Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I 1:48 - W. Urbanowicz - Airfix


greg77

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny update.

Wklejona owiewka, zastanawiam sie, czy bedzie otwarty, czy zamkniety...na zdjecia kabina tylko lezy luzem, wersja otwarta.

Wklejone swiatla pozycyjne i reflektory.

Postawiony na kolach...musze poprawic brudzenie tych klap od podwozia, jest zaz ladnie

 

1.

 

DSC_0641-copy.jpg

 

2.

 

DSC_0642-copy.jpg

 

3.

 

DSC_0635-copy.jpg

 

4.

 

DSC_0634-copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Przyblizenie na wydech i dym...dym robiony na macie pigmentami a po wszystki poprawione aero, miedziana z czarnym i poprawione bardzo wodnista czarna farba.

 

DSC_0630-copy.jpg

 

Te obicia przy kabinie pilota nie są wiarygodne, bo tam była sklejka:)

Wybór kolorów mało udany. Ta Tamiya Dark Earth nie daje rady. Sky od czapy, a zieleń ledwo akceptowalna. Co Cię podkusiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obicia przy kabinie pilota nie są wiarygodne, bo tam była sklejka:)

 

No patrz, teraz wiem i postaram sie to zmyc, ale moze byc trudno, szkoda, ze nikt o tym nie wspomnial, poza tym kierowalem sie wczesniej tutaj pokazywanym Hurricanem.

 

Wybór kolorów mało udany. Ta Tamiya Dark Earth nie daje rady. Sky od czapy, a zieleń ledwo akceptowalna. Co Cię podkusiło?

 

Podkusilo to, ze nie mam dostepu do Gunze a dostep do Tamki mam dosc dobry stad te kolory, co jeszcze, tabela kolorow w ktorej humbrolowskie maja swoje odpowiedniki, ogolnie kolory sa bardzo zgodne z grafika z pudla, mnie sie podoba, widywalem juz duzo gorsze kolory tego kammo...powinienes tez brac pod uwage balans bieli, fotografia nie zawsze oddaje prawdziwe kolory.

 

Dzieki za kilka slow, nikt nic nie pisze a w koncu jak sie rozwijac jak nikt nic nie podpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkusilo to, ze nie mam dostepu do Gunze a dostep do Tamki mam dosc dobry

 

Masz dostęp do netu i nie masz dostępu do Gunze.

A może masz dostęp do Xtracolor, albo ich akrylowej odmiany? Wydają się lepsze gdybyś planował innego z RAF tej epoki.

A w końcu Britmodeller odpowie Ci na każde pytanie dotyczące farb RAFu.

 

Wydaje się też, że zasymulowałeś również obicia na śmigle? To był Rotol z drewna.

 

poza tym kierowalem sie wczesniej tutaj pokazywanym Hurricanem.

Ten błąd wytykałem już ze dwa razy na różnych forach, ale ogólnie to lepiej się kierować zdjęciami prawdziwych samolotów i wypatrzeć sobie samemu ślady eksploatacji, niż zdawać się na innych omylnych ludzi. Forum nie często pokazuje modele robione przez głębiej siedzących w papierach. Ja już widziałem ślady metalicznych obić na lotkach krytych płótnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do netu i nie masz dostępu do Gunze.

A może masz dostęp do Xtracolor, albo ich akrylowej odmiany? Wydają się lepsze gdybyś planował innego z RAF tej epoki.

 

Tuatj gdzie mieszkam z farbami kiepsko, staly dostep mam do Army i Citadel, ale te mi nie graja, gunziaki czy inne musial bym zamawiac z sasiedniego kraju a to juz idzie mocnow koszty, dodatkowo sklep gdzie zamawiam farby tamiya wysyla z dnia na dzien, dzis zamawiam a jutro rano mam z poczta.

W planach jest juz Spit MkV od Airfixa w 1:48...zastanowie sie nad kupnem innego zestawu farb albo zrobie to o czym myslalem juz malujac tego hurricanea, kilka kropel bialej do zielonego i kilka czarnej do brazu ;)

 

Wydaje się też, że zasymulowałeś również obicia na śmigle? To był Rotol z drewna.

 

A tutaj znowu mnie zaskoczyles, zrobilem cos w rodzaju otarc farby a nie obicia, wiec moze i ujdzie, "czarna farba sciera sie od strony krawedzi natarcie i wychodzi podklad"

 

Ten błąd wytykałem już ze dwa razy na różnych forach, ale ogólnie to lepiej się kierować zdjęciami prawdziwych samolotów i wypatrzeć sobie samemu ślady eksploatacji, niż zdawać się na innych omylnych ludzi. Forum nie często pokazuje modele robione przez głębiej siedzących w papierach. Ja już widziałem ślady metalicznych obić na lotkach krytych płótnem.

 

Na bledach czlowiek sie uczy...

Problem tych Hurricanow jest taki, ze zdjecia sa, ale bardzo niewyrazne, nie widac dokladnie obic i otarc a na dodatek wszystko w B&W dlatego tez trudno stwierdzic jakie do konca one mialy kolory. Najwiecej jest wlasnie zdjec modeli a te sa juz rozne ;)

Co do britmodeler to wlasnie tam znalazlem tabelke odpowiednikow kolorow poszczegolnych firm oraz opinie o tym zestawie tamiya do hurricanea z poczatku wojny.

Zdjecie pod ktorym skrytykowales kolory nie pokazuje tego jak to wyglada w swietle dziennym, ostatnie zdjecia pokazuja to lepiej i mnie nawet odpowiada.

 

Poza tym to ja kompletny amator jestem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym to ja kompletny amator jestem... ;)

 

Wszyscy jesteśmy amatorami, nic złego. Gorsi są zawodowcy robiący amatorskie błędy i amatorzy udający profesjonalistów. Kłopot jest taki, że czasem, jak już zauważyłeś, nie ma dyskusji. Nikt nic poza sztampowym "alefajny" nie napisze.

Tuatj gdzie mieszkam z farbami kiepsko, staly dostep mam do Army i Citadel, ale te mi nie graja, gunziaki czy inne musial bym zamawiac z sasiedniego kraju a to juz idzie mocnow koszty

Ja kupuję tylko w Polsce, bo tu gdzie mieszkam nic nie ma:) Przecież na pewno bywasz w Kraju ze dwa razy do roku?

albo zrobie to o czym myslalem juz malujac tego hurricanea, kilka kropel bialej do zielonego i kilka czarnej do brazu ;)

Coś trzeba zrobić, bo Tamiya wyraźnie nie trafiła w wojenne kolory RAF. Dark Green była dość głębokim kolorem, nie dodawałbym białego.

Czarny do brązu? Nie potrafię przewidzieć, co to da. Mi tam brakuje czerwieni, może żółci. Próbuj.

Problem tych Hurricanow jest taki, ze zdjecia sa, ale bardzo niewyrazne, nie widac dokladnie obic i otarc a na dodatek wszystko w B&W dlatego tez trudno stwierdzic jakie do konca one mialy kolory. Najwiecej jest wlasnie zdjec modeli a te sa juz rozne ;)

Temat jest dość dobrze w przypadku angielskich farb rozkminiony, są nawet przedwojenne kolorowe zdjęcia, próbki oryginalnych farb i wzorniki przybliżające do ideału. Zdaję sobie sprawę z trudności wybrania z dziesiątków opinii tej, która jest bliska prawdy, ale pamiętam dyskusję na Britmodellerze, gdzie można było sobie wyrobić zdanie.

Zdjęcia z epoki pokazują dość powtarzalny wzór okopceń za rurami wydechowymi. Ochylany strugami opływającymi skrzydło. Taki prosty jest sztuczny. To samo z okopceniami za wylotem karabinów, pojechałeś po całości, mnie nie przekonało.

RAF to dość dokładnie przestrzegany regulamin malowania. Zobacz, czy np. serial leży dokładnie tam gdzie powinien? W zasadzie nie chował się pod statecznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Tuatj gdzie mieszkam z farbami kiepsko, staly dostep mam do Army i Citadel, …
A wiesz może co mają w ofercie wymienione niżej sklepy?
  • O'Connor's World of Wonder Shop
    Unit 2 Parkpoint Dev
    Limerick
  • The Gathering
    43 Lower Gerald
    Limerick
  • The Art & Hobby Shop (Limerick)
    131A O'Connell Street
    Limerick
  • The Art & Hobby Shop (Dooradoyle)
    Unit 3 The Cresent Shopping Centre
    Limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]O'Connor's World of Wonder Shop

Unit 2 Parkpoint Dev

Limerick

 

Patrz, szukalem wszedzie i okazuje sie, ze jest u mnie jeszcze jeden modelarski o ktorym nie wiem...sprawdze a jak ma Gunziaki to masz browara

Normalnie jutro jade obadac ten sklep, wiele razy mijalem ten sklep, ale nie pomyslalem, ze moga miec modele.

 

[*]The Gathering

43 Lower Gerald

Limerick

 

Wlasciciela znam od 11 lat, Garry to swoj chlop, ale zaopatrzenie w modele kiepskie, ostro ida w gry planszowe i figurki, oni maja wlasnie wspomniane Army i Citadel.

 

[*]The Art & Hobby Shop (Limerick)

131A O'Connell Street

Limerick

[*]The Art & Hobby Shop (Dooradoyle)

Unit 3 The Cresent Shopping Centre

Limerick

 

Oba Art & Hobby maja to samo, Humbrole emalie.

Zaopatruje sie u nich w lakiery akrylowe, farby olejne do washa i inne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna aktualizacja, chyba juz ostatnia, oczywiscie wiem, ze nie ustrzeglem sie bledow, ale tez wiem co w przyszlosci poprawic i zrobic inaczej...

Wydaje mi sie skonczony, jezeli uwazacie inaczej to prosze o rade.

Zrobil bym galerie, ale za mocno slonce daje i zbyt duzy kontrast wychodzi na zdjeciach, przy odpowiednim swietle ze statywem pokaze go w galerii.

Kabina nie jest przyklejona, zastanawiam sie wciaz nad wersja, otwarty wyglada ok i wiecej widac, ale zamkniety jest praktyczniejszy i sie mniej kurzy, dodatkowo ladnie przez to szklo widac...

 

1.

 

DSC_0644-copy.jpg

 

2.

 

DSC_0647-copy.jpg

 

3.

 

DSC_0650-copy.jpg

 

4.

 

DSC_0651-copy.jpg

 

Co do koloru, ok, moze i nie jest to RAF jaki byc powinien, ale takie kolory znalazlem w palecie tamyia, byc moze to blad, zakupilem juz inny braz pod Spitfajera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.