Skocz do zawartości

Sturmpanzer IV Brummbar Italeri 1/72 + dodatki


Przemos19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wziąłem na swój warsztat ten oto modelik Italerki. Jakość jak to ex-ESCI, ilość błędów też. Bonusowo dostajemy nadwozie od Panzer IV wraz z kompletną wieżą. Mam zamiar wykorzystać wieze w bunkrze (nie znalazłem informacji czy od wieze od Panzer IV były wykorzystywane w tej roli, więc przyjmijmy że może to być projekt SF), kawałek terenu na którym rzeczony bunkier będzie się znajdował oraz, z projektowanego zakupu, Pak40 od Italerki w tej samej skali. Ma być to swego rodzaju linia obronna, punkt umocniony ze wsparciem Brummbara. Przewidywany czas zdarzenia - zima 1944/45.

Cały ten zestaw i tak wykorzystam w trochę innym celu później - tzn. do wargamingu (Alzo Zero, Operation World War 2).

A oto inbox Brummbara:

brummbar_inbox_2.jpg

brummbar_inbox_3.jpg

brummbar_inbox_4.jpg

brummbar_inbox_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale ponieważ ta wieża jest tak fatalnie niedokładna (właściwie to mieszanka wersji F2,G,H) to tylko na bunkier sie przyda - tam mogli sie tak bawić ;)

Poza tym w większości widziałem wagony pancerne ale z wieżą z działem L/24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam 1/72 lubie. Czasem sam coś w niej dłubne, ot tak relaksacyjnie. Będę bacznie obserwował relację, gdyż przymierzałem się do tego modelu, i kto wie, może za jakiś czas się za niego wezmę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu work in progress:

brummbar_wip_1.jpg

brummbar_wip_1_1.jpg

 

Jak widać (albo i nie) bez pewnej ilości szpachli sie nie obejdzie na laczeniach kadlubu.

Widac pewna roznice jakosci miedzy czesciami od Panzer IV a dodatkowa ramka od Sturmpanzera.

Malowanie planuje jednak jednolity dunkelgelb. Zimmeritu nie bedzie.

 

Do projektu dokupilem zestaw Pak 40 with servants z Italeri, 2 dzialka 12 obslugi w zestawie

Jak bede w domu zrobie inboxa.

Ps -dopiero teraz widze ze za duze ISO daje w zdjeciach, bede musial pozmieniac to i owo bo ktos mi aparatem sie bawil ;]

 

A oto obiecany inbox Pak-ów :

Pak_40_servants_1.jpg

Pak_40_servants_2.jpg

Pak_40_servants_3.jpg

Pak_40_servants_4.jpg

 

Nie piszemy swoich postów jeden pod drugim - zawsze można skorzystać z opcji "Zmień"

sokol - mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.