Skocz do zawartości

Malowanie oczu w figurkach


RCTRAX-PL

Rekomendowane odpowiedzi

Temat pojawia się raz na jakiś czas bo wiadomo, że twarz i oczy w figurce robią te WOW!

Dziś chciałem zaprezentować Wam mój efekt wykonania oczu za pomocą dedykowanych kalek.

Jeśli będziecie chcieli, to napiszę dokładnie krok po kroku jak to robiłem.

 

Tymczasem efekt końcowy prezentuje się jak na poniższym zdjęciu:

 

file.php?id=7032

 

blue-eyes-transfers-decals-sheet-123586-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kalkomanie do oczu robi Archer i żadna nowość ani rewelacja o ile do większych figur są ok to do 1/35 raczej słabo , mam na zbyciu jak ktoś potrzebuje pisać pw.

Ad damien77 daj znać na pw jaka średnica źrenicy jest potrzebna.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś reklama twojego sklepu? Powinna być zatem tam- viewforum.php?f=91

Reklama to nie jest bo towar u nas raczej nie dla modelarzy redukcyjnych.

A nick kiedyś taki założyłem i mi tak już zostało - dziś wolałbym mieć inny - chyba że admin jest mi to w stanie załatwić

 

Kalkomanie do oczu robi Archer i żadna nowość ani rewelacja o ile do większych figur są ok to do 1/35 raczej słabo

Bo niestety kalki, o których piszesz faktycznie gorzej się kładą a i model w takiej małej skali wymaga żeby był dokładniej wyrzeźbiony. Kładłem te kalki więc mam porównanie.

 

Dobra kalka i jedno oko robisz poniżej minuty z efektem jak w moim najnowszym Pin-Up od Master Boxa. Jest to odlew plastikowy więc i do jakości odlewu żywicznego jemu daleko a mimo to kalka kładzie się i wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś reklama twojego sklepu? Powinna być zatem tam- viewforum.php?f=91

Reklama to nie jest bo towar u nas raczej nie dla modelarzy redukcyjnych.

A nick kiedyś taki założyłem i mi tak już zostało - dziś wolałbym mieć inny - chyba że admin jest mi to w stanie załatwić

 

Kalkomanie do oczu robi Archer i żadna nowość ani rewelacja o ile do większych figur są ok to do 1/35 raczej słabo

Bo niestety kalki, o których piszesz faktycznie gorzej się kładą a i model w takiej małej skali wymaga żeby był dokładniej wyrzeźbiony. Kładłem te kalki więc mam porównanie.

 

Dobra kalka i jedno oko robisz poniżej minuty z efektem jak w moim najnowszym Pin-Up od Master Boxa. Jest to odlew plastikowy więc i do jakości odlewu żywicznego jemu daleko a mimo to kalka kładzie się i wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Jakość figurki ma tutaj raczej drugorzędne znaczenie, figurka w 1/35 ma tak małe oczy że jakość druku jest już za słaba wychodzi raster... a co do kładzenia Archer`a jest ok nie miałem nigdy żadnych kłopotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak uważam, że ma i to bardzo duże bo odlewy żywiczne są wykonane o wiele dokładniej niż plastikowe wtryski. Końcowo taka figurka wygląda o wiele lepiej nie licząc, że i pracuje się przy niej przyjemniej bo nie trzeba wymyślać jak rozkłada się światłocień. Wystarczy porównać żywiczne Pin-Upy od Andrea a np Pin-Upy plastikowe od Master Boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze się wtrącę, miałem kiedyś przyjemność wypróbowania kalek i jakoś efekt końcowy mi nie podchodzi. Jest to kwestia gustu i preferencji modelarza, co do światłocienia niestety zawsze trzeba zwracać na niego uwagę ( mniejsze skale tolerują większe uproszczenia w tym względzie ) , obojetnie to chodzi o figurki , pojazdy czy tez o dioramy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.