Skocz do zawartości

Nissan Skyline GT-R (R34) - V.spec II 1:24 Tamiya


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za pomoc ostatecznie kupilem trumpetera bo byl dostepny na miescie ale zapisze sobie pozostale w razie "W". Z trampkiem zrobilem krotki test i wystarczy delikatne docisniecie i ruch aby ladny wior sie tworzyl. Chyba polubie trasowanie linii :]

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

.... Muszę chyba jakąś szpachlówkę kupić bo kropelka słaba jest

 

Tylko CA, absolutnie żadnej szpachli

Jakiego CA uzywasz? Kiedys mialem taki fajny w zelu ale nie pamietam nazwy.

 

Takiego:

 

http://www.plastmodel.pl/p/15/10049/magic-glue-klej-cyjanoakrylowy-sredni-20g-kleje-narzedzia-modelarskie.html

 

Może być też z tej serii ale "gęsty", lub tamki w żelu (drogi niestety). To może nie być kwestia kleju tylko narzędzia i małej wprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Długo mnie nie było ale coś podziałałem. Kasta , podwozie, fotele i kanapa tylna już w pierwszej warstwie koloru . Spodziewałem się ,że będzie ciemniejszy ale myślę ,że kilka cienkich warstw i będzie ok.

o4vtvVW.jpg

 

AfmLlYT.jpg

 

sPx69VQ.jpg

 

Kpsy3tV.jpg

 

JYQTWm0.jpg

 

DpwVjFa.jpg

 

oGYYJ5o.jpg

 

Plan jest taki:

1. Wyszlifować delikatnie drobnym papierkiem

2. Następna warstwa

3. PKT 1 i 2 do otrzymania zadowalającego efektu

Pytania:

1. Pod kalki imitujące carbon lepiej dać czarny kolor?

2. Czemu H&s Evolution po naciśnięciu spustu puszcza kropki farby widoczne na zdjęciach? Za rzadka farba? Rozcienczałem 1:4 i 1:3. Wydaję sie rzadki ten kolor może 1:1 spróbuję

3. Coś do usuwania paprochów, jakąś szmatkę kiedyś widziałem ?

PS

Następne zdjęcia będą lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei, odnośnie pytań:

 

1. Nie wiem jaki masz carbon... Mój od MFH można kłaść i na srebrny i na czarny. Różnicy nie widziałem.

2. Rozcieńczenia farby 1/3 i 1/4 jest dobre. Dokręć zewnętrzne pokrętło i minimalnie zwiększ ciśnienie.

3. Szmatek pełno na Allegro albo w sklepach lakierniczych. Ja używam tych: http://allegro.pl/130sztuk-sciereczek-do-czyszczenia-polerowania-103-i5655720171.html

 

Co do efektów uzyskanych (pomijając pogłębiane):

 

Czy przeszlifowałeś podkład? On powinien być idealnie gładki, praktycznie powinien się świecić, przed położeniem bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei, odnośnie pytań:

 

1. Nie wiem jaki masz carbon... Mój od MFH można kłaść i na srebrny i na czarny. Różnicy nie widziałem.

2. Rozcieńczenia farby 1/3 i 1/4 jest dobre. Dokręć zewnętrzne pokrętło i minimalnie zwiększ ciśnienie.

3. Szmatek pełno na Allegro albo w sklepach lakierniczych. Ja używam tych: http://allegro.pl/130sztuk-sciereczek-do-czyszczenia-polerowania-103-i5655720171.html

 

Co do efektów uzyskanych (pomijając pogłębiane):

 

Czy przeszlifowałeś podkład? On powinien być idealnie gładki, praktycznie powinien się świecić, przed położeniem bazy.

Które to zewnętrzne pokrętło?

9wxhJs5.jpg

 

Szlifowałem podkład papierem do gradacji 3600 i się świecił . Myślałem ,że ściereczki droższe będą , zaraz zamawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień na dobre sie rozkręciła a w moim warsztacie wiosna kwitnie Części pomalowane raz i przeszlifowane 6k micromesh , umyte w wodzie z płynem

 

f56wyWq.jpg

 

bb7daqQ.jpg

 

2OWQtmP.jpg

 

Nuyaf6C.jpg

 

UfpHqM3.jpg

 

FH6RmJd.jpg

 

WQ4lBn6.jpg

 

xdXuDQB.jpg

 

ishNr9Q.jpg

 

iAEy5vI.jpg

 

6nf3Nhl.jpg

 

Wydaję mi się że teraz lepiej to wygląda niż za pierwszym razem. Tą farbą lepiej się maluje rozcieńczając 1:1 ciśnienie ok 1,2 i szerszy strumień Dach i maska niedomalowana ale i tak pójdzie w czarny kolor i kalki carbonu. Jest też dylemat kupić GX100 czy wykończyć topcoat. Topcoat bym wolał spuścić z puszki ino musze poszukać jak to zrobić i czy można przechować resztę w jakimś słoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

Dużo lepiej... Co do spuszczania czegoś z puszki to uważam, że to bez sensu...

 

Lepsza kontrola nad aero niz puszka, chyba ze ktos dlugo puszkami maluje...

 

To ja rozumiem, ale po co? Przecież na rynku są dziesiątki lakierów, które wystarczy wlać do aero.... Czy ten, który trzeba "wydobyć" z puszki ma jakieś cudowne właściwości? Słyszę od czasu do czasu o takich zabiegać i zastanawiam się co za nimi przemawia... Uzyskany efekt? Cena? Prostota użycia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja rozumiem, ale po co? Przecież na rynku są dziesiątki lakierów, które wystarczy wlać do aero.... Czy ten, który trzeba "wydobyć" z puszki ma jakieś cudowne właściwości? Słyszę od czasu do czasu o takich zabiegać i zastanawiam się co za nimi przemawia... Uzyskany efekt? Cena? Prostota użycia?

 

Kupilem ten lakier jak zaczynalem przygode z cywilami ze wzgledu na dobre wlasciwosci i czesciowo wybacza bledy - taki produkt dla poczatkujacych. Zostalo mi 3/4 puszki i wolalbym zuzyc nie pryskajac z puchy, chyba ze pod pachy . Wiem ze sa lepsze lakiery i chce kupic gx 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

Wiem ze sa lepsze lakiery i chce kupic gx 100.

 

I tu trafiłeś w czuły punkt Dorotki

Z niecierpliwowcia oczekuje grado bicia i zmieszania z blotem mojej teorii hłe hłe

 

 

A czemu czuły? Ja maluje GX100, ale ostatnio przerzuciłem się na 2k z Gravity A znając życie to Aventadora pomaluje jeszcze czymś innym Zmieniłem też podkład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czemu czuły? Ja maluje GX100, ale ostatnio przerzuciłem się na 2k z Gravity A znając życie to Aventadora pomaluje jeszcze czymś innym Zmieniłem też podkład

 

Ale GX100 polecasz caly czas? Troche boje sie agresywnosci na farby i kalki

 

Do tej pory malowałem zawsze GX-100, przecież sam wiesz, a wyniki (część) znasz.... Co do agresywności na farby to nie wiem jakie masz na myśli... Co do kalek to zawsze lałem mgłę, 15 minut w suszarce i normalna warstwa. Nigdy nic się nie stało.... Ale na 1/8 GX100 lać nie będę... Tu zarówno podkład, jak i lakier będzie "bardziej samochodowy". Zostanę natomiast (na 99%) przy bazie z Gravity....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gunze C lałem bez żadnych obaw i w dowolnych ilościach. Akryli nie używam..., z Tamką X nie próbowałem, bo zwyczajnie nie miałem takich potrzeb. W Gravity wszystko gotowe do użycia, można lać wprost do aero. Wydaje mi się, że faktycznie są to farby z bardzo drobno zmielonym pigmentem (drobniej niż w Zero-Paint). Warto z pewnością spróbować. Trzeba się przy tym spieszyć, bo Jacek wciąż u nich robi zakupy i niedługo towaru zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.