Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I 1:48 - W. Urbanowicz - Airfix


greg77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, drugi moj warsztat to znany wszystkim i popularny model Hurricane w skali 1:48 z nowej serii Airfixa, chyba jeden z ladniejszych modeli do sklejenia w ostatnim czasie.

Model planuje zrobic w malowaniu dywizjonu 303 ze znanym wszystkim 126 adolfow, wiem, ze bylo juz takich milion, ale ja takiego nie mam, wiec taki jest plan.

Model bedzie z pudla z dodatkiem kalek techmodu 48025C.

 

1. Model kazdy zna a jak nie zna to inbox jest bardzo popularny w sieci.

 

DSC_0568-copy.jpg

 

2. Poszedlem szeroko z kokpitem, strasznie podoba mi sie ta kratownica i detal, zrobilem jak umialem...zaczynam troche zalowac, ze nie kupilem blach

 

DSC_0563-copy.jpg

 

3. I jeszcze raz...pasy zrobilem z paskow tasmy tamiya, blaszki lepsze...ech.

 

DSC_0564-copy.jpg

 

4. I znowu...

 

DSC_0565-copy.jpg

 

5. Dzis od rana pobawilem sie z tablica, kalki ciete i wklejane po kawalku, troszke podmalowane, wzorowalem sie na tablicy YAHU, jakim bledem bylo nie zamowienie jej, cena jak za kilka browarow.

Musze zaopatrzyc sie tez w szklo powiekszajace z podstawka

 

DSC_0561-copy.jpg

 

6. Boczki

 

DSC_0566-copy.jpg

 

7. No i wspomniane w opiesie kalki.

 

DSC_0570-copy.jpg

 

 

A na koniec pochwale sie prezentem walentynkowym od zony

 

DSC_0569-copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Pamiętaj, że lotki wychylają się naprzemiennie a nie jak na zdjęciu powyżej - obydwie na dół.

 

Dzieki za tip, wpadka, trzeba to poprawic, wlasnie dziwilem sie dlaczego wszystkie Hurricany maja naprzemiennie

 

 

 

Wstyd, teraz jak pomyslalem to ma sens, udalo sie poprawic bez problemu, dzieki jeszcze raz.

 

Chetnie bym "ponitowal", ale z tym to sie wstrzymam do zakupu odpowiedniego narzedzia i pewnie na inny model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dość szybkie tempo jak na taki model - rozumiem że nowa wypraska Airfixa w składalności bardziej przypomina Tamiyię?!? podoba mi się Twoja praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest zacny, wydaje mi sie, ze wszystkie brytole z nowych form Airfix zrobil doskonale...

Ostatnio robilem Zero z Tamki i mam porownanie z Zero Airfixowym z nowych form, powiem tylko, ze tamiya zrobila to lepiej, lepszy detal, wszystko jest delikatne i bardzo ostre, polecam...jest to jednak 1:72.

 

Prosil bym o wasza pomoc, Urbanowiczowy Huragan ma stepiony kolpak, ale mam problem ze 100% wyborem smigiel, prosze o pomoc ktore wybrac bardziej doswiadczonych, dzieki.

 

IMG_3162-copy.jpg

 

Ok, jeszcze da sie edytowac, wiec daje update, preshading po mojemu zrobiony, postaram sie pomalowac dzis dol XF-21...reszta moze jutro lub jak znajde znowu dluzsza chwile.

 

1. Wczesniej nie pokazywalem, taki kupilem zestaw bazowych kolorow pod ten samolot.

 

DSC_0575-copy.jpg

 

2. Gora, tutaj mozliwe, ze pokombinuje jeszcze z innymi kolorami, zolty i bialy moze tutaj dobrze zagrac, ale raczej miejscami.

 

DSC_0573-copy.jpg

 

2. Dol

 

DSC_0574-copy.jpg

 

Tak wiec kolejna edycja i jak to u mnie pomalowalem calosc

Naturalne mocne swiatlo sloneczne to jednak wrog malowania, wole pracowac przy swietle w pochmurny dzien, dopiero na zdjeciach zauwazylem miejca do poprawy co zrobie jutro przed polyskiem.

 

3.

 

DSC_0584-copy.jpg

 

4.

 

DSC_0586-copy.jpg

 

5.

 

DSC_0588-copy.jpg

 

6. tutaj w mojej opinii musze pociagnac jeszcze warstwe bazowego koloru...

 

DSC_0585-copy.jpg

 

7.

 

DSC_0589-copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kładłeś kolory osobno czy najpierw całość na brązowo a później plamy kamo zielony? - pytam bo dość obfity preszjding jest słabo widoczny. Chyba że to kwestia zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba - zwłaszcza modulacja koloru na brązowym - rozumiem, że na zielonym nie wyszła widoczna (jak preszajding) z powodu podwójnej warstwy dwóch różnych farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ciesze sie, ze sie podoba, malowanie to moja ulubiona czesc zabawy...

Kladlem osobno, preshading byl widoczny dosc wyraznie na brazowym, ale i tak bawilem sie w postshading i modulacje odcieniami bazowych kolorow, wiec zginal i wydaje mi sie, ze wyszlo calkiem ok, tylny statecznik musze poprawic jeszcze bazowym brazem bo pominalem a dol faktycznie jak podeschlo to wyszlo slabo a wygladalo o wiele lepiej a kolor zielony tez jest modulowany, ale jako ciemniejszy jest to mniej widoczne, wyjdzie wszystko wyrazniej po lakierze pod kalki.

Ogolnie jestem zadowolony z kolorow tamki.

 

tombie01 bardzo podoba mi sie brudzenie twojego hurricanea a zwlaszcza dol, bede cos w tym kierunku szedl, moze delikatniej, ale ten kierunek.

A sam temat Franisek to byl kozak, zabawne jest to, ze czech nie pogodzil sie z pobratyncami i z polakami nawalal niemcow ;)

 

 

Mozecie panowie podpowiedziec ktore smigla? Ja bym celowal w te z prawej nr11, ale pewnosci nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update, poprawione malowanie oraz pociagniety sido...teraz kalki.

 

1.

 

DSC_0595-copy.jpg

 

2.

 

DSC_0596-copy.jpg

 

3.

 

DSC_0597-copy.jpg

 

4. na zdjeciu wcale nie widac preshadingu, jest tylko bardzo delikatny, po wszystkim podciagne to washem i moze olejami troche.

 

DSC_0598-copy.jpg

 

Update: na szybko telefonem...

 

IMG_3172-copy.jpg

 

Kalki techmodu bardzo delikatne, przyjemnie sie klada, ale trzeba uwazac, podarlem jedna z dolu, szczesliwie mialem drugi zestaw od Airfixa...

Teraz przerwa kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update, kalki juz siadly, sikniety kolejna warstwa sido i gotowy do washa, sadze jednak, ze za to wezme sie w przyszlym tygodniu.

Po raz juz kolejny prosze o pomoc w doborze smigiel, wczesniejsze zdjecie wyjasnia o co chodzi, stawiam na czesc numer 11, ale pewnosci nie mam.

 

1. Kalka na skrzydle blizej dolnej krawedzi zdjecia jest z zestawu i porownujac do kalek techmodu nie siadla wcale albo moge powiedziec, ze bardzo kiepsko.

 

DSC_0599-copy.jpg

 

2. Troche zalamany jestem kalkami "inspekcyjnymi, niektore srebrza strasznie, czego nie bylo widac wczoraj...pracowalem w nocy wiec dopiero rano zobaczylem co wyszlo.

 

DSC_0601-copy.jpg

 

3. Najwazniejszy bok tego samolotu

 

DSC_0602-copy.jpg

 

4. i widok od tylu na kammo

 

DSC_0604-copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się nie znam, ale przy takim wychylenie steru poziomego i lotek, to drążek sterowy powinien być pochylony do przodu i w lewo. A sterczy pionowo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie znam, ale czy drążek podczas postoju nie powinien znajdować się w pozycji neutralnej, przekładając się na neutralne ułożenie sterów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dziekuje...

 

Update, mialem dzis nic nie robic, ale okazalo sie, ze plany sie pozmienialy i mam leniwa niedziele...wash zrobiony, brudzitsu czas zaczac.

 

 

DSC_0606-copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, brak uaktualnien z powodu budowy dwoch modeli na szybko (tak zwane modele na biurko dla znajomego), jeden dzis juz dostal kalki, jutro lakier i wash...

 

IMG_3200-copy.jpg

 

IMG_3199-copy.jpg

 

IMG_3201-copy.jpg

 

Co do Hurricanea to dysze dostaly malowanie z "posypka" rdzawymi pigmentami, wyszlo calkiem fajnie...

Smigla i kolpak pomalowane, obicia zrobione, zacieki i brudzenie zrobione i jutro postaram sie zrobic jakies porzadne zdjecia i cos pokazac ;)

 

Pozdrawiam...G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz blisko konca, praktycznie wszystko pomalowane wystarczy poskladac, drobne poprawki, calosc lakierem i gotowe do galerii...

Owiewki mam pomalowane wszystkie, zastanawiam sie jeszcze, czy bedzie otwarty, czy zamkniety, podwozie i drobiazgi no i koniec.

Kilka zdjec z tego jak wyglada po brudzeniu, dymy robione pigmentami i aerografem, ciekaw jestem opinii...

 

1. Od gory...

 

DSC_0623-copy.jpg

 

2. Prawa

 

DSC_0624-copy.jpg

 

3. Lewa

 

DSC_0625-copy.jpg

 

4. Przod i wiatraczek

 

DSC_0626-copy.jpg

 

5. Dol

 

DSC_0628-copy.jpg

 

6. Przyblizenie na wydech i dym...dym robiony na macie pigmentami a po wszystki poprawione aero, miedziana z czarnym i poprawione bardzo wodnista czarna farba.

 

DSC_0630-copy.jpg

 

7. Kolejne przyblizenie z widokiem na srodek kokpitu i budziki

 

DSC_0632-copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.