Skocz do zawartości

P-40E Warhawk Academy 1/72 + Eduard


Deco

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam miły i przyjemny . Pora powrócić do lepienia modeli z II wś i zostawić na razie cywile i pancerkę którymi zajmowałem sie przez ostatni czas. . Do modelu dodaję zoom eduarda dedykowany do tego modelu.

Fotkę już pomalowanych i sklejonych elementów zrobię jeszcze raz i wstawię nową bo ta jest nie wyraźna.

In box:

a2773440f5f79946.jpg

248d31dda42be368.jpg

ec3c78a180ad4874.jpg

df9ec75b7db394f6.jpg

d5d11fcd5892f249.jpg

be1632a94bf5edad.jpg

aecc23e5345cb04b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, swego czasu też robiłem ten model. Jednak skopałem ostatnią warstwę lakieru, więc model od paru lat czeka na mycie.

 

Dobrze, że kupiłeś doń blachy, bo wnętrze jest bardzo uproszczone.

Radziłbym uważać przy montażu podwozia, bo też nie grzeszy jakością.

No i na koniec kalki... Głowa tygrysa naprawdę fajnie wygląda, ale zważ, że to kalkomanie Academy. Po tym co sam z nimi przeszedłem, radziłbym kupienie innego zestawu oznaczeń.

 

Reszta modelu jest prosta i przyjemna.

Siadam i oglądam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

swego czasu też robiłem ten model. Jednak skopałem ostatnią warstwę lakieru, więc model od paru lat czeka na mycie.

 

Dobrze, że kupiłeś doń blachy, bo wnętrze jest bardzo uproszczone.

Radziłbym uważać przy montażu podwozia, bo też nie grzeszy jakością.

No i na koniec kalki... Głowa tygrysa naprawdę fajnie wygląda, ale zważ, że to kalkomanie Academy. Po tym co sam z nimi przeszedłem, radziłbym kupienie innego zestawu oznaczeń.

 

Reszta modelu jest prosta i przyjemna.

Siadam i oglądam!

 

Cześć. Od jakiegoś czasu do moich "siedem dwójek" kupuje zoomiki przygotowują mnie na większe waloryzacje w innych modelach. Na razie brak funduszy na zakup innych kalek więc pomęczę sie z tymi z zestawu. wiem jakie są bo miałem z nimi już do czynienia w różnych modelach.

Następne fotki z budowy dopiero w czasie świątecznego tygodnia wtedy będę miał więcej czasu na modelowanie. Na razie muszę dokończyć Chevroleta Malibu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę dokończyć malibu.

 

Do od tego Malibu takie fotki poruszone? Też sobie butelkę na sylwestra kupię - najulubieńszy mój i dziewczyny.

Nie no żartuję:P

 

Oczywiście życzę powodzenia w konkursie! P-40 to wdzięczne maszyny i liczę na ładny modelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę dokończyć malibu.

 

Do od tego Malibu takie fotki poruszone? Też sobie butelkę na sylwestra kupię - najulubieńszy mój i dziewczyny.

Nie no żartuję:P

 

Oczywiście życzę powodzenia w konkursie! P-40 to wdzięczne maszyny i liczę na ładny modelik

 

Dziękuję . Dokumentacji mam sporo ( dzięki koledze Kornikowi) przeglądnąłem mam dobre fotki kokpitu itp więc mam się na co powoływać. Ale Malibu muszę skończyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacji mam sporo ( dzięki koledze Kornikowi) przeglądnąłem mam dobre fotki kokpitu itp więc mam się na co powoływać.

Czyżbyś planował może jakieś własnoręczne przeróbki?

 

Zastanawiam się nad tym , bo nie jestem jeszcze dość doświadczony i nie wiem czy się za to zabierać . Chodziło mi również o to , że np w kwestii kolorów będzie się na co powołać bp czasem są nieścisłości np w instrukcji. Na pewno przeróbki popełnię w Spitach ( ok 5 modeli) które mam zamiar zacząć robić po P-40E .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O to efekty mojej wczorajszej dłubaniny :

Burty kadłuba nie są w rzeczywistości aż tak pobrudzone to wina fotki.

a230f714b41c9429.jpg

A to warunki w jakich model powstaje istny " chlewik modelarski"

0168b53b92d1ce2a.jpg

 

Reszta fotek jutro . Kokpit już prawie kończę dzisiaj na pewno coś jeszcze podłubię przy modelu ale nie będzie czasu na foty więc będą jutro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne powierzchnie osłon silnika przy wlocie do silnika pomaluj Zinc Chromate Yellow. Zaszpachluj też ślady po wypychaczach form bo po sklejeniu może się okazać że je widać.

 

Postaram się przemalować ten wlot. Co do śladów po wypychaczach sprawdzałem nie będzie ich widać . Dzisiaj skończyłem kokpit podłogę przetarłem lekko suchym pędzlem na srebrno i na koniec całość pokurzyłem pastelami . Teraz tylko lekko przetrę pędzlem tablice przyrządów i będę gotowy do sklejenia połówek kadłuba.

7a882782fa874e73.jpg

5656b1d75608c9a3.jpg

ac9ae6afb0ca302c.jpg

56651981b7eabe5d.jpg

92ecb353bb53c779.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Deco temat usunięty z wątku konkursowego, Szkoda, że zrezygnował :(

 

Po prostu przemyślałem sprawę dokładnie . I doszedłem do pewnych wniosków które mnie skłoniły do zmiany zdania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Mam wątpliwości czy linia podziału barw na przedniej części kadłuba powinna przebiegać tak wysoko .

 

PZDR

 

Nie ty jeden Konradzie. Poprzeglądałem fotki P-40-stek i znalazłem fotkę samolotu którego malowanie chce wykonać . I tu wyraźnie widać że linia podziału kolorów jest dużo niżej . Więc to co jest teraz idzie do poprawki . W weekend się tym zajmę bo wtedy mam czas na modelowanie .

me%20in%20P-40K.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po dwóch tygodniach męki dramatów ( porwane kalki z tygrysem) udało mi sie wreszcie skończyć nakładać kalkomanie . Teraz czeka mnie warstwa sido i wasch .

 

Obraz001-4.jpg

Obraz002.jpg

Obraz003-3.jpg

Obraz024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za kolorek we wnękach podwozia , bo do niczego niepodobny

 

Humbrol 154 !. Wnęki kół mają być pomalowane zinc chromate yellow więc dla tego użyłem tego koloru . Zdjęcia mogą trochę przekłamywać jego odcień. Po brudzeniu i macie powinno wyglądać lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.