Skocz do zawartości

Pogrzebany w śniegu


Yuan

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

3230417_d4a1b53ba18fdd868c956c11522b0da1.jpg

Witam brać forumową!

W zasadzie nie zamierzałem przystępować do konkursu, ale wpadł mi do głowy pewien pomysł i pomyślałem, że konkurs może być dla mnie dobrym motorem napędowym żeby go zrealizować . Jestem początkującym modelarzem (na etapie nauki porządnego sklejania, szpachlowania i malowania na moim złomie modelarskim sprzed lat) i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak się za to zabrać, ale cóż... wyzwania dobra rzecz .

 

A więc do rzeczy. Pomyślałem sobie, że fajnie by było wykonać porzucony samolot (zapewne także nieznacznie uszkodzony jeśli dam radę) przykryty konkretną kupą śniegu. W zależności od wyników moich prac nad modelem skończy on tak:

_47062990_snowy_plane_766.jpg

albo tak...

SnowPlane.jpg

 

Nie wiem czy zdołam wykonać śnieg, ale najwyżej poczekam aż spadnie i zrobię zdjęcia w plenerze .

 

Model nad którym się będę znęcał to Spad S.XIII Italeri kupiony ostatnio jako pamiątka z muzeum lotnictwa pod Rzymem.

942746-10571-33.jpg

A w środku:

3230416_20150909_160031.jpg

3230414_20150909_160056.jpg

3230424_20150909_160119.jpg

3230415_20150909_155855.jpg

 

Wybaczcie kiepskiej jakości zdjęcia, do właściwego warsztatu postaram się wynająć odpowiedni aparat ;).

 

Jak widać zestaw bardzo podstawowy, co dla mnie jest zaletą, bo raz, że niewiele jeszcze umiem, a dwa, że mam zamiar go przykryć śniegiem :P. Malowany będzie (niestety) pędzlem, ewentualnie podkład nałożę w spray'u. No... i to chyba tyle, zachęcam do śledzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po paru dniach poszukiwania odpowiednich zdjęć i dobierania kolorów ruszyłem w końcu z właściwą budową.

 

Zacząłem od rytualnego wycięcia pierwszych części z ramek, obróbki i sklejenia kadłuba w całość. Potem doszedł jeszcze przód i silnik i tak się to oto suszy...

 

3280648_20150916_165232.jpg

 

3280647_20150916_174302.jpg

 

3280649_20150916_174308.jpg

 

Kadłub pasuje do siebie całkiem nieźle, ale już pozostałe części będą wymagały zabawy ze szpachlą. Postanowiłem też od razu zaszpachlować dziury w skrzydłach przeznaczone do wklejenia drewnianych łączników (pewnie ma to swoją nazwę o której nie wiem), powklejam to osobno, powinno wyjść mi na dobre. Na pewno będą potrzebne kolejne warstwy szpachli, ale mam czas w końcu

 

3280651_20150916_172046.jpg

 

Jako, że nie za wiele się dzieje, to podzielę się chociaż ładnymi zdjęciami :P

 

Wybrany schemat malowania: Francesco Baracca

 

SPAD_11.jpg

 

Ładny przekrój, ciekaw jestem co to za książka

 

borstsinger1977set03.jpg

 

spad-xiii-06.jpg

 

spad-xiii-08.jpg

 

Jadą do mnie farby, które pomogą mi odwzorować drewno. Bardzo lubię te zagadnienie i mam nadzieję, że uda mi się uzyskać satysfakcjonujący efekt, chociaż na tej drobnicy w 1/72 nie będzie łatwo jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat fajny, model zaś jeśli chcesz z niego coś wydusić jest dość trudny. Drewno fajnie maluje się olejami dla plastyków. Popatrz sobie na warsztaty szmatopłatów w 72 na tym forum jest przynajmniej kilku kolegów, którzy potrafią cuda w tej skali zrobić ;)

Kibicuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.