Skocz do zawartości

Diorama "Gorący płomień nadziei w mroźny dzień" OT-133 1/72


KW-2

Rekomendowane odpowiedzi

No modelu niestety nie ukończyłem, ale to nie znaczy, że się poddałem:)

Model, a w zasadzie diorama, będzie wyglądała inaczej niż miała...

Niektórzy mówili, że model wygląda jak z dna rzeki, albo jak wrak:)

To prawda!

Te komentarze podsunęły mi pewną myśl, a mianowicie czemu nie zrobić dioramy wraku czołgu:)!

I tak nie mam nic do stracenia, modelu myć do gołego plastiku nie będę, zrobienie takiej dioramki udanego wraku to nie łatwa sprawa, sztuka nie polega na ochlapaniu czołgu rdzawa farbą i przysypaniu ziemią...

Warsztat przyjmie nazwę "Ogniste Znalezisko"

A więc do rzeczy!

 

Diorama będzie przedstawiać znalezisko (archeologiczne, załóżmy).

Będą tam ludzie (pracownicy którzy będą odkopywać czołg), taśmy (takie ostrzegające, jak policyjne) i jakieś inne drobiazgi...

Czołg już sklejony i pomalowany, jak wiecie:)

Dziś zacząłem prace nad rdzą i efektem spalenizny (bo zakładam, że czołg się spalił albo najechał na jakąś minę)

Czołg nie będzie miał gąsienic...

Niedługo pokażę pierwsze efekty, ale na razie model schnie:)

A na koniec zdjęcia które mnie zainspirowały i na których będę się wzorował :

03c3fe8ddb7750eegen.jpg

 

36f3aef331076892gen.jpg

 

7d4c97c48c0a3dfdgen.jpg

 

659a4750da46da49med.jpg

 

I jeszcze fotka farb które użyję do malowania

(najpierw poszła czarna po całości, potem dałem po całości ciemny brązowy, farba z AK, potem będę to rozjaśniał aż dojdziemy do zadowalającego efektu)

3997605e3d635069med.jpg

 

EDIT

Szukam figurek archeologów w skali 1:72 i nic!

Ma ktoś może jakieś bo w tej skali nie ma:(

Są tylko w 1:87 a to już trochę małe:(

Nie wiem co robić, beż figurek to nie diorama:(

Pozdrawiam i proszę o odzem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kilka fotek czołgu:)

Jeśli jeszcze podmalować to mówcie (chociaż model uznaje już za skończony w 70%, reszta brudu ziemi pyłu do jak już go przyklej 1/3 będzie zakopana, wystawać będzie tylko góra )

Zrobiłem jeszcze czaszkę, może nie najlepsza, ale i tak będzie mało widoczna, są jeszcze paliki (muszę trochę na dole je przyprószyć , ale nie chcę żeby wyglądały na stare, bo mają być dopiero co przywiezione...)

Jest jeszcze łopata, ale zdjęcia nie robiłem

 

Fotki czołgu:

(nie patrzcie na ten biały nalot bo tego nie widać, tylko na fotkach wyszło trochę za mocno )

3af7e183cac20730gen.jpg

 

2d93b6c0368aca1egen.jpg

 

663b4819f922ea60gen.jpg

 

b398619241d9535fgen.jpg

 

Czaszka i paliki:

aec8d9f312be5ce0gen.jpg

 

436bd8fa62228aa5med.jpg

 

I jeszcze fotki inspiracyjne:

af88a93b4894a15egen.jpg

 

96bbabce9399c5ecgen.jpg

I fotka figurek (jakiś inżynierów którzy nadzorują wykopaliska, wykorzystam tego drugiego od lewej i czwartego od lewej, w płaszczach?

21f33529ace0d0fcgen.jpg

 

Pozdrawiam na dioramie dojdzie na czołgu jeszcze ziemia, piach i będzie trochę inaczej to wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci tak. Zacznasz w tej chwili robic troche tak jak (bez urazy chlopie) Spawacz... Robisz cos a koncepcje pracy dostosowujesz do tego co Ci wyszlo z modelu. Nie mowie ze pomysl dioramy nie jest fajny, bo tak naprawde jest. Jednak oczekuje od Ciebie ze kiedys wykonasz model tak jak zaplanowales a diorame do niego wykonasz zgodnie z planem pierwotnym a nie zmienisz jej zalozen pod model ktory Ci wyszedl tak jak wyszedl. Tak czy siak, trzymam kciuki i zobaczymy co wystrugasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci tak. Zacznasz w tej chwili robic troche tak jak (bez urazy chlopie) Spawacz... Robisz cos a koncepcje pracy dostosowujesz do tego co Ci wyszlo z modelu. Nie mowie ze pomysl dioramy nie jest fajny, bo tak naprawde jest. Jednak oczekuje od Ciebie ze kiedys wykonasz model tak jak zaplanowales a diorame do niego wykonasz zgodnie z planem pierwotnym a nie zmienisz jej zalozen pod model ktory Ci wyszedl tak jak wyszedl. Tak czy siak, trzymam kciuki i zobaczymy co wystrugasz.

 

Wiem, trochę źle do tego podszedłem

Teraz chcę już dokończyć tą dioramę i zabieram się za model który zrobię tak jak wcześniej założę

Dzięki, środę mam wolną więc myślę, że ukształtuje już podstawkę:)

 

PS. Mam pytanie z czego zrobić te taśmy ostrzegające

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google taśma ostrzegwacza, wyjdzie Ci kilka tekstur, skopiuj kilka razy nawet w paincie, wyskakuj i wydrukuj na papierze do drukarek 80g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google taśma ostrzegwacza, wyjdzie Ci kilka tekstur, skopiuj kilka razy nawet w paincie, wyskakuj i wydrukuj na papierze do drukarek 80g.

Dzięki!

 

Jak rozumiem inspiracją jest ten temat:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=90&t=29678&start=15

 

Tak, obejrzałem ten wątek i postanowiłem, że coś takiego wykombinuję:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Myślałem że ferie to będę miał czas, ale zawsze jednak jest coś ważniejszego niż model:) hehe

Ale trochę podłubałem nie za dużo, ale zawsze coś:)

ea6d68f7fdcb9108gen.jpg

Nie wiem czy ten dół, rów, wykopalisko (jak zwał) nie jest trochę za pionowe?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.