Skocz do zawartości

Su-85 M - Dragon 1/72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

ech malowanie to jednak srednio mi wychodzi....

po raz pierwszy starałem się zrobić coś w rodzaju cieniowania

wyszło no cóż, jak widzicie, troche te plamy bez ładu i składu...

Zrobiłem też skrzyneczki z zapałek i "ociosałem" belki do wyciągania z błota. Oczywiście trzeba jeszcze nad nimi trochę popracować, zastanawiam się czy je malować czy tylko przybrudzić

 

612a3398b9284437.jpg

 

2ffb66d5153059e5.jpg

 

3e197585a9ae88e5.jpg

 

00b07aa312566c12.jpg

 

W następnym kroku mam zamiar zrobić "deszczyk". Zakupiłem w tym celu parę olejnych tubek

Zastanawiam się jaka powinna być prawidłowa kolejność:

kalki, przetarcie bazowym, "deszczyk", czy raczej "deszczyk", kalki, bazowy. Wydaje mi się, że poprawna jest pierwsza kolejność. Liczyłbym jednak na podpowiedź ;)

ach.. czy robienie deszczyku polega poprostu na rozrarciu kropeczkek olejnej ruchami góra dół czy jeszcze są jakieś inne kruczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nadal trzymasz się opcji malowania pojazdu w barwy LWP???

 

Niom jak najbardziej. Numerek 612 już czeka na aplikację.

 

Równowaga musi być zachowana

a95b1aac4bb208c7.jpg

 

na razie jak widać jest 3:1 na pólce...

obecnie budowany modelik wyniku nie zmieni bo "stara" suczka pójdzie albo jako gift albo na "testy".

W planach poprawa wyniku teciakiem 76/m41 (42?) z numerkiem 122, wyrównanie 76/m43 "235" i dobicie przeciwnika suczka "311" (jak w końcu dragon ją wypuści na rynek). W czeluściach szafki czai się też jakiś zwierzobój ale poczekam na jakąś monografię o ISach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal trzymasz się opcji malowania pojazdu w barwy LWP???

Witam!

I bardzo dobrze ! A co to szkodzi niech ludziska wiedzą że nie tylko hitlersyny się buduje .

Podpatruję dyskretnie postępy budowy. Model zapowiada się atrakcyjnie. Bardzo dobrze udało ci się zaadoptować blaszki . Jeśli można coś zasugerować to kalki zrób zanim zaczniesz brudzenia. W końcu w realu pojazd najpierw był śliczniutki a dopiero z czasem popadał w demolkę .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zrobic zbliżenie do tego Tigerka Ausf. H1 bo o ile mnie wzroczek nie myli to sławne afrykańskie 142, z Revellki....

masz racje to revell. hmmm czy 142 byla sławna to nie wiem (historii tej konkretnej maszyny nie znalazlem), chyba że chodzi Ci ze mocno obfotografowana?

 

modelik znajdziesz w galerii pod tym linkiem:

viewtopic.php?t=2722&highlight=

 

Co do kolejności prac z sunią

Szczerze mowiąc to pieć minut po napisaniu postu z pytaniem o kolejność kalki trafiły na suczkę bo byłem ciekawy jak będzie wyglądać ;)

Teraz zacznie się najfajniejszy etap: dewastacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Katastrofen jak mawiają sąsiedzi z za Odry...

o ile w poprzednim kroku relacji, czołgutek wyglądał jeszcze jako tako (przynajmniej jak na moje umiejętności był ok) to teraz hmmm trochę mu się chyba pogorszyło :(

Sam sobie "wykrakałem" Zabrałem głos na PWM w obronie jakiegoś kolesia, którego wszyscy wyśmiewali za używanie humbrolek i mnie najnormalniej w świecie pokarało

Nałożyłem kalki, potraktowałem setem/solem ale ciut sie jeszcze błyskały... no to rzut oka do szafki, haaa mam matowy humbrolek to jazda, mieszam mieszam mieszam, ileż można w końcu mieszać... maluje (gęsta cholera jakaś ale boję się rozcięczać, żeby się nie błyszczało...) pomalowałem... błyszczy się....eee chyba mokre, wyschnie zmatowieje..... psinco za przeproszeniem w ogóle nie zmatowiało.... grrrrr

Suczka wygłądała jak odpicowane autko na giełdę....

Pomalowałem jeszcze raz na zielono... troszkę pocieniowałem... Błysk zniknął ale farbki na suczce jest już tyle, że hohoho

Ale co tam byle do przodu następny model będzie lepszy ;)

Po raz pierwszy zastosowałem farby olejne.. kurcze spodobało mi się

na dobra sprawę to chyba nawet nie trzeba by cieniować jaśniejszym bazowym - biel tytanowa jest super ;)

Dodałem troche przebarwień (oczywiście chyba przesadziłem z ilością ale jak piszę spodobało mi się mazianie ;)

Kolejny zonk spotkał mnie na etapie "losza"... Pomyślałem sobie, że zapuszczę go tylko tam gdzie potrzeba (zawsze tak robiłem) po raz pierwszy zrobiłem go rozcięczonymi olejnymi. Wszystko fajnie tyle, że kolor coś nie ten mi wyszedł (zmieszany czarny z siena palona), zamiast brudu wygląda to bardziej na rdze....

Coż cały czas się człowiek uczy ...

 

koniec ględzenia czas na foto...

3a509c4965cf161a.jpg

 

00f97c8cfd716fc1.jpg

 

1cd1c8445ad20231.jpg

 

1e4ae649150eb08b.jpg

 

i jeszcze fotki z lotu mietka

99153872e1a555f8.jpg

 

eff92a5c13fad92e.jpg

 

edbe66aab077a63d.jpg

 

nooo... właśnie tak to wygląda...

Dorzucę graty na pakę, i obicia ołówkiem i chyba jeszcze raz polecę po zakamarkach "washem" tyle, że chyba samym czarnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R_Mazzi i tak jestem pod wrażeniem. Jak sądzę pojazd pochodzi z forsowania Odry? Bo nie z Berlina (brak "pasow Berlińskich")... Nadmiar farby jest nieco widoczny na lewych zasobnikach z paliwem (paski trochę nierowno) Jednak nie przesadzaj, że jest źle. Model jest super wykonany. Naprawdę jeden z lepszych russische panzer jakiego widziałem. I za to brawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jakub, dzięki

Masz rację suczka z okresu forsowania Nysy, z polskich jednostek pasy miały chyba tylko maszyny 4p czołgów (ciężkich) i 13 pas

 

Na lewych beczkach to nawet nie farba (choć tej też tam "nalane") a super glut w żelu... Prawe kleiłem kropelką i od razu wyszło lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewych beczkach to nawet nie farba (choć tej też tam "nalane") a super glut w żelu

 

Pomimo tego, podoba mi się bardzo. Pamiętajmy, że jest to skala 1:72... Więc i tak pełny szacunek... Może zbuduję sobie Su-85 tyle że w 1:35. Tyle, że tu mam problem. Kupować Revella, to pomyłka, bo to Zvezda, ale jest tam niemieckie malowanie Wehrmachtu - ktore chce wykonać ale nie wiem jak wygląda - nie mam instrukcji. Mam zamiar kupić suczkę Dragona 1:35 i malnąć ją w na sprzęta niemieckiego tylko ta instrukcja revella.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że sie podoba przynajmniej jednej osobie spoza rodzinki bo już normalnie przez moment miałem ochotę ją bombą lotniczą potraktować ;)

 

Jak chcesz to mogę Ci podrzucić jakieś malowanki niemieckich suczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejny etap....

Pojawiły się już chyba wszystkie dodatki jakie planowałem dać na pakę ...

Myślę, że już w takim stanie zagracenia zostanie, zastanawiam się czy zostawić "szmatę" na bakach czy wywalić

 

Zapraszam na spacer dookoła "czołgu"

 

d314608a0fe0259e.jpg

 

d3c6603bc2ce1531.jpg

 

bee51c7b384d5610.jpg

 

cf076408b41cb976.jpg

 

7235306e47479dc0.jpg

 

cd668b2db93f86fb.jpg

 

Teraz pora na podpicowywanie i maskowanie niedoróbek ;)

 

Zastanawiam się jak ożywić nieco podstawkę...

 

510159a476bd743d.jpg

 

w sumie w kwietniu to kwiatków na łące chyba raczej jeszcze być nie powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciemne te foty a szkoda... Nie możesz ich trochę rozjaśnić Detal ginie i trudno coś powiedzieć o szczegółach malowania i brudzenia. Np.:

f5e45b5f94727d29m.jpg

Spróbuj podbić trochę jasność jakąś nawet najprostszą fotoszopą lub zrób zdjęcia przy światle dziennym albo go po prostu lepiej doświetl,ostrość natomiast wygląda na dobrą .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemne te foty

 

tiaaa chyba masz rację, Żoncia też mnie molestuje o mocniejsze żarówy do salonu więc coś w tym musi być

Podwozie tak czy siak jest jeszcze mocno do dopracowania bo w miedzyczasie zlazła trochę farba na kołach i krawędziach gąsiennic

 

troszkę rozjaśnione fotki:

 

a1903059861cddf3.jpg

 

3447c3c3d4fa178f.jpg

 

następne zrobię w słoneczku (zimy ma ponoć już nie być) ale to jak coś się w modelu posunie do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie grzebieni lodowych na drewnianym klocku to chyba nie najlepszy pomysł... Masz jakieś zdjęcie które by takie coś przedstawiało? Mi się wydaje że takie zamocowanie było by niepraktyczne, bo belki używa sie jednak częściej niż grzebieni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie grzebieni lodowych na drewnianym klocku to chyba nie najlepszy pomysł... Masz jakieś zdjęcie które by takie coś przedstawiało?

 

no mam

nawet tego konkretnego egzemplarza...

2592eb05593cf676.jpg

 

zródło:

Militaria nr 240 - Su85/100/122

http://www.militaria.net.pl/pl/240.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie Bracie w Modelarstwie

 

Prawie dobrnąłem do końca relacji, dziękuję wszystkim za komentarze i uwagę...

TADAADADAMTADAM (Marsz Walkirii znaczy się:)

oto i moje dzieło:

 

022f10f87f0732a2.jpg

 

a0df5efd766a462b.jpg

 

762f40f3caab5336.jpg

 

56b2e9896438b335.jpg

 

2a78154bcbb8bbe5.jpg

 

bd978d9d8d43fc3b.jpg

 

3b4ebd51c75139c5.jpg

 

f4c4d667bc60979b.jpg

 

Zdjęcia na razie tutaj... jak się trafi jakiś fajny słoneczny dzionek to powtórzę sesje i wrzucę do galerii

 

Ciekawy jestem waszych opinii, czy może jeszcze coś zmienić, poprawić?

Zmieniłem rozmiar i styl podstawki, tak mi się bardziej podoba a i modeli więcej się zmieści na półce...

Muszę przyznać, że dużo się podczas budowy tego modeliku nauczyłem...

Oleje artystyczne, wash olejny to były nowe dla mnie techniki i przyznam się, że spodobało mi się ich użycie, zwłaszcza cieniowanie i zacieki ;)

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę jak dużo umiejętności muszę jeszcze posiąść aby kolejny modelik wyszedł przynajmniej poprawny

Następny napewno będzie lepszy bo w końcu udało mi się nabyć debonder ;)

 

Miałem lekką huśtawkę nastrojów podczas budowy... raz mi się sunia podobała raz miałem ochotę potraktować ja młotkiem albo dać Maluszkowi do zabawy

Ostatecznie jestem na tyle zadowolony ze swojej pracy, że postanowiłem sobie sam przyznać nagrodę

 

d192b8eec1ba68a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.