz robił?
- jeszcze popatrzę na zdjęcia i plany, ale bardziej będę się skupiał na nadwoziu(dzięki że mi o tym przypomniałe).

 

 

Inna sprawa: jak się przyjrzysz zdjęciom i rysunkom stelaża na koło zapasowe, to zobaczysz, że to nie do końca jest tak jak sobie twórcy modelu przewidzieli i jak Ty, ich ladem, zrobiłe.
- to chyba jest obojętne. Mam zdjęcia URALA375, gdzie jest tak, jak to zrobiłem.

 

Chyba masz kłopoty z kodowaniem polskich znaków - jak w pocie pojawia się: pomy�lałem to ciężko się to czyta. Sprawdź ustawienia u siebie na kompie lub po prostu pisz bez polskich znaków. A póki co pozwoliłem sobie na małą korektę "krzaczków".

sokol - mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, po dosc długiej przerwie znów wziąłem się do prac nad modelem(niestety nie mam miejsca do malowania w domu). Zabrałem GRADA na klub i z marszu wziałem się za malowanie .

Przepraszam za fatalna jakosć zdjec. Niemiałem cyfrówki, więc zrobiłem fotki z kom. ale jutro powinny byc już leprze zdiecia

 

56cb78ef46777678m.jpg

Najsanpierw pomalowałem całe podwozie na H-33 i opony na Revell-8 (akurat pod reka była)

 

952cb6870386732am.jpg 41805996dfb79c74m.jpg f826dfc438dc0f9bm.jpg 210395ccc2eadab0m.jpg

Nastepnie znów H-33 zacieniowałem troche elementy nadwozia - tak zeby było ładniej

 

2c77ee4e285d040em.jpg 4a9afd01c40aaa2am.jpg f6867a2064111bb4m.jpg b03386a3771c3f86m.jpg

Na końcu cała karoserie trysnałem H-155 no i tak to wyszło (w realu wyglada o wiele lepiej niż na zdjeciach)

Jeszcze raz przepraszam za te fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś kolego przy fotkach 2 błędy, bo nie dość, że robiłeś zdjecia na pstrokatym tle, to jeszcze owa pstrokacizna jest w kolorach zblizonych do modelu... Zupełnie nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że model jest już sklejony, zostało jeszcze do zrobienia kilka elementów... Całe nadwozie pomalowane zostało kolorem H-155. Zaczałem już trochę brudzić (widać na zdjęciach) Niestety dzis mam do pokazania tylko jedna fotkę, ale to z tego powodu, iż w najmniej oczekiwanym momencie zbrakło mocy(mianowicie wysiadły akumulatorki)...

7c947c756da4d78em.jpg

 

 

 

... ...żałoba... ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zajałem się brudzeniem modelu i wykonaniem podstawki. Niestety zapomniałem zrobić zdjęć podczas jej budowy...

Najpierw wziałem podłużny kawałek styropianu (sporo takich mi się na strychu wala) i przyciałem go na odpowiednia długosć. Następnie z pozostałej częsci styropianu wyciałem wzniesienia tak, aby uwidocznić w modelu ruchome zawieszenie. Kiedy przykleiłem (wikolem) wzniesienia, naciałem jeszcze troszkę podstawę, aby jeszcze bardziej zniekształcić teren. Kolejna czynnoscia było dokładne wysmarowanie cienka warstwa wikolu całej dioramki i naklejenie na nia jedna warstwę chusteczki higienicznej. Po wyschnięciu rozrobiłem farbę H-33 i za pomoca aerografu pomalowałem podstawkę na czarno (tak trochę niechlujnie), następnie na bršzowo H-118 o ile dobrze pamiętam. Miedzy czasie posypywałem troszkę piaskiem aby faktura terenu była ciekawsza.

Model brudziłem, za pomoca suchych pasteli scierajac odpowiedni kolor i nanoszac go na model. No i to chyba tyle...

Hmm... nie wiem jeszcze czym obramować podstawkę, może macie jakies pomysły?? Bo taki styropian, choćby pomalowany to nie wyglada za ciekawie...

 

f1555ab794960a19m.jpg 405ef21b9ed9c108m.jpg bcaf644dce4a148am.jpg bcaf644dce4a148am.jpg

2a3b2f221e9dbd7bm.jpg 5a76c24150b0bdccm.jpg d1447d36bed91716m.jpg 5c2919ada95f7bf9m.jpg

fa13c7f18cc1656bm.jpg 411ab1e9df82eaa9m.jpg

 

Jeszcze tylko jedno pytanko... Czy na Humbrokli można położyć matowy lakier Pactry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Jak żeś zrobił te pojaśnenia nakrawędziach podwozia( ostatnia fotka).

 

To wszystko robiłem za pomoca suchych pasteli, najpierw je starłem a następnie rozprowadziłem za pomoca jak największego pędzelka z jak najmiększym włosiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale poważny błędzik: masz źle założone koła tylnego zawieszenia. Powinieneś zamienić ze sobą pierwsze z lewej z drugim z prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.