Skocz do zawartości

Pierwsza diorama. Operacja "Rösselsprung", maj 1944, 1:72


slavko

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Po latach budowania modeli bez podstawek, zdecydowałem się zrobić dioramę. Do tej pory wszystkie dioramowe techniki ćwiczyłem na winietkach pod różnego rodzaju pojazdy i samoloty. Stwierdziłem, że już na tyle dobrze mi to wychodzi, że warto się zająć czymś większym.

 

I oto poszło: Kuter patrolowy niemieckiej Flotylli Dunajskiej w czasie operacji "Rösselsprung", która miała na celu zlikwidowanie jugosłowiańskich partyzantów i pojmanie marszałka Tito.

 

Sam model kutra to świetny żywiczny model CMK, podobnie jak marynarz na rudie, marynarz na sterze i koń są Revella, Kozak jest składakiem z Revella, Zvezdy i czegoś jeszcze. Są jeszcze jakieś dodatki z Ceasara (radiostacja), Eduarda (km), Airesa (siatka maskująca) i Zvezdy (opony, elementy z ramek do podstawy km). Rośliny są z Polaka, Fredericusa Rexa, Nocha, sznurków konopnych, a pnie z komosy.

 

Z góry przepraszam za zdjęcia. Nie umiem ich nijak robić...

Wszystkie foty w naturalnym świetle bez kombinowania.

 

Z budowy:

KETLGsNvBEFPP3e-3_1LPVlT-uYgdd0-Gf9MsSTOJuM=w799-h599-no

 

Całą relację znajdziecie http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=90&t=47194&start=15

 

Ogólny wygląd:

M9UvrHTFNMzioGFxVArk5363-l-detv7MZwEg1hKgzk=w862-h599-no

 

k-hSETg2vKeA-ndwpTE3Fc3CjVi1W58N2UMOBxNW0cQ=w788-h599-no

 

I trochę detalu:

 

lq9cNfTiBIMNcrdyqt1QlK18zyYub07DQO25apT0ZFk=w1000-h567-no

 

MfV9h1FLO3HnRH6eKsFVVADFQGMYm0GiNqKw2Si-oXk=w799-h599-no

 

R72LpU3rI5HFr08ayG372RZuHCUKscHFx_1MxlaaQRA=w799-h599-no

 

j_SOR176YGuZ0fRdc95d_I6Fnhch9tFIfiLSM7w1bq8=w799-h599-no

 

vQz2egR__UCJwyWU7H4SfBKpLmf-OOhrUp-59X7o228=w799-h599-no

 

8OsBLMy2xLqSBjrpO5ZbLq_aM9KY1hTLQLtg6HxV5uI=w799-h599-no

 

I to na razie tyle. Aparat wyjechał, więc więcej zdjęć na razie nie będzie, ale w przyszłości coś dorzucę.

 

Tak, jak pisałem w warsztacie. Z wody jestem średnio zadowolony (w dodatku na zdjęciach nie uchwyciłem koloru... ). Za to najbardziej z malowania desek dziobówki, kamieni i całej zieleniny. Reszta wyszła całkiem nieźle, ale bez szału.

 

Pozdrawiam

Slavko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobrze!

Z tego co przeczytałem to napisałeś, że jesteś średnio zadowolony z wody, woda jest dobra, ma odpowiednio dobrany kolor taki lekko mulisty (błędem byłoby zrobienie wody niebieskiej ponieważ zawsze znajdzie się jakiś muł itp. ), woda też dobrze pofalowana (pomarszczona) bo nigdy raczej idealnie gładka bez lekkiego pomarszczenia to ona nie jest .

Jedynie co mi się w niej troszkę mniej podoba to że ją tak wylałeś i widać jeszcze sporo tej deski (podstawki na której zrobiłeś dioramke) ale nie przeszkadza to aż tak w odbiorze:)

Pamiętaj że to tylko mój gust i moje zdanie:)

Ale po za tym piękny model, figurki, zieleń:)

 

GRATULUJE, GRATULUJE, GRATULUJE!!!

Pozdrawiam KW-2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Z tego co przeczytałem to napisałeś, że jesteś średnio zadowolony z wody, woda jest dobra, ma odpowiednio dobrany kolor taki lekko mulisty (błędem byłoby zrobienie wody niebieskiej ponieważ zawsze znajdzie się jakiś muł itp. ), woda też dobrze pofalowana (pomarszczona) bo nigdy raczej idealnie gładka bez lekkiego pomarszczenia to ona nie jest .

 

Dziękuję bardzo Woda nie pasuje, ponieważ w realu jest mało transparentna i wielowymiarowa. Widać, że jest to pomalowana modelina pociągnięta kilkoma warstwami lakieru.

 

Jedynie co mi się w niej troszkę mniej podoba to że ją tak wylałeś i widać jeszcze sporo tej deski (podstawki na której zrobiłeś dioramke) ale nie przeszkadza to aż tak w odbiorze:)

 

Tutaj właśnie wychodzi moja nieumiejętność robienia zdjęć... Ramka jest w rzeczywistości wąska. Maksymalna szerokość to 1,5 cm. Tam, gdzie jest woda około 1 cm.

 

Ale po za tym piękny model, figurki, zieleń:)

 

Z figurasów i pokładu jestem najbardziej zadowolony. Muszę poprosić jakiegoś kumatego fotografa, żeby zrobił dobre zdjęcia, to wówczas wrzucę jakieś lepsze

 

Pozdrawiam

Slavko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Z tego co przeczytałem to napisałeś, że jesteś średnio zadowolony z wody, woda jest dobra, ma odpowiednio dobrany kolor taki lekko mulisty (błędem byłoby zrobienie wody niebieskiej ponieważ zawsze znajdzie się jakiś muł itp. ), woda też dobrze pofalowana (pomarszczona) bo nigdy raczej idealnie gładka bez lekkiego pomarszczenia to ona nie jest .

 

Dziękuję bardzo Woda nie pasuje, ponieważ w realu jest mało transparentna i wielowymiarowa. Widać, że jest to pomalowana modelina pociągnięta kilkoma warstwami lakieru.

 

Jedynie co mi się w niej troszkę mniej podoba to że ją tak wylałeś i widać jeszcze sporo tej deski (podstawki na której zrobiłeś dioramke) ale nie przeszkadza to aż tak w odbiorze:)

 

Tutaj właśnie wychodzi moja nieumiejętność robienia zdjęć... Ramka jest w rzeczywistości wąska. Maksymalna szerokość to 1,5 cm. Tam, gdzie jest woda około 1 cm.

 

Ale po za tym piękny model, figurki, zieleń:)

 

Z figurasów i pokładu jestem najbardziej zadowolony. Muszę poprosić jakiegoś kumatego fotografa, żeby zrobił dobre zdjęcia, to wówczas wrzucę jakieś lepsze

 

Pozdrawiam

Slavko

 

Czekam z niecierpliwością na kolejne (nowe) fotki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że efekt końcowy całkowicie inny od pierwotnych planów ale wyszło całkiem nieźle

Ja to bym się przyczepił do dwóch rzeczy:

- koń coś jest trochę zbyt "z połyskiem", ale może to efekt flesha.

- woda super wyszła jednak brakuje mi rozejścia się fali dziobowej i małego skotłowania przy rufie. Wygląda to trochę jakby łupina dryfowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Witam masz może na zbyciu jakieś figurki Sowietów w 1:48:)

 

W 48 nigdy nic nie lepiłem, więc niestety nie poratuję... :(

 

Widzę że efekt końcowy całkowicie inny od pierwotnych planów ale wyszło całkiem nieźle

 

Jednak przynajmniej jeden kozak został, tak jak obiecałem ;)

 

Ja to bym się przyczepił do dwóch rzeczy:

- koń coś jest trochę zbyt "z połyskiem", ale może to efekt flesha.

- woda super wyszła jednak brakuje mi rozejścia się fali dziobowej i małego skotłowania przy rufie. Wygląda to trochę jakby łupina dryfowała.

 

Koń jest pomalowany mieszanką 10:1 rdzawego i ciemnobrązowego Pactry, a na to nałożona jest satyna. Połysk to efekt na zdjęciu. Na innych tak tego nie widać.

Fala dziobowa jest i to całkiem spora Musiałem ukryć połamaną stewę dziobową. Na dwóch pierwszych zdjęciach nieco ją widać. Jej szczyt jest bardziej zielonkawy, niż pozostała część wody.

Co do rufy, masz rację. Muszę to poprawić i bardziej urozmaicić kolorystykę. Dzięki wielkie

 

Pozdrawiam

Slavko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Model nieco się zmienił, doszło kilka drobnych elementów i zieleniny. W takiej formie pokazałem go na PRO-MODELIKU i coś tam udało się ugrać ;)

 

HHmbb8n7sw_II1FtKJpy0eUXUqPRWgaadftAEu-s5MZT7btpCdcw6mrDeLTk9b315WjuhMzBN2xT5sw7xRY8tgXA5Q_jMDxuIO5jJUTynPyzaNxKmoifYqlcCGkmgmzqMdaKOOQ_WhQp-EOlf6hbEu714gww2imWuBWtXE1nYF2X38VH1X0GvetKmefkJ2hdDNKF2OKHPcIXjuqoHBLWA_5TmwOcWL8Y3_YZcapc-HUr3NmbK8zlIrqYKm0-RgZqWfqsfLUB3KmfMseCo_igP8z0KsfuM16cfl2uyubsmc8qieRviRz5qaHSaGLUN8HESKBX3NETP4odQS_t5PV_RhsQd1Q3E02Bozcm6gCRgpcHbTmGne8GjJ_31Fre4FCvmg4Ok_7lSNw95Zy7FV41ZdIORNFSuK8yrD_317xo30gTejoUezJ7oM1EhG7A7edzlTEmO57KwseosBMbIbRt1WXvOk50uWoamkju0YtTEY0KMTk8p9ULdUM6LBfd-N6GijomdNMgWyU4U3mu6xqHEfeNlgTcuq8rZJHlH5OsYzE=w770-h599-no

 

Pozdrawiam

Slavko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.