Skocz do zawartości

su-27 1:72 italeri


pilex7

Rekomendowane odpowiedzi

ciezka sprawa bedzie z oderwaniem, bo jesli plastik z wiatrochronu zlaczyl sie z plastikiem od krawedzi kokpitu i nie bylo miedzy nimi izolacji np. farby

 

to ciezko Ci bedzie oderwac oszkleniemozesz przy okazji je polamac

 

moze sprobuj wypilowac albo poczekaj na bardziej profesjonalne porady

mimo fotela malowanie piekne

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fotel najlepiej pomalowac na czarno,

ten fotel to k-36dm caly byl z czarnej skóry czasami ma oliwkowa mate na oparcie ale caly czarny bedzie dobrze wygladal, a ten z fotki to jakas sciema

 

fotki

http://www.airliners.net/open.file?id=1185362&size=L

 

http://www.airliners.net/open.file?id=1169168&size=L

 

http://www.geocities.jp/emiri_0623/Zvezda_K-36DM.htm

 

mam nadzieję ze Cie przekonalem

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fotel najlepiej pomalowac na czarno,

...

mam nadzieję ze Cie przekonalem

pozdrowienia

 

... przekonałeś mnie. Wielkie dzięki za twój trud i fotki które podesłałeś. Fotel będzie pomalowany na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki. Zgadzam się, że fotel powinień być prawie czarny. Właśnie to "prawie" spowodowało że jego boki pomalowałem na szaro.

9b2e0a725a1ecf19.jpg

 

Drugim źródłem na którym się opierałem to instrukcja montażu (poniżej), gdzie jego boki są malowane na szaro. Swoją drogą to ciekawe skąd włosi wzięli ten czerwony kolor części fotela? Może chcieli pokazać tę tabliczkę która jest na zdjęciu powyżej w czerwonym kolorze.

 

1de298420e15365am.jpg

 

Jak będę miał jeszcze siłę jescze raz rozwalać kabinę to go przemaluję, a w MIG'u który jest u mnie w planach fotel bedzię na 100% na czarno.

 

Dzięki raz jeszcze za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Prace nad modelem posuwają się powoli do przodu.

Pomalowane zostały komory podwozia dokończone skrzydła i parę elementów na biało (nawet nie wiem jak to nazwać – klapki?). Komora hamulca nadal jest żółta, ale powoli zabieram się do jej przemalowania na taki sam kolor jak podwozie czyli Camouflage Grey A45.

Malowałem też takie coś srebrne w tylnej części ogona, maskowanie robiłem przy pomocy taśmy Aizu 0,7mm – z moją wrodzoną precyzją to była straszna praca (widać to na ostatnim zdjęciu).

Poniżej zdjęcia:

 

fa53c2c9467592a2.jpg

Malowanie wlotów powietrza

 

f995d25e2f7da49b.jpg

Ścieranie wypukłych linii podziału, przy pomocy profesjonalnego "ścieraka"

 

0a8e0368e00f8a2e.jpg

Widok, z boku, po pomalowaniu wszystkich "starć".

 

26f934263460296d.jpg

I z góry

 

Metoda z malowaniem linii podziału na czarno a potem ścieranie ostatniej warstwy farby sprawdza się całkiem dobrze przy płaskich powierzchniach. Niestety przy wszelkich zaokrągleniach ciężko jest trafić tylko w linie – nawet przy tak profesjonalnym narzędziu jakie widać na zdjęciu – w efekcie farba się pościerała „dodatkowo” w paru miejscach i musiałem to powtórnie zamalowywać. Bardzo przydatne przy takich malowaniach są żółte karteczki „post it” do czasowego zamaskowania powierzchni obok.

Jak widać cały czas nie mam „zrobionych” linii podziału w przedniej części kadłuba. Próbowałem ołówkiem, ale dla mnie to prawie bez szans trafić w linie – na szczęście gumką wszelkie ślady ołówka daje się łatwo usunąć.

Próbowałem też stosować „wash”, ale rozmazywało mi się tylko dookoła ale ścierało wszystko.

Czy macie jakiś pomysł w jaki sposób można te wypukłe linie zaakcentować?

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.