Skocz do zawartości

Sfajczony Pz IV :)


MINSTRAL

Rekomendowane odpowiedzi

eee ten film zostal przygotowany przez Raytheon do celow marketingowych...(co oni tam upchali do tego T-72 trudno powiedziec)

T-72 z karuzelowym magazynem pocisków w dole kadłuba w jednym przedziale z załogą sam w sobie jest już przysłowiową "beczką prochu". Dodaj do tego znacznie cieńszy pancerz w stropie wieży i każdy tak trafiony czołg eksploduje jak w tym filmie. Naprawdę nowoczesne czołgi posiadają magazyny pocisków w niszy spawanej z reguły wieży i testy dowiodły, że nawet eksplozja całego zapasu amunicji w tak skonstruowanej wieży nie zabija załogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady tej rodziny czolgow to ogolnie znany fakt. Czesto trafiony czolg przewozacy amunicje eksploduje tak (oczywiscie ten z karuzela)

Widac dwie eksplozje - formowanie strumienia kumulacyjnego & penetracje, a pozniej wybuch amunicji. Fala zrzuca wieze, a wanna zostaje "cala".

 

Zazwyczaj pocisk zapala ladunki miotajace i wyglada to bardziej tak: http://www.youtube.com/watch?v=ePB82pVaPOs

 

Dla zalogi (i faktu eliminacji czolgu) to jest zupelnie bez znaczenia...

 

Jezeli chodzi o nowoczesne czolgi trafione pociskiem kumulacyjnym to zaloga jest razona przez wzrost cisnienia powstaly na wejscia strumienia kumulacyjnego do wnetrza czolgu (ta sama fala uderzeniowa zapala ladunki).

 

Nie jest natomiast prawda (jak ktos tu pisal) ze kazdy czolg trafiony Javalinem (czy innym ppk) ulega dematerializacji, tak jak na w/w filmie - tym z Javelinem i T-72.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy wejście pod uwagę fakt, że to zdjęcia współczesnego sprzętu i reakcji na nowoczesne środki walki / PPK / Strzelałem podkalibrowym i kumulacyjnym do wraków T34 i T55 i naprawdę nie ma efektownych eksplozji. /fakt, że były to puste skorupy a nie wyładowane amunicją wozy/ Podkalibrowy penetruje pancerz i razi odłamkami siłę żywą. Kumulacyjny razi strumieniem plazmy i stopionego pancerza / i wtedy dodatkową atrakcją jest eksplozja kadłuba czy wieży zależy gdzie jest przechowywana amunicja/.

Ja bym się skłaniał do opinii że wykorzystano zdjęcie pozbieranego do kupy złomu po eksplozji bomby.

 

Zobacz Radek że nawet na zdjęciach gdzie jest ogrom zniszczeń główne elementy pozostają na miejscu. Fragmenty odrzucone eksplozją są po za kadrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy wejście pod uwagę fakt, że to zdjęcia współczesnego sprzętu i reakcji na nowoczesne środki walki / PPK / Strzelałem podkalibrowym i kumulacyjnym do wraków T34 i T55 ....

 

...... nawet na zdjęciach gdzie jest ogrom zniszczeń główne elementy pozostają na miejscu. Fragmenty odrzucone eksplozją są po za kadrem.

 

Panowie - moim zdaniem zaczynamy bić pjanę - każdy z nas będzie miał opinię na ten temat czy mogło tak być czy nie. Kolega minstral zakupił żywiczny model i go zrobił. Wystawił go po to abyśmy go ocenili albo obejrzeli. Generalnie od jednych chciał usłyszeć że jest ok od innych, że to lub tamto wartało by poprawić. I to jest sens dyskusji. Zachowujemy się wszyscy jak eksperci balistyki, broni przeciwpancernej itp Zakładamy że to pocisk podkalibrowy. A może czołg dostał bezpośrednie trafienie pociskiem wielkiego kalibru. Dyskusja że coś będzie poza kadrem bo się rozleci na wszelkie strony - pewnie tak winno być ale nie jest powiedziane że nie mogło być tak jak jest. Pewnie mogło - grawitacja jest przewidywalna ale nie do końca. Ile zniczczono IV w trakcie wojny -kilka tysięcy. Statystyka przemia że tak mogło być. Dlatego zajmijmy się oceną modelu .

Tomek moje zdanie znasz - miło ale ... i tu nie zmienie opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przejzyjcie forum. Na naszym jest odnosnik do zdjec na ktorych bazowal autor. A jezeli chodzi o teoretyzowanie ze to czy tamto jest niereal...... Powiem tak. Jestem daleki od tego. za duzo dziwnych zdjec uszkodzen czy tez rozerwan widzialem zeby stwierdzic ( sklasyfikowac) te sa realne a te to juz nie! Autor tej zywicy wzorowal sie na konkretnych zdjeciach i wg niego robil wrak.

 

Dla mnie bomba i chociaz dla mnie powinien on (model) byc czescia wiekszej calosci to uwazam ze swietnie zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.