Skocz do zawartości

Pierwsza diorama ''Zimowe roztopy''


Spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

Rozne wersje puszek i odcienie malowania

 

gasmasks.jpg

 

Wyjatki nietypowe:

 

kamo

 

images?q=tbn:ANd9GcSdMeH5tgydvFcXpSOqoioAYzzr9moByPRMQ8ReHm4WIRoqySKm

 

Afrika Korps

 

Picture142.jpg

 

Uwaga, w przypadku luftwaffe puszki w kolorze takim samym jak helmy czyli feldblau.

 

 

Przy okazji bakielitowy ochraniacz na lornetke

 

7874642.jpg?434x220

 

Menazki- z resztakami oryginalnej farby...

 

German_Mess_Kit-671x392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie jak moge... Moze choc tyle ze mnie tutaj pozytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie dziękuje .

Swego czasu na allegro trochę sprzedawałem farb do malowania hełmów itd itd

 

7urgen Twój blog to istna skarbnica wiedzy......powiedz gdzie zaopatrujesz się w takie figurki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz tylko kupuje kawalki na ebay i Toy Collectors Fair. Skladam wedlug wiedzy, zdjec archiwalnych i mam gdzies co wyprodukuje fabryka. Po piatej wciagnelo mnie w kitbashing (personalizowanie) i inaczej juz nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może odnośnie samej podstawki. To Twoja pierwsza diorama, dokończ figurki, pomaluj podstawkę (polecam ciemne kolory: czarny, wenge, palisander) i zabieraj się za następną. Tylko wtedy przygotuj pojazd, figurki i co tam sobie jeszcze zamarzysz, na kartce/kartonie poustawiaj tak jak Ci się komponuje scenka i wtedy solidnie przygotuj podstawkę. Na obecnym etapie szkoda czasu na obrabianie boków. Musiałbyś zeszlifować boki, tak żeby balsa przylegała do nich (choć częściowo), a pewnikiem będzie na obecnym etapie trochę wysiłku to kosztowało. Powstałe dziury powypełniać ziemią, przemalować i może coś by wyszło. Moim skromnym zdaniem za dużo czasu i energii. Człowiek cały czas się uczy i lepiej iść dalej, pamiętając co poprawić. Na obecnym etapie boki bym podmalował (kilka różnych odcieni brązu), trochę śniegu, jakieś korzenie i zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh te nasze hobby ....ja obecnie muszę pielęgnować 3 takie hobby ;p ........a wspominałem że mam bardzo wyrozumiała kobietę

 

Jak dokładnie wpisać by przyjrzeć się tym figurkom które kolekcjonujesz ? Jakaś nazwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Action figures, military action figures, dragon models ltd action figures, dragon in dream action figures.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne rzeczy ale i troszkę drogie Może sobie sprezentuje takie coś;p

 

Dłubałem troszkę jeszcze przy śniegu i coś odkryłem....no chyba że to już jest każdemu znane

Mianowicie Jak wykonać na śniegu ślady po butach z przebijającym błotem ,brudny nasiąknięty śnieg , ewentualne plamy z błota na śniegu tak by to wyglądało transparentnie realistycznie.

Nakładamy Wikol lub Vallejo Foam and snow , sypiemy sodą lub Snow od Woodland Sceenic , robimy ślady butów lub kuł a następnie bardzo cieniutkim washem- tak by kropla wisiała z pędzelka , mały kontakt z naszym śniegiem i kropla zostaje wessana przez śnieg , co daje nam świetny efekt , możemy także pędzelek psiknąć powietrze z aero , da nam to plamy z błota na śniegu które także wsiąkają :0

 

IMG_5490_zps3s7d1nls.jpg

 

IMG_5492_zpsgvevw9vp.jpg

 

IMG_5493_zpszf26qp5j.jpg

 

IMG_5498_zpstvhujzyw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie wstrzymac do jutra wieczora? Mam ciekawe info na temat udzialu skijagers w walkach co moze niezle pasowac do Twojej dioramy... Z powodow technicznych, problem moge przeanalizowac dopiero jutro wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w między czasie nie przedłużam i wstawiam do galerii . Dziękuje za wszelkie porady i odpowiedzi są one bardzo cenne dla mnie i będę je stosował przy kolejnym projekcie.

 

viewtopic.php?f=81&t=52219

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.