Skocz do zawartości

Nissan Skyline GT-R (R34) - V.spec II 1:24 Tamiya


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Polowałem trochę na to auto ale udało się kupić 2 szt w krótkim odstępie czasu . Na razie zlepie jeden aby przy drugim poprawić błędu popełnione przy sklejaniu pierwszego Model prosto z pudła + pasy bezpieczeństwa i kalki carbon ( dach, maska i spojler) . Docelowo malowany będzie Tamiyą X-15 Na rozgrzewkę fota całości , oszlifowana i obmyta w płynie do naczyń z wodą.

PDoNpXy.jpg

 

Nie wiem w jakim celu Tamka zrobiła zderzaki i progi osobno jak tylko jeden zestaw jest ale przykleiłem i zobaczymy jak wyjdzie po podkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Części pokryte podkładem , pokaże tylko to co tygryski lubią najbardziej , czyli kastę .

tYaRVvo.jpg

 

7A1zjPE.jpg

 

wD1VtpG.jpg

 

dvjpT0e.jpg

Obawiałem się klejonych osobno zderzaków i miałem rację, że lipka wyjdzie o ile z lewej strony jest w miarę

caaY7Vl.jpg

Tak prawa gorzej i nie wiem jak to ugryźć

zutndEw.jpg

 

Vijbje0.jpg

 

fR5Lc28.jpg

 

Nie szlifowałem jeszcze kasty papierem 2000 . Myślałem czy nie zalać tych linii CA i zrobić na nowo ale dysponuję tylko tym

Q6mevk0.jpg

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te linie nie wyglądają za dobrze. Pomyśl o kupnie nożyka Trumpetera do linii. Używam go dosyć często. Nie tylko do pogłębiania linii, ale np. jak trzeba wyciąć jakiś otwór typu otwierana maska, to też jest bardzo pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrobania linii to ja dotychczas uzywalem tego:

 

TA74091a_zpsza5h1bhf.jpg

 

i nawet bylem zadowolony, choc przy probach linii krzywych byla masakra, potem placz i mnostwo szpachli.

 

wreszcie trafilem na takie cos:

 

baremetalscribe1_zps0fcaf0wj.jpg

 

Bare Metal Foil panel scriber i jestem zachwycony. Wszystkie linie, nawet te najbardziej pozawijane ryje idealnie, praktycznie nie zdarza mi sie robic zadziorow. Nigdy z nozem trumpka nie mialem do czynienia, ale ten od Bare Metal moge szczerze polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia wprawy w używaniu danego narzędzia niż ono samo.. Tych różnych wynalazków jest pełno... Popatrz w wątkach lotniczych... Fajne igły do skrobania robi Flex-i-File, kupiłem w Martoli sprawdzają się... Grunt żeby to czym się posługujesz wybierało plastik, a nie rozginało go na boki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam czegoś takiego:

 

300_300_productGfx_7d9e82fc8d6307ae85b0f637be75dcaf.jpg

 

Do kupienia tutaj: exito

 

Jak dla mnie najlepsze narzędzie do pogłębiania linii podziału blach. Tak, jak napisał Dorotka: nie rozgina szczeliny, ale wybiera wiór ze środka. Nie ma tendencji do "uciekania" z trasowanej linii.

Jest kilka odmian tego skrobaka. Zobacz na stronie sklepu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.