Skocz do zawartości

Projekt Mikołajki- F-16 C 1:72


Praetorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiaj rano w SMYK- u zanabyłem F-16 AeroPlasta Powiedziałem, że kupię i kupiłem Plan jest taki, że model już zrobiony i z odpowiednią

dedykacją będzie prezentem na mikołajki. Imienia szczęśliwca nie zdradzę, bo mogłoby się wydać

 

Jutro wstawię jakiegoś małego in-boxa (kolega z konkursu juz dawal, to to samo co master craft). A na dzisiaj mam zrobiony fotel (zastanawiam się jeszcze nad umieszczeniem rury od powietrza (rura jest ale nie wiem gdzie ją zamocować).

 

e3657d531cae0ec4.jpg

 

Tutaj wnętrze. Zacząłem od dorobienia prowadnic katapulty i zamocowania dżojsticzka

f1d1042628d1cb73.jpg

 

 

I na koniec przymiarka:

 

fa52932c463e7281.jpg

 

 

 

Na razie są tam takie udawane ślady eksploatacji i jakieś tam czarne panele, ale dorobię je z polistyrenu 0,5 i pomaluje na nowo.

 

 

 

Pozdrawiam i bardzo proszę nie bić! To mój pierwszy samolot (i pewnie nie ostatni, bo już mi się bardzo podoba ). Bazuję na fotkach z walkarounda ktory jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas!

 

Fotel w zasadzie skończony. Jak na pierwsze takie małe coś w moim wykonaniu, to jestem zadowolony. Rury od powietrza nie przyczepiłem, bo mi nikt nie zechciał powiedzieć gdzie Pomalowałem też wnętrze na szaro.

 

563886d5826d822d.jpg

 

 

 

Ps. Mówcie coś, bo nie wiem, czy jest tak tragicznie, czy po prostu wam się nie chce nic mówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zczaiłem, że taka relacja powstała. Jak coś będę mógł pomóc, to z pewnością pomogę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie mi chodziło Majek

 

Dzisiaj zarzucę jakąś nową fotką

 

Kermit dzięki za dobre chęci! Jak coś mi będzie potrzeba, to się zgłoszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok Będę kibicował

 

Kiedyś trzeba zacząć z samolotami, nie?

 

 

Obiecałem fotkę, ale niestety mam chwilową zadymę w kwestiach szkolnych... W weekend posiedzę przy modelu i wtedy Was zasypię fotkami

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą F-16 powoli kołuje

 

Wkleiłem tego garba (można zrobić dwie wersje- C i D i dlatego trzeba sobie samemu wkleić ten który potrzeba). Poszpachlowałem go trochę i wyszlifowałem do pożądanego kształtu. Linie podziału są wycięte skalpelem, ponieważ w trakcie szlifowania zaniknęły. Myślę, że w miarę dobrze mi wyszły (mimo, że pewnie nie wiele mają wspólnego z oryginałem) :

 

a3ff6d7c22f30025.jpg

 

I przy okazji jakże wspaniała owiewka (to okno ) :

 

bd81837ee821d0ef.jpg

 

Dodana wcześniej wspomniana rura od powietrza. Zostawić ją taką, czy pomalować na szaro? Fotel wklejony na stałe w kokpit.

 

6aafcd8a39d24f16.jpg

 

Sklejony i poszpachlowany wlot (?) powietrza ten pod spodem samolotu. Jeszcze nie dokleiłem tego który jest na samym przodzie. Doklejone te dwa (no właśnie, co to jest?) pod spodem kadłuba (na końcu).

 

b0369d845346c8ca.jpg

13f9f8654886f8b5.jpg

2dbdea531225cc4a.jpg

 

I tutaj kolejny problem. Jak wkleić skrzydła? Nie wiem, czy widać o co mi chodzi, ale ani w jedną, ani w drugą stronę skrzydła zbyt dobrze nie pasują

 

9248c907429b2150.jpg

9602c8dde5cb30ca.jpg

 

Ster kierunku... Dziwna sprawa, bo były trzy takie same... Wybrałem ten najładniejszy rzecz jasna. Miał najlepsze linie podziału i praktycznie zero nadlewek.

 

18bff0946cbba676.jpg

 

No i na koniec przymiarka całości:

d6c9362788411fa4.jpg

 

 

Tyle zrobione w weekend. Bardzo proszę o pomoc w kwestii tych skrzydeł (nie pogardzę fotką skrzydła od spodu lub od góry), bo ni cholery nic nie widać w instrukcji (trochę namieszane w niej jest) i oczywiście o komentarze na temat dotychczasowych postępów. Acha.. przepraszam za dłuuuugiego posta, ale coś mi się z miniaturkami spierdzieliło I jeszcze jedna prośba... Mógłby mi ktoś pomóc w kwestii dyszy? Ta z zestawu nie jest najlepsza (w sumie to ma niewiele wspólnego z oryginałem), a jakoś nie udało mi się zrobić nic dobrego. (musiałem ją już szpachlować).

 

Dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doklejone te dwa (no właśnie, co to jest?) pod spodem kadłuba (na końcu).
Stabilizatory.

 

Ster kierunku... Dziwna sprawa, bo były trzy takie same...
Jestes pewien, ze sa takie same? Polski F-16 ma w podstawie statecznika zasobnik na spadochron hamujacy, w zwiazku z czym, ta podstawa "wystaje" dosyc znaczaco z tylu...

Tak to wyglada:

fa8363a62ead391c.jpg

Zwroc tez uwage na anteny RWR (systemu ostrzegania o opromieniowaniu wiazka radarowa) po obu jego stronach.

 

Jezeli chodzi o skrzydla, to powinienes je wkleic tak, jak pokazales na tym zdjeciu:

9602c8dde5cb30ca.jpg

 

Na tym zdjeciu widac punkty mocowania pylonow uzbrojenia, co jednoznacznie swiadczy o tym, ze jest to dolna powierzchnia skrzydla:

94b0e2f339d405a4.jpg

 

Tak to wyglada w oryginale:

2bfae18dbacc056c.jpg

Niestety nie mialem mozliwosci zrobic zdjecia calego skrzydla, ani z gory, ani z dolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem właśnie, że powinien być spadochron. Sprawdziłem jeszcze raz. Są idealnie takie same, a jeden z nich nie ma prawie żadnej linii podziału.

 

Dzięki za pomoc w kwestii skrzydeł. Wychodzi na to, że po prostu są bardzo źle dopasowane. A mógłbym jeszcze prosić fotkę o łączenie skrzydła z kadłubem? Ma być gładkie? Czy jak to wygląda?

 

Stabilizatory. Dzięks Jak mówiłem, jestem niezbyt obeznany w temacie samolotów, ale powoli się uczę

 

 

EDIT: Acha... Możecie podać jakiś schemat malowania? Tzn wiem jak to wygląda, bo zdjęć mam sporo, ale chodzi mi o numery farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Acha... Możecie podać jakiś schemat malowania? Tzn wiem jak to wygląda, bo zdjęć mam sporo, ale chodzi mi o numery farb.
Mowisz i masz...

eccef50bbdd020f4m.jpg

 

Bóg zapłać!

 

RAV dzięki za dość obszerne wyłożenie tematu. Kilka razy już przeczytałem to co napisałeś i powoli zaczynam to rozumieć Jednak niektórych rzeczy sobie kurde dalej nie mogę wyobrazić. Mieszkasz we Wrocławiu. Może mógłbyś mi to wyłożyć przy jakimś ?

 

Jeśli chodzi o dopasowanie skrzydeł, to masz na myśli wyrównanie ich z kadłubem, czy dopasowanie przed wklejeniem? To mi się wydaje mało możliwe...

 

Co do otworu, to tak właśnie myślałem, że to jakiś zmont występujący tylko w wersji A lub B. Zaszpachluję- żaden problem.

 

Komora podwozia- będzie ciężej, ale myślę, że uda mi się zeszlifować bez większych problemów

 

Co do wlotu powietrza- wziąłem do ręki, pomyślałem, zrozumiałem, przerobię.

 

Bardzo bym prosił o jakąś fotkę połączenia skrzydła z kadłubem. Ale jeszcze coś dzisiaj poszukam.

 

Jamy skurczowe na hamulcach aerodynamicznych zaszpachluję- już mi się wcześniej nie podobały, ale chciałem sobie to zostawić na trochę później.

 

Jeśli masz ową dyszę w 1:72 rzecz jasna na zbyciu, to będę wdzięczny za odstąpienie takowej. Jeśli ktoś inny, to także proszę o pomoc.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzeba, to możemy... Ale z takiego piwa inni nie będą mieli pożytku, a z wynurzeń na Forum - owszem (mam nadzieję).

 

Ale tak przy okazji piwa, to czy Ty przypadkiem nie jesteś nieletni?

 

Eee to już tylko kilka miesięcy Ale już większość zrozumiałem, a w razie czego będę pisał na GG jeśli to nie problem? Zgadzam się, że takie dyskusje mogą pomóc innym

 

Co do dyszy, to już mam ją prawie załatwioną od Przemka R, ale jeszcze muszę się z nią opatrzeć

 

Temat skrzydeł w zasadzie wyczerpałeś za co wielkie dzięks! Fotki wyjaśniają wszelkie moje wątpliwości.

 

Jeszcze jedno pytanie do Was kolegów (do ogółu). eF ma być dla dobrej przyjaciółki, a boję się, że może nie zrozumieć wartości prezentu pomalowanego w Polskie barwy. I tutaj mam dwie propozycje:

 

1.Model strzelę na górze na jakieś fajne kolory. Trochę mi szkoda, bo wkręciłem się w tego efa szesnastego

 

2.Model pomaluję wg. oryginału, a dedykację stosowną zrobię na skrzydłach czarnym mattem z pędzla, albo aero jak stwierdzę, że umiem...

 

3.Jak wyżej, tylko dedykacja na podstawce (model będzie w gablocie).

 

4.Model zrobię wg. oryginału i zostawię dla siebie, a dla koleżanki coś innego wymyślę (to raczej żart był )

 

5. Może macie jakieś własne pomysły??

 

 

Ps. RAV mam nieodparte wrażenie, że skądś się znamy, ale pewnie się mylę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do Was kolegów (do ogółu). eF ma być dla dobrej przyjaciółki, a boję się, że może nie zrozumieć wartości prezentu pomalowanego w Polskie barwy. I tutaj mam dwie propozycje:

3.Jak wyżej, tylko dedykacja na podstawce (model będzie w gablocie).
Proponuje te opcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0996315.jpg

 

 

To mi się bardzo podoba. jej myślę, że też się spodoba. Więc raczej będzie takie malowanie Będę miał wreszcie okazję namalować coś sensownego z aero.

 

Dzięki za pomoc

 

Majek zrobię to malowanie w "tygryska", ale dedykację walnę na podstawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to nie zauważyłem tego błędu ze skrzydłami u siebie

 

Masz może zdjęcia tego eFa belgijskiego (tego co pokazałem) z innych ujęć? Albo może jakiegoś linka możesz zapodać? No chyba, że ktoś posiada taki schemat jak ten co Majek zapodał odnośnie malowania Polskiego F-16

 

 

Kalki fajne. Na dniach zamówię, ale najpierw zrobię wycieczkę po sklepach modelarskich. A nóż widelec będą je mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może zdjęcia tego eFa belgijskiego (tego co pokazałem) z innych ujęć? Albo może jakiegoś linka możesz zapodać?

Szukaj na airliners.net albo odezwij się na GG.

 

No chyba, że ktoś posiada taki schemat jak ten co Majek zapodał odnośnie malowania Polskiego F-16

Schemat jest w instrukcji do kalek.

 

Zaraz się odezwę.

 

Czyli wychodzi NATO, że kupię sobie kalki i zrobię sobie kilka innych eFów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi NATO, że
Pierwszy raz widzę, żeby ktoś stosował taką samą składnię, jaką ja stosuję, na występujące po sobie słówka "na" oraz "to" ("NATO"). Czyżby zaczęli się ujawniać kontynuatorzy pomysłu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę, żeby ktoś stosował taką samą składnię, jaką ja stosuję, na występujące po sobie słówka "na" oraz "to" ("NATO"). Czyżby zaczęli się ujawniać kontynuatorzy pomysłu?

Żebyś to jeszcze Ty był prekursorem, to może mógłbyś innych uważać za kontynuatorów...

No ok, zapomniałem dodać - kolejni po mnie... Tak, czy inaczej, niezbyt często widuje się taką transkrypcję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę, żeby ktoś stosował taką samą składnię, jaką ja stosuję, na występujące po sobie słówka "na" oraz "to" ("NATO"). Czyżby zaczęli się ujawniać kontynuatorzy pomysłu?

Żebyś to jeszcze Ty był prekursorem, to może mógłbyś innych uważać za kontynuatorów...

No ok, zapomniałem dodać - kolejni po mnie... Tak, czy inaczej, niezbyt często widuje się taką transkrypcję.

 

Pozdrawiam

 

Khehe

 

Faktycznie podłapałem to od Ciebie Kermit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.