Skocz do zawartości

M3A1 Stuart Italeri 1:35


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to, że zanim się zorientowałem odrobinę o co kaman przykleiłem już wspomniane skrzynie, więc powstanie chyba prawilny stuart M3A1 - wybiorę chyba inne kalki.

 

Z innych ciekawostek własnie odkryłem, że zewnętrzne dodatkowe zbiorniki stuartów były pokrywane od zewnątrz gumą

io1yt4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prezencik urodzinowy od mojej kochanej żony i zaraz +100 do motywacji przy budowie

288a1bc5cac5022aa0a224070fd92bad.jpg

 

Żeby sobie uprościć zadanie zrobię go na hybrydę - kadłub wzorowany na m3 (ile się da)

M3-Stuart-Fort-Knox-2.jpg

 

i wieża D58101 od M3A1

M3A1%20Stuart%20turret%20Mutzig%201.JPG

 

Nitów muszę jeszcze sporo dorobic. Plastik w tym zestawie na szczęście jest bardzo podatny na obróbkę i wystarcza igla (nie trzeba wiercić wiertlem 0,3 - przy 7TP połamałem 5 albo 6 szt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak zmaluje całe wnętrze, zrobię lepsze zdjęcia.

W zasadzie pierwszy raz robię czołg z tak bogatym wnętrzem i sam jestem ciekaw efektów. Przez brak doświadczenia mam kłopoty z rozplanowaniem kolejności prac i decyzją co malować osobno a co przyklejone do modelu. Nic to cocojumbo i do przodu - dobrze, że rosomak ma miesiąc opóźnienia, może do tego czasu wnętrze będę miał gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze malowanie nową "psikawą"

Prezent od żony spisuje się bardzo spoko, kolejny dowód na to, że Niemcy nie mają poczucia humoru - aerograf po prostu działa tak jak powinien.

 

6e313fd5c3e6667426ff435e1d3aacfe.jpg

 

2e17d96030638d9ed84dbcdd58ae2950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem się poradnika, tzn schematu, tego powyżej.

 

Jeszcze jedno zdjęcie z wklejonymi włazami i odmaskowanymi światłami i peryskopami

 

5433bf6025ce99af208de281db512e01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Faktycznie jest trochę mocno wyblakły. Myślę, że jak przyjdzie Sidolux i oleje będzie ok.

Ostatnio modele wychodziły mi zdecydowanie zbyt ciemne, dlatego zdecydowałem, że zacznę od bardzo mocno rozjaśnionego i stopniowo będę nakładał kolejne techniki, co finalnie go przyciemni i podniesie kontrast.

 

Zdjęcia przy świetle dziennym - z dzisiejszego poranka.

9578b3785f3a54b169db673959728345.jpg

 

1367a2494387403d3c7ea7a35bf6de9a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami niestety tak jest. Co oświetlenie i co aparat to inaczej. Miałem z tym przygody przy M26.

Przy M3 myślę, że jak się przyciemni od sidoluxu, washa i olei to będzie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach ze szpecem od modulacji Stojkovicem, czeka mnie przemalowanie mojej nieudolnej próby modulacji na mniej więcej taką (sorry za jakość projektu - nie jestem grafikiem):

Tqfv2DF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.