Skocz do zawartości

su-27 1:72 italeri


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy. Po pierwsze chciałem wszystkim podziękować za wszystkie posty, dzięki nim można się naprawdę wiele dowiedzieć.

 

Zaczałem sklejać Su-37 w skali 1:72, taki z wypukłymi liniami podziału. Poniżej pierwsze zdjęcia:

 

014407b40f1da602.jpg

 

Kokpit wersja uproszczona

 

54299ff03364db24.jpg

 

Oblepiona owiewka.

 

Zamaskowanie owiewki zajeło mi chyba godzinę. Nie wiem czy moja przypadłość czy generalnie jest to dość czasochłona czynność.

 

Chciałem go pomalować podobnie jak na zdjęciu poniżej:

1169168.jpg

 

Mam problem z dobraniem koloru kamuflażu. Występują tu trzy kolory niebieski, jasno niebieski i szary.

Najpierw pomyślałem o farbkach Pactra kolory :A4, A5 i A9 ale jak zrobiłem próbę na kartce to jest to za zdecydowanie za ciemne. Druga wersja to A41, A5 i A125, ale ten Pale Blue to jest moim zdaniem za zielony. Myślę że w końcu wezmę niebieski Model Mastera i będę go mieszał z białym, tylko też nie wiem od którego niebieskiego zacząć.

Moja prośba - czy ktoś mógłby mi pomóc z dobraniem tych kolorów.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem watęk o budowie SU-27 podesłany przez marek_1101 - robi niesamowite wrażenie - myślę że jeszcze 10 lat nauki i będę mógł spróbować dorównać - gratuluję. Wracając do mojego pytania jakie kolory kamuflażu zostały zostosowane przy tym SU-27?

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ cały czas się zastanawiam jakie mają być te kolory kamuflażu zrobiłem kółka oraz pomalowałem komorę hamulca. Co do czerwonego fotela to sprawdziłem jeszcze raz i taki kolor jest pokazany w instrukcji. Jak będę miał dostęp do skanera to to wrzucę.

 

Na fotkach zamaskowane kółka, efekt ich malowania oraz pomalowany hamulec:

bca73251bbe7ff18m.jpg f1fe69e8411a45f3m.jpg 10fbaf2e2e17fd77m.jpg

 

Nie wiem czemu ale zajęło mi to 1,5 godziny

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie ci idzie. ja właśnie skończyłem su-27 tyle że wersje seaflanker z dodatkowymi skrzydełkami z przodu.Jak tylko pożycze cyfrówke to wstawie zdjęcia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten mój model to też SU-27D Sea Flanker, ale myślę, że nie będzie to wielkie przestępstwo, jeżeli nie dokleję skrzydełek z przodu i potraktuję go jako SU-27. Chciałbym go wykonać w takim malowaniu jak w moim poprzednim poście.

 

Zacząłem robić silniki (na zdjęciach) i pomalowałem je MM Jet Exhaust i MM Silver nałożone na MM Gun Metal. Na zdjęciach widać ich 'ziarnistość' ale to chyba urok farbek wodnych Model Mastera.

 

2cfa750b1f74921c.jpg

 

8b94a2beb4f86c77.jpg

 

95337d50a2ea3b44.jpg

jescze niesklejone, będą miej więcej tak wyglądać.

 

Powracająch do wcześniejszego pytania - czy ktoś mógłby mi pomóc z określeniem kolorów malowania tego samolotu?

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się w jak nieco dodać atrakcyjności tylnym obudowom silnika, i tak na wcześniej pomalowaną kolorem MM Jet Exhaust naniosłem warstwę MM Gunmetal, następnie szlifowałem pilnikiem aż starła się warstwa tej ostatniej. Na zdjęciu: po lewej, po szlifowaniu, po prawej, przed. Nie wiem jeszcze jak to potem się będzie sklejać

 

Jak się to wam podoba?

 

2dba3d63329097b0.jpg

 

Wojtek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że zamalowałeś na żółto luk na hamulec aerodynamiczny.Taki jaki jest w seaflankerze.Tylko zastanawiam się czy zwykły flanker też go ma?Czy ktoś się orientuje w tym?

 

pilex7 jak chcesz możesz looknąć na mojego su-27

 

viewtopic.php?t=5251

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wielkie dzięki za uwagi. Myślę że macie racje (niestety) bo na zdjęciu poniżej kolor hamulca aerodynamicznego jest szary, więc chyba mogę założyć, że inne ukraińskie Su też są tak malowane. Szkoda :( - bo ten żółty mi się podobał, no i musiałem malować parę razy zanim się to zrobiło żółte bo farba słabo kryła.

 

0703740.jpg

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję bardzo za uwagi.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko z tym żółtym stracone. Widziałem swego czasu foto ukraińskniego Su-27 z zespołu akrobacyjnego z komorą hamulca pomalowaną na żółto. Jak wrócę z do domu z pracy to go poszukam. To zdjęcie, które dałeś powyżej może być w takich barwach np. po okresowym remoncie. Przecież nasze 29 też mają obecnie zupełnie inne malowanie, niż na początku swej służby we WLOP.

 

edit:

 

obiecane zdjęcia:

http://bemil.chosun.com/brd/view.html?tb=BEMIL084&pn=1&num=536

 

^ drugie foto od góry, malo szczegółowe, ale kolor komory hamulca widoczny

 

i z neta to by bylo na tyle :(

 

a w domu posiadam foto "na papierze" właśnie w malowaniu zespołu akobacyjnego, z dobrze widoczną, pomalowaną na żółto komorą hamulca aerodynamicznego, w jakimś antycznym numerze Skrzydlatej Polski, ale skner mi umarł, to mi musicie wierzyć na słowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za linka do zdjęć - jest extra. Zakładam że ten mój Su jest już po remoncie, w warsztacie skończyła się szara farba, tak więc komora hamulca aerodynamicznego została przemalowana na żółto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Relacja trochę retrospektywna, bo mi padł Internet.

Zacząłem dziś mieszać farby (Patcra) i zdecydowałem, że będę go malował zmieszanymi farbami A4, A5 i A47 (French Blue, Sea Blue Pearl, White) oraz A39 (Neutral Gray). Nie wiem czy ten A39 nie jest trochę za ciemny, zobaczymy w trakcie malowania.

15641bf59a2fbc83.jpg

 

Podwozie zostało pomalowane farbą (A) i po wyschnięciu farby przy pomocy przyrządu złożonego w dwóch warstw taśmy klejącej dwustronnej i papieru ściernego 600 szlifowałem wszystkie wypukłe linie podziału blach. Przy okazji poprzecierało mi się tam gdzie nie trzeba, ale wygląda to na naturalne ślady eksploatacji. Wadą takiej metody jest to że w zasadzie można to zrobić tylko raz, a po jej wykonaniu wszelkie malowania są już raczej niemożliwe. Resztę widać na fotkach.

 

Przed ...

21796ed3a7eda030.jpg

... w trakcie ...

cdd4796dddd58ce3.jpg

... i po.

4c59f8b3bca98bbf.jpg

 

Czy ktoś zna jakąś inną metodę akcentowania wypukłych linii podziału blach?

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Mam kłopot, nie wiem czy zostawić komorę hamulca pomalowaną na żółto, czy przemalować ją na szaro, czy w ogóle ją zamknąć.

Bardziej mi się podoba otwarta, ale nie jestem pewien czy ten żółty pasuje

Co radzicie ?

 

Wojtek

 

PS. Ten czerwony fotel to tragedia.

 

319048f6187f0f04.jpg

 

40f85cc40359a1b9.jpg

 

Farby pasów to Pactra A27 - Insignia Yellow i A4 - French Blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to w temacie warszat to chyba winień jestem parę zdjęć z etapu malowania.

Najpierw pomalowałem białe pasy, potem zakleiłem taśmą 1.5mm. Następnie był malowany kolor żółty i ciemno niebieski. Potem pomalowałem wszystko kolorem jasno niebieskim, a po wyschnięciu nakleiłem "maski" wycięte z 40mm taśmy Tamyia, potem malowałem szarym i w końcu niebieskim.

 

de73704c1dede2bcm.jpgc2c98a909765b72fm.jpg2997f681d38b45c2m.jpg9340e48da94441cam.jpgfd388f3c675f641fm.jpg

de360f09abf2d940m.jpg4758583a8bba221bm.jpg8ff6ec0b084a2a8bm.jpg

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolego

piekne malowanie, ale prosze cie zrob cos koniecznie z tym fotelem, pomaluj go na czarny matt tak jak jest w oryginale bo burzy to caly obraz tej maszyny

czekam na koncowy efekt w galerii

pozdrowienia

 

Jak wrócę do domu pod koniec przyszłego tygodnia to zamierzam tak zrobić.

Kabina zostało przyklejona klejem Thin Cement i nie wiem co się stanie jak zacznę ją odrywać.

Czy możecie doradzić jak to zrobić, tzn. jak w sposób najmniej desktrukcyjny pomalować ten fotel?

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.