Skocz do zawartości

Tiger I s.Pz.Abt.502


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

Konkurs zima rozpoczęty,a ja robię dwa modele w zimowym kamo,co za pech,mówi

się trudno.

Coś tam pomalowałem i poskrobałem a wyszło jak widać,wiadomo,mogło być lepiej...

Resztę obić zrobię pędzlem,złoszuję i jakieś zacieki,czyli powili widzę światełko w tunelu

 

DSC_0159_zpstn0dno7c.jpg

 

DSC_0158_zpskwkfo7to.jpg

DSC_0156_zpsqrhg3xrr.jpg

 

DSC_0153_zpsnim7tpsz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był mój model to teraz bym go potraktował po całości biała olejną - coś jak filtr. I to może że dwa, trzy razy aby zniwelować kontrast pomiędzy białym a kamo. No i jeżeli to kilo być wapno to obowiązkowo zacieki jak spływa.

Na chwilę obecną jest ok pod dalsze zabiegi ale jako wersja finalna przypomina obity kaloryfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mi się nie podoba,co chwilę coś zmieniam,eksperymentuję,popełniam dużo błędów,zawszę jak skończę jakiś etap to dochodzę do wniosku że mogłem to zrobić całkiem inaczej,ale mam nadzieję że się czegoś nauczę i następny będzie trochę mniej popsuty.

Ale przyznam że się dobrze bawię i nie mogę się doczekać końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psucia c.d

Kocur zmienia status na "model testowy"

Chyba posłucham bazylms i zrobię trochę spóźniony biały filtr bo mi ciągle coś w nim nie pasuję,a powiem szczerzę że podoba mi się pomysł z zaciekami z wapna,może być ciekawie.

 

DSC_0155_zpss51paiow.jpg

 

DSC_0157_zpsvsi6czoe.jpg

DSC_0158_zpskoi3qlvl.jpg

 

DSC_0159_zpsscqxwvev.jpg

 

DSC_0160_zpswbmpv2vv.jpg

 

DSC_0161_zpswkgeudee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem biały filtr i doszedłem do wniosku że na tego typu zabiegi to już trochę za późno,wyglądałoby to jeszcze gorzej.Chyba nic,oprócz zmycia całości,już mu nie pomoże.

Wykańczam kadłub,dokleję to co pourywałem(straszny szałaput ze mnie)narzędzia,liny,ogniwka na wieży i gotowe...

 

DSC_0154_zpseobwwvho.jpg

 

DSC_0155_zpscuiwjurz.jpg

 

DSC_0156_zpspey1u5uj.jpg

 

DSC_0157_zpsgt6hqtop.jpg

 

DSC_0158_zpso8fkx6wj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie elegancko się prezentuje na ten moment choć to nie moja bajka - skala ...jedno małe "ale" - merytorycznie - historycznie" - 2ka na wieży - nie było takich oznaczeń ( tej wielkości ) na tygrysach hmmm . Jakieś foto archiwalne by się przydało na "dowód"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to czołg budowany w tym warsztacie jest akurat dobrze obfotografowanym pojazdem. Zdjęcia maszyny znanej jako Tygrys Cariusa można raczej bardzo łatwo znaleźć w internecie =P

http://www.flamesofwar.com/Portals/0/all_images/Historical/Carrius/Carius3.jpg

Nie znam historii tego pojazdu i tego czemu zamalowano część numeru, ale wszystko się raczej w tej kwestii zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podwozia nie dopisałem że jest na sucho,będą uwalone błockiem po same piasty,a co do numerów na wieży,no cóż,na samym początku zostałem naprostowany że mój model wcale nie

będzie taki merytoryczny jak bym chciał,potem przyszły te nieszczęsne obicia które w ogóle mi podcięły skrzydła i postanowiłem że zrobię go "na luzie",nie patrząc na poprawność historyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kompletnie się nie znam na tej części pancerki, ale cholernie mi się podoba. Pierwsze wrażenie, gdy spojrzałem na zdjęcie- przerażająca maszyna bojowa, można sie przestraszyć. Jakies takie odczucia we mnie wzbudza... Moze to przez te zbliżenia....? Ma sie złudzenie, że siedząc w okopie ten kolos przejedzie mi nad głową. Jest klimat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam na tej części pancerki, ale cholernie mi się podoba. Pierwsze wrażenie, gdy spojrzałem na zdjęcie- przerażająca maszyna bojowa, można sie przestraszyć. Jakies takie odczucia we mnie wzbudza... Moze to przez te zbliżenia....? Ma sie złudzenie, że siedząc w okopie ten kolos przejedzie mi nad głową. Jest klimat!

 

Dla takich komentarzy warto to robić,dzięki

 

Efekt błota bardzo mi się podoba. Wygląda naturalnie. Może troszkę mółgbyś jeszcze z pędzla nakropić na przedni błotnik - jest taki sterylny. Ale delikatnie.

 

Nie chciałem już więcej dokładać błota,ale faktycznie,małą korektę zrobię,ale to dopiero jak całego złożę do kupy,bo poprawek znalazło się trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.