Skocz do zawartości

Diorama 1:35 1945


Batamba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich , nazywam się Konrad. Zaczynam wątek budowy dioramy w skali 1:35, której rozmach może mnie przytłoczyć i planuję budowę rozłożyć na lata.

Zebrałem do niej 16 zestawów figurek z dragona i miniart. Około 10 mniejszych modeli jak kubelwagen , rowerki , motorki, działo pak 43 itd.

Z dużych modeli będą na niej min. Maus, Elefant, King Tiger, Panzerspahwagen, E-100 oraz E-100 Jagdpanzer, kilka mniejszych czołgów zwiadowczych i zaplecza jak 2 wyrzutnie UE-sWG, Nebelwerfer, trochę działek przeciwlotniczych i duża farma z zestawów miniart oraz dodatki do niej w postaci pompy wodnej , studni, kibelka wiejskiego i psiej budy.

Będzie też na niej, lub nad nią, również znajdować się model 1:35 niemieckiej odrzutowej bomby "kamikadze" Fieseler. Sdkfz 8 z oddziałem piechoty oraz sdkfz 7 z wyrzutniami ramowymi na pace.

Modele zbieram od około roku. Wielkość makiety szacuję na ponad 2 metry. Samą makietę będę zaczynał dopiero za bliżej nieoszacowany czas kilku lat w międzyczasie sklejając różne zestawy na nią.

Chiałbym ją zrobić na jesień 1945, albo 1946 z dużą ilością prototypowych jednostek, czyli coś w rejonach sci-fi gdzie Niemcy dalej walczą swoją wojnę i pokazać na niej najbardziej zaawansowane uzbrojenie.

Nie będę się trzymał historycznej specyfikacji oznaczeń jednostek , oraz kolorów kamuflażu pojazdów. Wszystkie kolory wybiorę tak jak modele mi się najbardziej spodobają, jedynie kamuflaż mundurów będzie miał odpowiednio dopasowane kolory.

Gdy skleję i zagruntuję figurki wkleję pierwsze zdjęcia z gotowymi do dalszego malowania. Jest ich około 75 . Nie posiadam jeszcze chemii do ich finalnego malowania więc skupię się na taśmowej robocie.

Ogólny zarys dioramy wygląda , że po lewej stronie będzie farma , długa droga przez całą jej długość nisko, skręcająca po lewej w górę , nad drogą polana i za nią początek lasu na końcu dioramy.

Na polanie będą ustawione czołgi w szeregu w spoczynku a drogą będą jechały inne jednostki i szła będzie piechota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle pojechałeś...ale gdy zakładasz warsztat powinieneś mieć już zdjęcia, a poza tym warsztat powinien być chyba w dioramach a nie figurkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się , już napisałem do moderatora prośbę o przeniesienie do działu dioram. Mam trochę figurek zagruntowanych już , szkoda zdjęcia wklejać , czarny podkład mają nakładany pędzlem bo oczywiście aerograf mi się popsuł i muszę wysłać do reklamacji. Figurki gruntuję farbką abaddon black firmy citadel. Nic ciekawego, będę siedział nad tym lata więc powklejam już coś konkretniejszego w zdjęciach, wszystkie figurki razem zagruntowane.

 

Piosenki na zabicie czasu do pierwszego zdjęcia : )

 

W tym mieszkaniu nie mam na tą dioramę miejsca , za kilka lat się przeprowadzę do innego bloku i wybiję ścianę między dwoma pokojami, żeby móc do niej podejść z każdej strony.

Mausa pomaluję na szaro. Elefanta na red prosto z fabryki . Tygrys 2 będzie zielono brązowo piaskowy, oba e-100 chyba tez w barwach tygrysa.

Chciałbym mieć jeszcze panterę w którejś wersji. I poszukuje jeszcze kilku zestawów figurek. Szczerze to mogę pododawać nawet futurystyczne lufy i miniguny : )

 

Tak to wygląda w tym momencie, dopiero zacząłem.

 

102_MSDCF.jpg

http://postimage.org/

 

Odpadła mi lufa w karabinku więc zmieniłem na inną , wygląda bardziej futurystycznie, jeszcze to przeszlifuje. Farby na Figurkach palcami piłować fajnie można. Pododaje paski z blaszek do broni i może rangi metalowe. Karabin w tym zestawie jest tragicznie brzydki i pozbawiony detali, w dodatku lufa jest już odlewie fabrycznym wykrzywiona. Tamiyowski z zestawu za 15 zł jest nieporównywalnie ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nic ciekawego, będę siedział nad tym lata więc powklejam już coś konkretniejszego w zdjęciach,

(...)

za kilka lat się przeprowadzę do innego bloku i wybiję ścianę między dwoma pokojami, żeby móc do niej podejść z każdej strony.

(...)

 

nie mogłeś się powstrzymać prawda?

musiałeś ten temat założyć już teraz.. dzisiaj.. a nie za kilka lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nic ciekawego, będę siedział nad tym lata więc powklejam już coś konkretniejszego w zdjęciach,

(...)

za kilka lat się przeprowadzę do innego bloku i wybiję ścianę między dwoma pokojami, żeby móc do niej podejść z każdej strony.

(...)

 

nie mogłeś się powstrzymać prawda?

musiałeś ten temat założyć już teraz.. dzisiaj.. a nie za kilka lat?

 

Fazzy to na tej zasadzie trzeba wyp... wątek pt. "zakupy..." bo po co się chwalić, że kupiło się co się sklei za kilka lat albo i wcale?

 

Batamba, wrzucaj foty z bieżących prac to też forma prowadzenia warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

no sorry ale to taki e.. "Kubuś fantasta i jego plan"... jak się... i coś tam... i o krytykują to ja się obrażę i zabieram zabawki i idę do innej piaskownicy...

No jak nie pokazujesz choćby teoretycznego zarysu co masz zamiar zrobić to dlaczego zdziwiony? Jak planujesz "aż takie" przedsięwzięcie to może pokuś się o odrobinę wysiłku rozłóż planowane modele na hipotetycznej przestrzeni dioramy, zrób zdjęcia i wtedy ktoś coś podpowie a tak to na razie warsztat UFO... podobno jest...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.